Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mióta terhes vagyok, vasat-fol...

Mióta terhes vagyok, vasat-folsavat szedek orvosi utasításra, de még mindig szörnyű a vérképem; helyette az almásat próbálnám meg, hogy kell pontosan csinálni? Régen mondta a háziorvosom, hogy a legjobb módszer almába vasat tenni, de milyet, meddig?

Figyelt kérdés
A szoptatás alatt már szeretném tényleg felszámolni a krónikus vashiányt.

2012. nov. 4. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan írtad???Ez nem a középkor!!!Én tuti nem csinálnám/csináltam volna; pedig ha valakinek,nekem borzasztó volt a vérképem és a vasam a terhesség alatt.Én Elevitet+napi 2 Neo Ferro Folgamma+Magnerot.Még így is tragikus volt.Ezután kezdtem el céklát enni,kiló számra (savanyúságnak elkészítve)+céklalé (bio boltban lehet kapni)+ hetente 2-3 dl vörösbor.1 hónap alatt olyat változott a vérképem,hogy a dokim nem akarta elhinni,másikat akart csináltatni.aztán elmondtam neki mikkel egészítettem ki a tabikat és jól megrázta a kezem.

Az almás-vasas hülyeség helyett inkább ebben kellene gondolkoznod,rengeteg TERMÉSZETES zöldség,gyümölcs vas tartalma kiemelkedő!!!!

2012. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért nem kell leharapni a fejem, nem magam találtam ki, hanem az orvosit végzett háziorvosom maga javasolta, különben magamtól én sem merném.

Én is szedtem Béres Gravidát, plusz napi 3 NEO-FERRO FOLGAMMA-át, amit fél deci vörösborral vettem be. Semmi változás. A céklára meg sajnos allergiás vagyok.

2012. nov. 4. 20:02
 3/4 xStefix ***** válasza:
Szép szakmai kérdés..! Utánajárok, pár napba telik.
2012. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam sem használt semmi,hiába szedtem/ettem.Szülés után 9 napig vénásan kaptam Ferrlecitet és közben szedtem 2x1 Neo-ferro folgammát,utána már csak a tabikat kellett szedni.Egyébként nekem alapból vashiányom van elég gyakran :(
2012. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!