Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 honapos babam anyatejes, de...

3 honapos babam anyatejes, de mar atakarom valtani tapszerre. Adnatok segitseget a tapszer elkesziteseben meg hogy milyen gyakran kell etetni es mikor keszitsem el?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 15:58
 1/7 gabszem ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, hogy melyik tápszert használjátok és hogy mennyit. Ha receptre írja akkor sokkal olcsóbb. Az én lányom 3 óránként evett, a dobozon ált. rajta van az életkornak megfelelő adagolás.
2012. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szabad megkérdezni miért akarsz váltani?


egyébként tényleg rajta van az adagolás.de én ajánlom neked a hipoallergén tápszereket.igaz hogy drágább mint a sima tápszerek ,mert ezek még receptre is 2000 ft felett vannak,de megéri.

mivel nekem nem volt tejem ezért úgy gondoltam hogy megpróbálom a lehető legjobbat adni neki ami az anyatej után jön.


2 gyerekes anyuka

2012. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták: a dobozon rajta van az elkészítés, adagolás.


Ne haragudj, de miért szeretnél tápszerre váltani? Tényleg nem kötekedésből, csak érdekelne (merthogy nem azt írtad, hogy ez létfontosságú, hanem azt, hogy már tápszerre akarsz váltani).

2012. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azert mert csak az egyik oldalon van tejem es felek hogy nem eleg neki.. ha meg tapszert adnek akkor biztosra latnam hogy mennyit esik. mondjuk igy konnyebb foleg este nem kell felalni tapszert csinalni :)
2012. okt. 22. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha evés után nyugodt, esetleg elalszik, akkor elég neki. Én a helyedben nem tápszereznék, hanem próbálnék sűrűn szoptatni. Nem a mililitertől függ, hogy elég-e neki. Elvégre a felnőttek sem előírt mennyiségű adagokat esznek. :) Ráadásul - ahogy írtad is - sokkal egyszerűbb az élet, ha nem kell a tápszerrel bajlódni...

3. válaszoló voltam, elnézést kérek az Off-ért és a kötekedésért...

2012. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiam tápszeres/anyatejes volt.

A második 5 hetes koráig szintén táp/anyatej. Azóta viszont csak anyatejes. Háááát, hogy mennyivel egyszerűbb az élet, ha csak szopiztatni kell!!!! :))))) És mennyivel olcsóbb!

Én úgy csináltam az anyatej pótlását, hogy egyik étkezés cici, másik tápi. Estére midig elfogyott a tejcsim, és úgy csináltam, hogy az utolsó étkezés tápi legyen. Reggel viszont cici volt az első. A tápszer gyakoriság attól függ, hogy milyen hamar éhezik meg a baba. Az, hogy mennyit kell készíteni, rajta van a dobozon, de ettől eltérhet a baba igénye. Mindig frissen készítsd el, de ha nem eszi meg, mert pl elalszik, akkor a hűtőbe lehet tenni kb 3 órányit. Én voltam a Heim Pál kórházba a babámmal, ott is jóval hamarabb elkészítették a tápszert és hűtőben tárolták, majd amikor kellett, akkor megmelegítettem mikróban.

Viszont amíg tudsz, szoptass!

Ha elmész valahová, akkor is sokkal könnyebb az élet, mert a tápszert valahol össze kell állítani, és az úgy helyhez kötött (meg sterilizálgatni a cumisüveget....).

2012. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindkét babámnál 2 hónapos koruk óta pótoltam. Napközben inkább sűrűbben szoptattam és este elalváshoz kapták a tápot. Nekem így volt a legegyszerűbb.
2012. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!