Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam el babámat?...

Hogyan válasszam el babámat? Ötletek, praktikák, minden jöhet!

Figyelt kérdés

Segítsetek babám 13 hónapos és cicifüggő.

Próbálom csak alváshoz egyenlőre adni neki, de átver, eljátssza milyen álmos, követeli a cicit és cicizés után nevetve lemászik az ölemből, így még mindig nem csak az alvásokhoz kell neki,hanem naponta többször, plusz ugye velem csak cicin alszik el, éjjel is többször kel és csak cicin alszik vissza. Úgy gondolom már elég volt a cicizésből, kérlek adjatok ötleteket hogyan válasszam el.

Előre is köszönöm



2012. nov. 9. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vidd el nagyszülőkhöz egy hétvégére.
2012. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xStefix ***** válasza:
100%

... amivel inkább csak azt fogod elérni, hogy ha hazahozod, kétszer annyit lesz rajtad.


Kérdező, azon kívül, hogy neked kezd eleged lenni, van más okod is, hogy elválaszd? Tudod, ezekből a jelekből az látszik, hogy ő még igényelné, legalábbis egy ideig. Ha most erőltetve és gyorsan elválasztod, azzal esélyes, hogy más problémát veszel a nyakadba... Ha azért szopizik ennyit, mert pl. szeparációs szorongása van vagy nagy az anyaigénye, arra nem ez a legcélszerűbb megoldás. (Ha a szopinak vége is lenne, más módon fogja igényelni a közelségedet.)

2012. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
1 vagyok.azért javasoltam ezt mert én így csináltam.nem volt 2-szer annyit rajtam.még egy párszor próbálkozott,összebújtunk,de nem szopizott.szeparációs szorongása van igen,de azt nem úgy kell megoldani hogy állandóan mellre teszi.azért az kicsit durva hogy éjjel is felkel a ciciért,én pl azt nem viselném el hosszú távon.a cici nem azért van hogy rajta cumizzon (arra ott a cumi) hanem hogy abból táplálkozzon.szerintem ott rontottad el hogy eleve cicin altattad,nem tanult meg önállóan elaludni,így a melleid kellékké váltak.Vagy a sarkadra állsz,és tényleg elválasztod(nem mondom hogy könnyű lesz)vagy bohóckodhastz vele még hónapokig az éjszaka közepén.egy 13 hós babának már rég át kellene aludnia az éjszakát,gondolom valamire felébred,és csak úgy nyugszik meg ha cicire teszed.magyarul függést alakítottál ki nála,nem hiszem hogy éhes lenne.De mindenki úgy csinálja ahogy akarja,én csak azért javasoltam mert nálunk ez vált be.
2012. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, elrontottam, tudom, de késő bánat ... ha ezt tudom előre, nyilván másképp csinálom :) De így lett, ezért erre keresek megoldást ... Próbálom először lassan, fokozatosan, azután én is a mamás módszer mellett döntök, ha másképp nem megy.Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. nov. 10. 22:41
 5/11 xStefix ***** válasza:
100%

A cumit a tápszeres babáknak találták ki, mert az üvegen nem lehet komfortszopási igényt kielégíteni.

De mindenki maga dönt, hogy csinálja.

2012. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
cumit a tápszeres babáknak találták ki?ekkora marhaságot még nem hallottam. a cumit a babáknak találták ki.megnyugtatja őket.durva lenne 2 évesen is még anyuci cicijén nyugodna csak meg....
2012. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező.Nővérem tündéri kislánya februárban lesz 3 éves és szopik.Mint a te kicsid,ő is eljátsza a délutáni alvásnál,hogy ő aludni akar,neki cici kell,szopik,majd kitalálja,hogy nem álmos. Reggel cici kell neki,délután cici,ha elesik cicin nyugszik meg,ha leszidja tesóm,cicivel lehet csak kiengesztelni,ha meg akarja fésülni tesóm,akkor cici ellenében hajlandó az ölébe ülni,este pedig befészkelődik anya,apa közé és cicin alszik el.Ha pedig rosszat álmodik,átmászik kómásan a ciciért. De nővérem szoptatásmániás,köztük olyan lelki kapocs van,hogy nővérem nem is hajlik a leszoktatás felé,pedig tavasszal oviba megy a kisasszony.

