Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elképzelhető, hogy a tejleadó...

Elképzelhető, hogy a tejleadó reflex lassul, vagyis később indul be, mint korábban? Vagy ez a tejapadás jele?

Figyelt kérdés
Egy pár napja az 5 hós babám a szopizás első 3-4 percében a cicit bekapja-kiköpi-sír-bekapja-kiköpi-sír és így tovább, amíg be nem indul a reflex, és akkor szopik rendesen. Ez már mindig így lesz? Lehet valahogy fokozni/gyorsítani a reflexet, annak a beindulását? Ma éjjel már ki sem tudta várni, de lehet, hogy nem is jött semmi, azért sírt. Tudnátok segíteni? Nem szeretném, hogy leszokjon a szopizásról.
2012. nov. 7. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A kicsid türelmetlen lett. Nem lehet, hogy fogzik? Az megzavarhatja a szopizást. Amikor már beindul a tej, akkor már belefeledkezik és nem érzi, hogy fájogat az ínye.
2012. nov. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan már biztosan sokat mocorog, kiváncsi:). Valószínűleg nincs ideje kivárni a leadó reflexet, ezért türelmetlen.

Esetleg próbáld meg kiváltani kézzel a leadót mielőtt mellre teszed.

És igaz, lehet, hogy a fogacskái mozognak már, ami kellemetlen lehet, próbáld ki, hogy kicsit masszírozod az ínyét, ez "elzsibbasztja" és kevésbé lesz lrzlkeny szopi közben.

2012. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam már rá, hogy "előfejek", csak ezzel két gondom van: egyrészt addig is sír a babám, és felébreszti az apukáját is, aki reggel megy dolgozni, másrészt ha akár kézzel, akár géppel fejek, szinte semmi nem jön, nem igazán tudom így kiváltani a reflexet, pedig korábban elég sokat tudtam fejni még két szopi között is. Most meg max. 5-10 milli jön le a mellszívóval.

Azért köszi. Van még valami ötlet?

2012. nov. 7. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit írtam, az íny masszírozása, illetve ha a fogacskák miatt van a dolog, akkor ugyanez Dentinoxszal. "lezsibbasztja" és talán ha kevésbé fáj, kevésbé lesz türelmetlen.

Illetve, ami még segíthet: próbáld minél előbb mellre tenni, tehát még a "sírós" éhség előtt, amikor már tényleg sehallselát az éhségtől, de már elfogadja a cicit. Alvás közben ezt úgy tudod megcsinálni, hogy már akkor mellre teszed, mikor félálomban van, mocorog, forgolódik, "keres". Akkor még türelmesebb:).

2012. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos volt a babám, amikor leállt, vagy legyengült a tejleadó reflexem. Semmit sem tudott szopni. Ugyanazt csinálta, mint a tiéd. Én találtam egy utalást egy könyvben, amiben azt írták, hogy fejni kell a baba szájába a tejet. Én így "szoptattam" 8 hónapos koráig minden etetésnél az elejétől a végéig. Többet nem tudott önállóan szopni, mert úgy nem jött semmi, pedig az elején jól szopott. A lefejt tejet is szívesen megette először kiskanállal, majd, majd megitta pohárból. 8 hónapos korától sajnos már nem akart szopni, egy darabig tudtam még fejni, azt megitta, de aztán elapadt a tejem.

Próbáld ki te is, biztos neked is sikerül. A cicit teljesen be kell kapnia, mint amikor rendesen szopik, de rögtön el kell kezdeni fejni is, nehogy elveszítse a türelmét. Én ezt féloldalt fekve, könyökölve tudtam csinálni, ülve kényelmetlen volt. A jó kis bőrkeményedés lett a könyökömön, de pár hónap után elmúlt.

2012. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!