Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valakinek olyan problémája...

Van valakinek olyan problémája, hogy amikor szopizik a babája, kb 3-4 perc mire jön a tej?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom és kb egy hónapja van ez, hogy amikor szopizik későn jön a tej. Szegénykém csak húzza-húzza, de nem jön azonnal, és ilyenkor sír közben és néz rám, hogy miért nem ehet még? Amikor beindul, akkor elégedetten eszik, de kb 5 perc és megint sír, elfogyna? Nem értem, mert az elején fejtem állandóan, le is fagyasztottam 10 pohárral, és azonnal jött a tej. A melegítő mellpárna szerintetek segít? Vagy más?
2010. máj. 17. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5,5 hónapos a kislányom, és sajnos 2 hete nekem is ez a problémám. Kevesebb lett a tejem. Fejek, teát és maláta italt iszom, mindent csinálok, de sajnos nem akar visszaállni. Amíg volt tejem rendesen, addig nem volt ilyen gond, hogy későn kezd el jönni. Már csináltam úgy is, hogy mielőtt elkezdtem etetni, mellszívóval beindítottam és utána tettem mellre.

Igen, lehet hogy utána azért sír, mert elfogy. Próbáld ki, hogy ilyenkor megpróbálsz fejni, akkor látszik, hogy van-e benne. Sajnos folyton változik a tej mennyisége.

A meleg borogatást is hallottam, hogy jó, de nekem sajnos nem vált be. Próbálgasd, hátha valamelyik bejön.

Sok sikert és tejet!

2010. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a tej mennyiségével van a baj, hanem a tejleadó reflexszel. Hiéába van sok tejed, csak akkor indul meg, ha beindul a tejleadó reflex.


Én is számtalanszor jártam már úgy, hogy duzzadt, feszült a cicim a sok tejtől, mégsem indult meg a trjem, mert épp ideges voltam. Máskor meg a löttyedt ciciből csak úgy ömlött a tej... Minden az agyban dől el, a prolaktin hormon ugyanis az agyalapi mirigyben termelődik.

2010. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

utolsónak: tök igazad van, én is jobban utánajártam a dolgoknak....

csak azt nem értem, hogy nem stresszelek úgy, mint az elején (mivel tök hasfájós volt és rosszalvó, állandóan sírt és én is, de ekkor tök jó volt a szopi...), és akkor miért nem jön azonnal a tej?

szóval te mit tettél,a gondolataidon kívűl?azóta jobb lett?

2010. máj. 18. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!