Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség? Mitől csökkent le a...

Segítség? Mitől csökkent le a tejem ennyire, menthető a helyzet?

Figyelt kérdés

2 hónapos lesz a kisfiam, a múlt hétig minden tökéletesen ment a szoptatással, aztán egyre lassabban kezdett enni, míg végre rájöttem, hogy kevés a tejem. Már 4 és fél kiló, sokat kéne ennie, ehhez képest csak 70-90 ml jön le két mellből fejéssel, eddig egy mellből etettem és elég volt.

Már mindent kipróbáltam, More Milk, Utrica, rengeteg sör, szoptatós tea, fejés. El fog apadni a tejem? Vagy még van ötletetek?


2012. okt. 23. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! A húgom egy hónapon át fejt rendületlenül, éjjel is, és ez meghozta az eredményét, újra sok a teje. 4 és fél hónapos a kisfia.
2012. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugi! Vannak ilyen hullámzások: sok pihenés és főleg ne stresszelj rá!

Néha a babák étvágya is csökken- nő szóval változik.

2012. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fejéssel nem lehet annyi tejet "kinyerni" mint amennyit a baba ki tud szívni! Amikor Te már nem tudsz fejni a baba akkor is tud szívni belőle! Ne méregesd minden szopi után, feleslegesen stresszeled magad vele. Ha egy hét alatt hízik min. 125 grammot akkor eleget eszik! :) A havi minimum hízás 500gramm! Olvasd el ezt: [link]
2012. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Hízik annyit, de ha nem adok pótlást, folyton éhes...fejéssel is alig jön. Vagy addig ne szoptassak csak fejjek és adjak cumiból?

2012. okt. 23. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Szoptass, amennyit csak lehet és mellé fejj. A bőr- bőr kontaktus termeli a leghatékonyabban az oxtitocint, amitől ürül a tej, ezáltal a kisagynak a "kell még termelni mert megnőtt a kereslet"- üzenetet küldi, ezzel több anyatej termelésére késztetve a tejmirigyeket. A fejés, bár hasznos, sok esetben nem ilyen hatékony, mivel nincs meg a bőrkontaktus.
2012. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, ma szinte óránként cicin volt, remélem meghozza a hatást...
2012. okt. 24. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jól tetted, ügyesek vagytok:), ha esetleg nem egyből látod a hatást, pár napon belül mindenképpen érezhető lesz a tejed mennyiségének növekedése, légy továbbra is kitartó, menni fog:).

2012. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy tűnik, tényleg kezd helyreállni a világ rendje!
2012. okt. 26. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Nagyon örülök, gratulálok:)!

2012. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!