Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatejből mennyi C vitamin...

Az anyatejből mennyi C vitamin juthat el a baba szervezetébe?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, még napi 3x szopizik, reggel-ebéd után (alváshoz) és este lefekvéshez. Minden félét eszik már, csak most fóleg így ősszel egyre kevesebb gyümölcsöt eszik. Általában délelőtt kínálom neki, akkor jobban felszívodnak a vitaminok is... depl. egy körtéből is alig eszik meg egy felet. Szőlöt lehámozva, kimagozva is szoktam adni, azt van, hogy habzsolja, van, hogy egy falatot sem fogad el. Kiwit még nem próbáltam, az apró magok miatt, bár már elmúlt 1 éves...

Persze van Cebion cseppünk is, de nem akarom mesterségesen nyomni belé a vitamint, nem is szabad hosszú távon szedni, megterheli a vesét...stb.

Szóval abban reménykedem, hogy az anyatejből, ami még szerencsére bőven van, kap azért még valamennyit... (??)



#gyümölcs #C-vitamin #vitamin felszívódás
2012. okt. 24. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
már nem kap...
2012. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha te is veszel magadhoz megfelelő mennyiségben, akkor persze, hogy kap. Pont a gyümölcsszezon vége miatt és elkezdem a Flavon Kids lekvárt, és amint lehet a kisfiamnak is adni fogom, még csak 3,5 hónapos, de ezt fogja kapni, amint lehet.
2012. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legutóbbi hozzászólást, de lenne egy kérdésem, hogy egy 3,5 hónapos babának miért adnál plusz vitamint??? Ha szoptatod akkor azért nem kell, ha tápszeres, akkor meg abból kap meg mindent... A lányom még most is csak anyatejet folyadéknak a vizen és teán kívül és még nem volt beteg, csak úgy tudom, hogy 1 éves kor után már elég kevés vitaminhoz tud hozzájutni az anyatejből... Ezt a lekvár meg nem ismerem... inkább gyümölcspépekkel próbálkozom, azokban nincs hozzáadott cukor (Babylove, Alnature)
2012. okt. 26. 09:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kihagyott szavakért, betűért, kapkodva írtam... :-))
2012. okt. 26. 09:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Utána olvastam ennek a Flavon-os terméknek, és látom, hogy nagyon dicsérik, de nagyon drága... Én elhiszem, hogy ez sokaknak használ, de ugyanakkor irreálisan sokba kerül, mert mostanság az a marketing fogás, hogy a zöldségekben, gyümölcsökben csökken a vitamintartalom... Az én lányom ebből semmit nem érez meg, ha megveszem a méregdrágát és azt sem eszi, akkor max. csak nekem jó, pedig neki szánnám... Maradunk akkor majd a citrusféléknél...
2012. okt. 26. 10:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem adok 3,5 hónaposan, ez evidens, írtam, hogy amint kaphat, addig én eszem. Agrármérnök vagyok, nem csak reklámfogás a zöldségek és gyümölcsök beltartalmának csökkenése. Nem beszélve arról, hogy nem a minőség, hanem a mennyiség és tartósítás az elsődleges szempont. Hát, ameddig lehet, én igyekszem nem tartósított élelmiszerekkel tömni: inkább pancsolok és természetes dolgokat adok, amíg csak lehet, pl. most a kecsketejnek nézek utána, mert több anyuka 6 hónap után ezt ad kiegészítésnek tápszer helyett és egészségesek a manók. Ezt mindenki maga és a pénztárcája dönti el. A tudomány egyre fejlettebb és sok anyagról derül ki, hogy hosszútávon fogyasztva káros a szervezetre. Anyukámék nem használnak semmilyen permetszert vagy szervetlen trágyát és szerencsére a szomszédok sem, ezért szeretném ezeket és természetes kivonatokat adni a fiamnak.
2012. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolkozom, próbálom a lehetőségeink szerint a legjobat adni neki, én is ezerszer megnézem honnan származik valami...stb. Nekünk is van kertünk, pl. próbálunk mi is, ha nem maximálisan bio-t, de permet, műtrágya nélküli dolgot termeszteni. Sajnos nem lehet mindent kikerülni, muszáj vagyok gyümölcsöket zöldségestől is venni... De az anyatejjel még kitartó vagyok, inkább azt igyon még legalább 1,5-2 éves koráig, mint mást élőlény (pl. kecske) tejét innia, elvileg az kecske gyereknek való :-) Ezt nem gúnyolásból írtam, de aki teheteinkább szoptasson minnél tovább, egyen egészségesen, hiszen ez a LEHETŐ LEGJOBB A BABÁNAK!
2012. okt. 26. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a pótlásra értettem, ha szükséges, csak akkor. Egyenlőre én is mindent megteszek a szopizásért, de ha pótolni kell, akkor nem növényi eredetű tápszerrel tömném a gyereket, inkább állati eredetű fehérjével, ami azért jobban hasznosul, mint a növényi és azért más aminosavak vannak benne. És a kecsketej áll összetételben az anyatejhez a legközelebb. Nekem a bőven van anyatejem kissé túlzás, egyenlőre elég neki, de nem leszek még egyszer idegroncs emiatt, mint az elején. Ezért szeretnék alternatív megoldásokkal is képben lenni.
2012. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem okoskodni akarok, de ha van bőven tejed, akkor gondolom fejed is, ezáltal még több lesz, ha később pótolnod kellene, akkor fel tudsz belőle használni. Fél évig a fagyasztott anyatejet fel lehet használni. Én elég sokáig még az ételeibe is tudtam használni, pl egy vacsihoz, tejberizst abból készítettem (persze az anyatejet nem forraltam), adtam hozzá kis vaníliát (igazit), valami gyümit (pl. saját megyet - télen fagyasztottat).. Szóval én is hallottam, hogy a kecsketej az hasonló az anyatejhez, na de mégis csak messze áll az emberi szervezettől... hiába fogyasztunk mi felnőttek is állati eredetű tejet... Ok, ha tényleg nincs más, akkor lehet, hogy ez megoldás, egyébként mi a baj a tápszerrel?? Én sosem adtam, max. csak az első 2 hétben kb. 2-3 alkalommal, amíg be nem indult a tejem... de én is tápszeren nőttem fel, pedig anno "durvábbak" voltak, nem volt mindenféle hipoallergén...stb. és alig voltam beteg életem során... De ha te agrár mérnök vagy, biztos sokkal több kulissza titkot ismersz, amire kiváncsi is lennék...
2012. okt. 26. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!