Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után mennyire...

Szoptatás után mennyire fejjem le mellszívóval a bent maradt tejet? Teljesen? Visszatermelődik mire jön a következő szoptatási idő? Vagy csak mondjuk annyirahogy ne feszüljön annyira a mellem? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád?

Milyen rendszerben szoptatod?

Miért szeretnél fejni?

Általánosságban elmondható, hogy ha a baba "plöttyedtre" szívja a melled és jól lakik, akkor nem kell fejned, mert így fog pontosan annyi termelődni, amennyire szüksége van. Se több, se kevesebb:).

Azt fointos tudni, hogy az anyatej elsősorban nem "üresjáratban" termelődik, hanem inger hatására, mert mikor a babád a szájába veszi a mellbimbót oxitocin- reakció történik, aminek hatására ürülnek a tejcsatornák, ez az ürülés pedig küldi a jelet a kisagyba, ami további tejtermelésre készteti a tejmirigyeket. Attól tehát ne félj, hogy nem lesz tej a következő etetésre:), hiszen inger= termelés, ingert pedig szopi/fejés közben kap a melled.

2012. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még nincs meg a babám,de nagyon érdekelne!és ha úgy fogom szoptatni,hogy egy evésre elég neki az egyik mellem,akkor a másikat(ami tele van)azt fejjem le annyira,mint amelyik kifogyott?így elméletileg ugyanannyira lesz mindkettő tele a következő szoptatásra nem?
2012. okt. 16. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem vigyáznom kellett erre,mert ha szopi után fejtem még,akkor bizony nem volt neki elég következő etetéskor. :(

Én utána már csak akkor fejtem, ha nagyon feszült még a cicim és annyit,hogy érezhetően megkönnyebbüljön, sosem ürítettem ki teljesen.

De szerintem ez is egyéntől függ.

2012. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:).

Erre így nehéz válaszolni, hiszen az is lehet, hogy két mellből(vagy több- ből:D) fogsz szoptatni, egyáltalán nem "elvárás", hogy egy kaja=egy cici:). Általában az a javaslat, hogy csak abban az esetben kell fejni, ha túltelítődik a mell és a kicsi nem éhes/ szomjas hogy ő oldja meg a problémát, illetve szaportás céljából.

Linkelek Neked cikkeket, amiket ha elolvasol sok kérdés kitisztázódik és segítenek felkészülni a szoptatásra:).

[link]

[link]

[link]

[link]

...

És ami fontos: a szoptatás egy dinamikusan változó dolog, ha figyeled a babád igényeit, és a tested jelzéseit, az a legjobb útmutatás:).

2012. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút így van, ahogy (1-4) írja. Figyeld a babát! Ha az ő jelzéseire hagyatkozol, kialakul a kereslet-kínált. A mellből soha nem fogy ki a tej, ahogy írta: ne nézd az órát és ne méregesd, tedd cicire, ha a pelusa tiszta és vigasztalhatatlan.

Én csak az elején fejtem és csak abból, amiből szopizott, 3,5 hónapos 1 cici-1 szoptatás, ha kér, megkapja a másikat is. Így beálltunk 3-3,5 óránként szopizik, éjjel 5-6 órát alszik egyhuzamban. Teljesen jól működnek: ha több kell gyakrabban kér és tovább van cicin. És tényleg minél többet van cicin, annál több tej lesz.

2012. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én sohasem fejtem rendszeresen minden etetés után most, pedig 8hónapja szoptatok s még bőven van tejem!igény szerint szopizott a babám s ő állitotta be a kereslet-kinálatot.akkor fejtem csak ha a fagyasztóba szerettem volna eltenni, azt is mikor már kihagyott egy kajcsizást este akkor pl ,evett 8kor s tudtam h kb 2kor fog csak akkor lefekvés elött 10-11kor fejtem egy adagot.

a nagytesónál viszont fejtem anno majd minden etetés után, mégsem állt be a dolog, sosem lett elég a tejem, 4hósan abba is hagytuk a szoptatást, de annak lelki okai voltak, tiszta idegbeteg voltam stbstb...

2012. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!