Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej betúrosodhat? Vagy...

Az anyatej betúrosodhat? Vagy megromolhat reggel óta a hűtőben?

Figyelt kérdés

A hajnali/reggeli etetésnél szoktam lefejni a maradékot, amit aztán este kiegészítésként adok a lányomnak üvegből, melegítve. De most olyan fura volt, mint mikor a tejszín kicsapódik, túrószerű volt, ami ráragadt az üveg oldalára.

Nem éreztem fura szagát.

Honnan tudom, hogy esetleg megromlott e? Mindég hűtőbe teszem egyből, és ha aznap nem használjuk fel, akkor megy a fagyóba.


2012. okt. 9. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
rögtön hűtőbe téve nem romolhat meg:-) én egy éves koráig ugyanezt csináltam, mint te és egyszer sem volt baj. Úgy, mint pl a tasakos tejet, a napon nem szabad hagyni órákra. Főleg, ha nincs "szaga", nem kell aggódni:-)
2012. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínű nem romlott meg, nekem akkor volt ilyen, mikor nem melegítettem meg eléggé, és a "zsírdarabok" nem bírtak szétoldódni. Próbáld jól átmelegíteni (mmint megfelelő hőmérsékletűre) , és inkább meleg vízben, mint mikróban.
2012. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
A zsír csapódik ki belőle, az olyan mint a túró a tetején. Jól fel kell keverni és akkor összeáll. Ha nincs szaga, szerintem jó. Én mindig megérzem ha véletlenül megromlott. (Fagyasztóból kivéve is jártam ám már úgy!!!!!)
2012. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meleg vízben melegítem mindig, és nem vettem még észre ilyet sosem, főleg nem friss tejen. Elővettem a tegnap mélyhűtőbe tett tejet, az nem volt ilyen mikor megmelegítettem. Na majd meglátom a következőt. Köszi a válaszokat!
2012. okt. 9. 22:05
 5/6 xStefix ***** válasza:

Nem a nagyon végét sikerült már kifejned? Mert ha igen, akkor az csak a zsír volt. (A hátsótej "vége" már ennyire zsíros.) Az szokott így kiülni a pohár szélére.

Ha hűtőben volt, semmi baja nem lett.

A fagyasztott-olvasztott anyatejnek pedig alapból van egy kellemetlen, savanykás szaga, ez normális! (A benne lévő enzimek elkezdik megemészteni a fehérjét, azért lesz ilyen.)


Egyébként, ha estefelé napokig gyakrabban szoptatnál, valószínű, hogy el tudnád hagyni a pótolgatást. Akkor nem kellene fejegetni és az üveggel sem kockáztatnál...

2012. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez ilyen gyorsan nem romolhat meg. Én úgy csinálom, hogy nap elején fürdés után lefejem, annyit amennyi az egész napi colief cseppes adaghoz elég és nap végére sincs semmi baja a hűtőben. Nekem sem kell minden egyes szoptatás előtt pepecselni mert a hasfájásra akkor kell beadni ezt a cseppet. Ha romlik tutira szaga van!
2012. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!