Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek igaz az, hogy a...

Szerintetek igaz az, hogy a szoptatás egy éves koron túl azt okozza, hogy a gyerek rosszul kondicionálódik és nem fogja tudni megnyugtatni magát és nem fog tudni egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos, cicin alszik el, cicit kap, ha beteg, ha nyűgös, mert fogzik, vagy beteg, vagy szomorú, ha másként nem tudom megnyugtatni.

2012. okt. 1. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

az én kislányom 20 hónapos koráig cicizett. és amikor elválasztottam már átaludta az éjszakát,és mindig külön aludt. DE: arról szoktasd le,hogy a cicin aludjon el,mert így nagyon nehezen fog átállni az egyedül elalvásra. szóval: próbáld meg egyre kevesebbet adni.

a kisebbik lányom nekem is 15hós,és ő már csak reggel és este kap.

2012. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Hát személy szerint én nem tartom szerencsésnek a hosszú szoptatást. Bár sok helyen írják, hogy milyen tuti meg minden, mert így úgy jó a gyereknek, de ha már nincs szüksége anyatejre, mert elég idős ahhoz, hogy minden mást egyen akkor ne szopjon, ez az anyának is megterhelő és fölösleges. Azt a gyereket meg lehet nyugtatni máshogy is, pl nem értem miért nem elég egy ölelés, hiszen az amúgy is hasonló, mint a mellrevétel, de fölösleges a cicit a szájába adni. Ez inkább csak az infantilis viselkedést rögzíti benne, hogy ő még mindig kisbaba, ez szerintem gátolja a fejlődést. Lehet, hogy az anya gyerek kapcsolatot erősebben tartja, de ha ez kell ahhoz, hogy a gyerek biztosan kötődjön az anyjához, az rég rossz.
2012. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

az a gond szerintem,hogy már te is megszoktad ezt és azt hiszed,hogy csak így tudod megvigasztalni,megnyugtatni.

próbáld meg csökkenteni a szoptatások számát

2012. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Kicsit összemostál két dolgot....

Nekem mind a kettő nemhogy 1, de két éven túl is szopott, mégsem voltak elalvási, megnyugtatási problémáink. Nem magával a szoptatással van gond, hanem tényleg nem a cicivel a szájában kéne elaludnia.

2012. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Megnyugtató olvasmányt hoztam:), jó Neked és Neki is, ne aggódj:

[link]


[link]


[link]

2012. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért elég szomorú, hogy lepontoztatok, mert leírtam a véleményemet, mikor azt kérdezte a kérdező. Szerintem akkor is baromság egy 2 éves gyereket szoptatni, ne haragudj, de ez az igazság. Semmi jelentősége nincs, csak az anyát erősíti abban, hogy a gyerek még mindig függ tőle. A gyereknek 2 évesen már semmi szüksége rá, sem testileg sem lelkileg. Lehet erről millió tudományos cikket írni, meg mindenféle tudományos dologgal alátámasztani, de fölösleges. Csak az anyák szükséglete, hogy fontosnak érezzék magukat a gyerek életében, ha már másban nem érzik.
2012. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerinted semmi jelentősége a csontritkulás ellen védelemnek? Szerinted semmi jelentősége a mellrák kockázatának csökkenésének? Szerinted semmi jelentősége az átadott immunanyagoknak? ...

Ha Te így gondolod, az oké, de kétségbe vonni az egészségügyi előnyeit a hosszútávú szoptatásnak szerintem tök fölösleges.

2012. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

"A gyereknek 2 évesen már semmi szüksége rá, sem testileg sem lelkileg. "


Nekem a nagyobb még emlékszik rá, mondta is nemrég, hogy olyan jó volt hozzám bújni és a tejecske is finom volt. Én arra emlékszem, hogy az utolsó hónapokban szoktatam volna már le...


Szóval nem teljesen igaz az, hogy az anyának van rá szüksége, a gyereknek nem.

