Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fordított cumizavar létezik?

Fordított cumizavar létezik?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mi lehet ez a 6 hetes kisfiamnál! Ciciről szopival indítjuk az evéseket -bimbóvédővel- aztán jön a lefejt tej és ha kell kiegészítésnek egy kis tápszer, ezek cumisüvegből. Kezdetektől fogva cumisüvegeztünk, idővel sikerült cicizni bimbóvédővel...3.napja csinálja a kisfiam, hogy cicizés után nem fogadja el a cumisüveget: nem szívja, rázza a fejét, vörös fejjel üvölt hirtelen és belehergeli magát az egészbe, egyre éhesebb-egyre dühösebb és nem tudja jól szívni a cumisüveget.

Azért kell a cumisüveg, mert ciciből alig szív valami (kb 20-40 ml és utána kap kb 80 ml tejet üvegből).

Mit tehetek ez ellen, olyan érzés, mint ha nem tudnám megetetni a gyerekem...van, hogy 40-50 percet elszenvedünk így!!!


2012. okt. 30. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok, és ne haragudj a visszakérdésért, de a minap feltettem kérdésként, és nem kaptam rá segítő választ: honnan tudod, hogy amit a ciciből szív, az 20-40 ml? (Csak mert mérésből tudom, hogy tej esetén a 100 ml közel sem egyenlő a 100 grammal.)
2012. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Első! Onnan tudhatod, h bébimérlegen méred szopi előtt /után a babát. A gramm tejcsi esetében kb. a ml.

Kérdező! Valahogy rá kellene gyúrnia akkor a tejtermelésre. Próbálj sokat aludni, komolyan írom, csodákra képes, alvás alatt még jobban termelődik a tej! Aztán vannak bogyók, teák, sok folyadék stb.

ettől kicsit meg kellen lódulnia.

De ha nem, akkor se csüggedj, a baba ösztönlény, de nem "buta", ha éhes el fogja fogadni a lefejt tejet, sőt a tápszert is! Nekem iylen volt a lánykám, szopi utánik pótlásként nem volt hajlandó elfogadni a tápszert. Az volt a szerencsém, h a tejet igen, és volt lefejt még a hűtőben. De amikor elfogyott már előre féltem, ...nyöszörgött, nyöszörgött, sírt, forgolódott, aztán egyszercsak elfogadta.......

2012. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Próbálom a tejet ahogy lehet szaporítani: tea, kapszula, szoptatós leves, stb. egyedül ez az alvós dolog ami annyira nem megy, de egy baba mellett az nem is csoda. Sajnos ennyim van: szopizik valamit,aztán rá fél-egy órára fejek 50-80 ml, mikor mennyi sikerül.

Onnan gondolom, hogy mennyit szopizhat, hogy a fejésnél összehasonlítom mennyi jött a szopizott ciciből és mennyi jön a nem használt ciciből...a különbségből gondolom, hogy annyit szívhatott ki a kicsi a használt ciciből.

Valakinek nincs ötlete, tanácsa, mit tehetnék, hogy elfogadja a cumisüvegből a lefejt tejemet!?

2012. okt. 30. 21:20
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan gondolom, hogy mennyit szopizhat, hogy a fejésnél összehasonlítom mennyi jött a szopizott ciciből és mennyi jön a nem használt ciciből...a különbségből gondolom, hogy annyit szívhatott ki a kicsi a használt ciciből.

Valakinek nincs ötlete, tanácsa, mit tehetnék, hogy elfogadja a cumisüvegből a lefejt tejemet!?"


Erre ne vegyél mérget hogy a két cicidben azonos mennyiségű tej van.

Jobb lenne mérni, de lehet nem is éhes már ezért nem fogadja el az üveget!

Üdv: 2 gyerekes anyuka (30 hónapja szoptatok)

2012. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzi magát a melleden, hiszen az nem csaj táplálékforrás, ezért lehet, hogy elutasítja az üveget. Próbálj szerezni szoptanítot, ez egy kis tartály, amiből csövecske vezet a mellbibódra, oda rögzíted a csüvecske végét. így ezt a csövet a melleddel együtt kapja be, a tartályból jön a tej, e közben a babádmellen van. Jó neki mert a szopizás élménye megmarad, ingerli a melledet(ami ugye a tejelválasztás alapvető feltétele), és jól is lakaik:).
2012. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Megjött a tejed, nem kell a szopi. A mérlegről csak annyit. hogy én a 4200 -al született babámnak 40-50-eket mértem és még szépen gyarapodott is. Tuti, hogy többet szívott ki.
2012. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
bocs a vége lemaradt az első mondatnak:a szopi után a pótlás
2012. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Már más is tanácsolta ezt a szoptanít-ot. Hogy őszinte legyek annyira test-idegennek érzem ezt a készüléket. Nagyon óckodom tőle. A baba elfogadja? Egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a dolgot, hogy a gyakorlatban is beválik.
2012. okt. 30. 21:38
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A baba mindig jobban ki tudja szívni a tejet, mint bármilyen mellszívó. Szerintem többet ki tud szívni a ciciből, egyszerűen jól lakik. Ha éhes volna enne! Próbáld esetleg mérni néha, h mennyit eszik, de szerintem eleget! :)
2012. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Ahogy telnek a napok hetek valószínű és remélhetőleg egyre több tejed van,ez a kereslet-kínálat amiről szól a szoptatás.Mindig a baba igényeihez alakul a tej mennyisége.Lehet hogy nincs szüksége az üveges dolgokra.Amit tapasztalatból mondhatok mint 3 gyermekes anyuka,hogy minél többet teszed mellre annál több tejed lesz.Eleinte 3 liter folyadékokat ittam hogy legyen tejem bőségesen de rájöttem ,hogy az a lényeg hogy sűrűn kell mellre tenni,hogy mindig belöveljen a tej és amit valaki már írt a pihenés.Ez a kettő amitől egyre több tejed lesz és nem kell üvegezned.A bimbóvédőt azért használod mert fáj a szopizás vagy egyéb okból?
2012. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!