Nyelvtan házi feladatom elkészítésében kérnék segítséget! Vagy valami oldalt amin ehhez kapcsolódó segítségek vannak?

Figyelt kérdés

"A reklámok nem tájékoztatnak mindenről" Címmel szeretnék írni egy fogalmazást, de azt sem tudom sajnos, hogy, hogy kezdjek hozzá.

1.Figyelemfelkeltés (ráhangolás, behízelgés, de a témát még nem mondjuk ki)

2.Elbeszélés (téma kifejtése)

3.Részletezés (sztori, történet kifejtése)

4.Érvelés (a reklám nem jó)

5.Cáfolás (gyengébb érvtől haladunk az erősebb felé)

6.Befejezés (Hasson az érzelmekre, akár idézet)


2012. febr. 13. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én mindenféleképpen úgy kezdeném, a figyelemfelkeltésben hogy először csak a reklámokról beszélnék, hogy manapság már mindenhol jelen vannak a reklámok ( ténylegesen a címedet se mondod ki, hisz a reklámmal vezeted be) legyen közlekedési eszközön a reklám, vagy utak mentén, tévében, interneten.

A kettes pontban leírnám hogy ezek a reklámok nem tájékoztatnak mindenről, részletezném, hogy sok reklámnál egy csomó apró betűs rész van, amit az emberek nem is látnak elolvasni..vagy például a tele shop-os reklámok kifejezetten nem arról tájékoztatnak amiről kellene, hisz csak azt mondják el amit az emberek hallani akarnak, azért is veszik meg annyian.

A harmadik pontba gondolom van saját sztorid :)

Negyedibe leírnám hogy mivel a reklám igen erősen befolyásolja az embereket, általában az emberek még kevés pénzből is van, hogy azt veszik meg amit reklámoznak, persze tudat nélkül, hogy létezik annál olcsóbb, hisz átmossák az agyukat. Mit tudom én behoznak egy olyan sampont ami hajdúsító, korpásodás elleni, hajhullás elleni, de még a zsírosodásra is jó, naná hogy mindenki ezt fogja menni, mert 4:1-ben sampont kapunk és nem kell mondjuk különböző féléket megvenni.. De abba már nem gondolnak bele, hogy mondjuk az a régi sampon egy új csomagolásban, és megtévesztő feliratokkal hogy el tudják adni.

Szerintem így már a cáfolás is menni fog hogy adtam egy példa ötletet :)

Befejezésnek meg válasz keress valami jó kis reklám ellenes idézetet a google-ben :)

2012. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. febr. 16. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!