Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babánál mikor...

Anyatejes babánál mikor álltatok rá arra hogy csak reggel-este szopizott, a többi ki volt váltva? (max+még éjjel)

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan, de akkor éjjel már nem szopizott. 12 hósan pedig leválasztotta magát.
2012. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kezdtük az uzsonnát is kiváltani, szóval 8 hónaposan már csak reggel-este (éjjel) kapott anyatejet, de akkor már pótolnom is kellett. Volt, hogy cicit kapott, utána egy cumisüvegből a napi egyszer lefejt tejet és egy cumisüvegből pedig még tápszert is. 1 éves korában döntöttem úgy, hogy 20 ml-kért már nem kínlódunk a cicivel.
2012. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

9 hónaposan, mi is. És éjjel nálunk sincs szopizás már 6 hós kora óta.

Most egy éves. Még mindig szopizik reggel, este.

2012. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És hogy szoktattátok le az éjjeli szopiról a babát? Hogy altattátok vissza? Lányom 7,5 hós és 1x vagy 2x kel éjjel, szopin alszik vissza.

2012. szept. 5. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nem kellett leszoktatnom, hál'isten magától tolta ki a szopit: a 23 órai után (a 2-3 órait elhagyta magától 2 hetesen) sokáig kelt 4-5 körül szopizni. AZtán ezt kitolta 6-7-8-óráig szépen, miközben előrejött a 23 órai 22-re.

Most 1éves itt tartunk: 22 óra, 7 óra a két szopi.

2012. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kérdésem nekem is hasonló, bocs topicindító, nem offolni akarok. Ikrek, 9,5 hónaposak. Reggel és este tápszert kapnak. Most gondolkodom azon, hogy már az esti tápszert is főzelékre cserélem, ezt javasolta a védőnő. Sokkal kényelmesebb csak a cumisüveget a szájukba dugni, viszont 5-6 között már ébredeznek, szóval szerintem kevés nekik az esti 210 ml. Többi válaszolótól is kérdezem, hogy szerintetek nem vagyok elkésve? Nem akarom hogy mondjuk kiröhögjön a többi anyuka tanácsadáson...
2012. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megint 3. vagyok.

Nálam is 9-10 hó körül jött a váltás. Azóta 19 órakor főzelékezünk és aztán van 21.30 körül a szopi, közvetlen lefekvés előtt. 22-től alszik másnap 7-ig. Ha előbb fektetném le, még korábban kelne reggel, így nekünk így jó.

Lehet, hogy neked is valahogy hasonlóan kellene megoldani: vacsira főzelék, s utána esetleg 1 óra múlva tápszer. Nem tudom, nem biztos. De nyugodtan kérdezd a védőnőt, orvost, a "kiröhögőkkel" meg nehogy törődj!

2012. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy már nagyon jól beállt az esti ritmusunk. 19:30 és 20 között fürdetés, utána tápszer, és reggelig fel sem kelnek. Nem tudok berakni még egy étkezést, pláne úgy, hogy gyakran még az előző kaját bukják, mikor már adom a következőt. Remélem érthető voltam.
2012. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!