Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki leirna nekem a fontosab...

Valaki leirna nekem a fontosabb dolgokat szoptatassal kapcsolatban legyszi?

Figyelt kérdés

2. babamat varom,az elsot nem tudtam szoptatni.

pl. ugy hallottam,hogy mindig ki kell uriteni a mellett,amit elkezdett a baba szopizni. ha feluton jol lakik,akkor a kovetkezo szopinal ugyanarra a mellre kell tenni? stb...

Koszi elore is :)

Egy tanacstalan Anyuka


2012. okt. 27. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ha félúton jól lakik?
2012. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hat hogy nem uriti ki teljesen az egyik mellet
2012. okt. 27. 20:30
 3/17 anonim ***** válasza:

én fejni csak akkor fejtem amikor annyira sok volt,hogy már feszült a mellem v. be volt durranva. és még azért hogy legyen tartalék a mélyhűtőbe..!


én mindig a másik mellemmel folytattam a következő szopit. bár ez attól is függ,hogy előtte mennyire evett sokat. ha úgy éreztem,hogy még nagyon sok van abba is amivel abbahagyta akkor azzal folytattam. de nekem ált.-ban kiszívta és jól is lakott 1 mellből.


de ha most tudsz szoptatni,hidd el te is fogod érezni,hogy melyikből adj neki.

2012. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
www.lll.hu
2012. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2012. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Nem,mindig felváltva!

Én akkor adtam neki mikor igényelte,óránként két óránkét,(így fejni sem kellet)


4gyermekemet ,15-10-14és 28hónapig szoptattam.

2012. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nemegy könyvben olvastam, hogy azzal a mellel kell folytatni amit abbahagyott, különben mindig csak a hígabb nem tartalmas részét issza (attól meg fájni fog a pocija). És minden szopi után ki kell fejni a maradékot, mert csak így ösztönözzük a mellet a tejtermelésre. Minél alaposabban ki van ürítve (a másik is) annál jobban termelődik. Különben szép lassan fogyni fog.
2012. okt. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hát én mindig felváltva adtam neki,és 2éves koráig szoptattam. és 7hós koráig havi 1kg-okat hízott.
2012. okt. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatási tanácsadó segítségét kértem, aki a következőt javasolta: ha elég a tejcsi a babának (szopizás után nyugodt) akkor lehet egy-egy mellből szoptatni szoptatásonként. Ha nem elég a babának, sír feszeng vagy tejet kell szaporítani, akkor ha áttesszük egy szoptatás alatt a másik mellre is (én az első pár hétben ezt csináltam, amíg be nem állt és elég volt egy cici), akkor azzal a mellel kell kezdeni a következő szoptatást, amelyikből utoljára szopizott (én még arra ráfejtem, amit kiürített). Az első hetekben előfordul, hogy 1,5-2 óránál hamarabb (ennyi idő kell, hogy a gyomorból tovább menjen a tej) kér a baba enni vagy nyugi cici kell neki, akkor arra a mellre tettem amelyikből utoljára szopizott, ha eltelt, akkor jöhet a következő cici, pontosan amiatt, hogy ha rövid időn belül az új cicit kapja, akkor csak a híg tejhez jut, aminek magas a laktóz (tejcukor) tartalma, amit még nem tudnak megemészteni és ettől fáj a pocakjuk, ha viszont azt kapja amiből nem olyan régen evett, akkor a táplálóbb, zsírosabb hátsó tejhez jut, amitől jóllakik. Nálunk bejött, 4 hónapos és még szoptatom a fenti módszerrel. Amikor elég volt egy cici, jelezte, akkor nem tettem át, az én kisfiam is szépen gyarapodott: 3640-el születtett, 5-én lesz 4 hónapos és tegnap 7100 gramm volt.
2012. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 xStefix ***** válasza:
100%

Honlapokat feljebb írtak.

Könyvek:

Guóth-Gumberger--Hormann: Szoptatás

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás


Néhány alaptétel van csak, amire minden körülmény között figyelni kell, de sok egyéb kérdés is felmerülhet menet közben, amikkel kapcsolatban a fenti helyeken tudsz tájékozódni.

Az "aranyszabályok":

Igény szerinti szoptatás: akkor kerüljön a baba mellre, amikor szopizni szeretne. Nem kötjük időhöz se a következő szopit, se a szoptatás időtartamát. Vagyis 5 percenként is lehet szoptatni és akár 1-1,5 órán át is, ha a baba úgy igényli.

Fontos! A szopizás nemcsak etetést jelent, hanem itatást, altatást, nyugtatást, fájdalomcsillapítást stb. is. Ezt azt jelenti, hogy az első időkben sokat-sokat kellhet szoptatni, hogy mindezeket az igényeket (szopival) kielégítsük. De így a természetes.

Kizárólagos szoptatás: A baba csakis szopizzon, vagyis ne kapjon se játszócumit, se üveget, se tápszert, se vizet, se teát. Azaz minden igényét az anyamellen elégítse ki. Így minden időben elegendő tejet tudsz neki megtermelni (remélhetőleg).

Tejtermelés: a kereslet-kínálat elve alapján működik. Vagyis amennyit a baba kiszív, annyi termelődik meg. Ha ő többet szopik, (pár napon belül!) több tej lesz, ha kevesebbet, kevesebb.

És amire a cicin figyelni kell: 1) soha ne telítődjön túl. Amikor feszülni, keményedni kezd, vagy szoptass belőle, vagy fejj egy keveset, hogy megkönnyebbüljön. (Különben elzáródhat és begyulladhat egy tejcsatorna, amit kerülni kell. Illetve jelentősen visszaeshet a tejmennyiség, ha túl ritkán ürül ki.) 2) néhány szopin belül mindig ürüljön ki legalább az egyik mell. Ha egyszerre nem eszi ki a baba, akkor legközelebb is tedd vissza ugyanarra és csak ezután válts mellet. Ez azért fontos, mert a hátsótej a zsírosabb, attól fog igazán hízni, illetve a sok elsőtejtől fájhat a pocak is.

Ezek a legfontosabbak, a többit elolvashatod, de itt is nézelődhetsz a témában.

2012. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!