2012. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs ezzel gond egyáltalán. Ez még nem olyan kor, amikor ez gond lenne. Példának magamat tudnám hozni. Én 20 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat, és úgy, hogy velem aludt, cicin aludt el, délután is, ha nyűgös volt vagy a foga miatt sírt, megnyugtattam cicivel. Persze, teljesen alaptalanul, de a rossz az egészben az volt, hogy én is féltem, mi van, ha ebből gond lesz, pont azért is, mert ilyeneket olvastam más anyukáktól, holott a szakirodalom nem ezt írja, de bennem volt, mi van, ha azoknak az anyukáknak van igaza, akik azt mondják, hogyha cicin nyugtat valaki, akkor a gyerek rászokik, idegrendszerének sem jó, stb. Persze, emelett a szakirodalom azt írja, hogy a gyereknek pont jó, ha 1 éves kor után is szopik. Teljesen mindegy, nálunk ebből nem lett gond. 20 hós korában eldöntöttem, hogy legyen vége, elkezdtem külön altatni, nagyon jól ment, sőt jobban aludt, mint velem, azaz föl sem ébredt éjszaka. Szép lassan elválasztottam, nem volt semmi sírás, talán 1-2-szer kérte kicsit könnyezve, de ennyi. Ha fogzik, nyűgös vagy fáj valamije, meg tudom nyugtatni könnyen cici nélkül, elalszik magától. Nyugodt, kiegyensúlyozott kisgyerek. Én nagyon örülök, hogy 20 hónapos koráig szoptattam, és talán nekem jobban hiányzik a szoptatás, mint neki:) Szerintem kb. 2 éves korig a szoptatás teljesen átlagosnak számít.

Úgyhogy, ne aggódj, csak azt tedd, amit az anyai ösztönöd sugallja neked. Én is aggódtam, ugyanúgy voltam, mint te, és ugyanúgy féltem ezektől, és bennem is kétségek voltak, de semmit gond nem volt. Te érzed majd, mikor jön el az ideje elválasztani a gyerekedet, illetve, baj-e, hogy megnyugtatásra használod. A 15 hónapos kisgyerek nem olyan nagy ám, és hidd el, nagyon jó dolog, hogy szoptatod és így nyugtatod meg, ez teljesen természetes. Pont fordítva lesz, ez neki csak jót tesz, fizikai és lelki értelemben is. És nem igaz, hogy 1 év után semmi hasznos nincs az anyatejben. És az antitestek, ami védelmet nyújtanak pont ebben az őszi-téli betegeskedő időben. Illetve lehetne még sorolni. Az anyatej csodálatos dolog, tudósok sem tudtak rájönni arra, miért változik, akkor lesz tápláló, amikor a gyereknek épp arra van szüksége, pl. ha nem eszik, nincs étvágya, vagy épp csak szimpla innivaló lesz, mint a víz, mert éppen erre van szüksége a gyerek szervezetének. Mindig változik az összetétele és a gyerek igényeit követi. Pl. nyáron volt, hogy hetekig alig evett a fiam, szinte semmit, mindez másfél évesen, amikor már mindent evett, az anyatej csak nyugtatás, elalvás, stb. Ekkor mást nem tudtam tenni, kínáltam cicivel, amit elfogadott persze, több tejem is lett arra sz időszakra és a másfél éves gyerek a pár hét "nem evés" alatt, nem hogy lefogyott volna, de még hízott is!

Nem vagyok elvakult ilyen szempontból, azért is választottam el 20 hónaposan, mert úgy éreztem, hogy lassan eljött az ideje, de az nagyon nagy tévhit, hogy 1 éves kor után semmi értelme az anyatejnek, nagy félreértés. Mint írtam is, testi-lelki fejlődésének egyaránt használ. (Mellesleg, orvosi családom van, tőlük is sok hasznos infót kaptam ezzel kapcsolatban.)

2012. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
86%

Szerintem nem igaz.

Másoktól is hallottam pozitív tapasztalatot és az enyém is az. 40 hónapig szoptattam.

2012. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!