Nehéz helyzet,tanácsot nem is tudok adni,csak leírtam a mi történetünket,hogy érezd,még a te eseted nem is annyira durva,hogy elkeseredj.Egyébként nővérem az első gyerekét is 20 hónapos koráig szoptatta,bár ott csak az esti lefekvéshez kellett a cici.

2012. nov. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es :)

Hát, nekem ez durva :D

Én azért odáig nem hagyom a dolgokat, nálunk is csodás a kapocs a fiammal, szerintem cici nélkül is az lesz.

Maradok a próbálom lassan 1-1 alkalmakat kiiktatva leszoktatni, ha nem megy marad a bekenős, vagy nagyis módszer. Most lehet sokan nem értenek egyet velem, de a ciciztetés, sokszor kényelmi megoldás!A legegyszerűbb!

Ha sír cicin fél perc alatt megnyugszik, ha valami baja van fél perc alatt megnyugszik, ha nyűgös, ha éhes, ha szomjas, ha akármi ... A sírások hosszát minimálisra csökkenti.

Főleg, ha hazaér egy hulla fáradt apa a munkából és picit pihenne, de nem tud, mert feszült és a gyerek ordít ... akkor is ott a "cici kell neki" mondat, amivel minden meg van oldva!

Na ez jó hosszú lett, nem is tudom már mit akartam ezzel mondani :D Valószínű, hogy hiába vagyok kitartó, ha nem csak én döntök, vita elkerülése érdekében és a nyugalom érdekében :)

2012. nov. 13. 09:57
 9/11 xStefix ***** válasza:
100%

Pedig a játszócumit tényleg nekik találták ki. Azóta terjedt el ennyire a használata, amióta az üvegezés és a tápszer. Persze régebben is voltak babák, akiket nem szoptattak, ők az ujjukat szopták legtöbbször. De mindenképp szoptak valamit, mert a babának nemcsak evésre van szüksége, hanem komfortszopásra is, ami megnyugtatja.


Valóban, a szoptatás sokszor kényelmi megoldás is. De vajon az nem az, amikor az anyuka szoptatás helyett egy műanyag vackot dug a baba szájába? Mert éppen nincs ideje/ereje/kedve stb. mellre tenni a babáját. Persze vannak olyan helyzetek, amikor a szoptatás (vagy a komfortszoptatás) nem megoldható, nem ezekről beszélek. De én úgy tapasztalom, hogy egyeseknek pont az a kényelmesebb, hogy cumit adjanak, mint hogy szoptassanak, hiszen akkor a baba elvan magában is, nem kell annyit mellette lenni, mehetünk a dolgunkra...

Én 3 évig szoptattam a nagyot, bár nem annyira sokat, mint az előző válaszoló írta. (Szerintem idővel meg lehet tanítani egy gyereket arra, hogy a szopinak is vannak azért határai, hogy lassan, fokozatosan hagyják majd abba. Ha valaki 2-3 évesen még ennyire masszívan szopik, akkor valószínűleg még jó ideig el fog tartani a szoptatás. És talán nehezebb is lesz abbahagyni, feltéve, ha ez az anyukát egyáltalán aggasztja. De ettől még nem feltétlenül problémás ez se.) Szóval, sokáig szoptattam, de meg lehet ezt úgy is oldani, hogy a gyerek úgy választódjon el, hogy se neki, se nekünk ne legyen terhes a dolog.

Én mindenképp arra bíztatlak, hogy fokozatosan próbáld. Ha most még úgy látod, nem megy, de nem sürget a tatár, várj pár hetet. Olyan gyorsan változnak ilyenkor... hátha egy kicsivel később már sokkal együttműködőbb lesz. Igazából csak a te türelmeden múlik az egész. Előbb-utóbb ő is eljut odáig, hogy már nem lesz rád (ennyire) szüksége - és szerintem ebben a szakaszban a legcélszerűbb próbálkozni, mert sokkal kevesebb munkával is célt érhetsz.

2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a cumi nem működik,mert nem kell neki, se az ujja :) Csak cici, DE ma eljutottunk odáig, hogy reggel volt cici és a következő, csak most, amikor elaludt 3kor :) Már ettől is boldog vagyok, ez haladás :D, remélem tudjuk ezt tartani :)Ez az első cél, hogy csak alvásnál kelljen neki és ha ezt elértem, jöhet az apás altatás :)
2012. nov. 13. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!