Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Járt-e valaki úgy hogy csak...

Járt-e valaki úgy hogy csak feji a tejet, mert a babája nem szopizik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én így jártam,de nem azért mert lusta hanem mert nehezen jön ki a tej,még erős mellszívóval is nehéz,ráadásul állandóan be is csomósodik,ezért szeretném elapasztani,mert kínlódás.A napom szinte csak fejésből áll.Van valakinek jó tanácsa/tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2012. szept. 27. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk máig ez a helyzet, 8 hónapos múlt a kisfiam. Eleinte sokat bukott, ezért kellett mindig lefejnem és utána Nutritonnal besűrítenem neki, aztán pedig egyszerűen nem fogadta el a cicit, hiába próbálkoztam hetekig (minden más jobban érdekelte, ha pedig már nagyon éhes volt, csak feszengett az ölemben és sírt). A hozzátáplálás több problémánkat is megoldotta (hasfájás, bukás), azóta viszont cumisüvegből sem hajlandó enni, csakis kanállal fogadja el a pépesített ételt. Ma már az anyatejet is inkább belecsempészem a főzelékbe vagy a gyümölcspürébe, így tudom a legegyszerűbben megoldani a kanállal történő etetést. Mennyi idős a babád? Az elején nekem is nyűg volt a folyamatos fejés, ebből állt szinte az egész nap, ezért inkább vettem egy elektromos mellszívót (Medela Swing), ami nélkül szerintem előbb-utóbb feladtam volna. Ahogy csökken a tejem mennyisége, a csomósodás is egyre ritkább és fejnem sem kell olyan sűrűn, mint azelőtt. Ez persze egyénfüggő, személy szerint én inkább megvárom, amíg elapad majd magától, tápszerhez csak végső esetben szeretnék nyúlni.
2012. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy szerinted miért jön nehezen? Van valami egyéb körülmény is, mint pl. bimbóvédő?
2012. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy fejés és szoptatás előtt jól átmasszírozod a melleidet, azzal fellazítod egy picit és könnyebben ürül. Egy barátnőm adta végig a lefejt tejet cumisüvegből, mert a babája nem akart szopizni, de a cumisüveghez szoktatott baba, már nem is fog tudni megtanulni rendesen cicizni általában.
2012. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A babám 2hónapos,és én se örömömben nyúlnék tápszerhez.De egyszer a védőnőm eljött hogy na majd ő lefeji,és látván hogy mi a helyzet,ő is azt mondta megérti ha elakarom apasztani.Nem jó a tejleadó reflexem,és valószínű szűkek a csatornák.Egyébként mindig masszírozom előtte!
2012. okt. 2. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!