Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adnátok tanácsot, hogyan...

Adnátok tanácsot, hogyan válasszam el 2 éves kisfiamat? Azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá.

Figyelt kérdés

Éjjel alszik már, kivéve, ha foga jön (egész pontosan 22 hónapos), olyankor sokszor szopizik. Reggel még jól belakik, aztán játék közben néha eszébe jut és kéri. Kipróbáltam, hogy egész jól el lehet terelni a figyelmét sokszor. A déli alvás cicin történik, délután semmi, este megint cicin alszik el.


Azért gondoltam, hogy valami más altatási módszer kellene, mert gyakran már nem is alszik el szoptatás közben. Olyankor futunk néhány kört...


Tudtok tanácsot adni?



2012. szept. 7. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Pontosan 2 éves volt a kislányom amikor már jó ideje csak elalváshoz cicizett legtöbbször már csak 1x-2x megszoppantotta és utána csak dajkálni kellett és cumit kért, nem is hiszem hogy jött belőle valami addigra. Éreztem egy ideje hogy nincs igazán szüksége már rá csak a megszokás miatt. De lelkileg valahogy nem tudtam pontosan hogyan is zárjuk le ezt a témát...Aztán egyik napról a másikra nagyon kellemetlen lett amikor szopizta a mellem és onnantól mondtam neki hogy kifogyott a cici, elfáradt már nem fog jönni belőle tej. Teljesen elfogadta és azóta csak simogatja mikor összebújunk meg ráteszi a fejét miközben cumizik. Most lesz 3 éves :)

Útólag kiderült hogy azért vált kellemetlenné mert már terhes voltam a kistesóval és érzékenyekké váltak a melleim.

2012. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia!nekem 17honapos a lányom fiamat 3 évig szoptattam ovi elött szokot le drasztikus volt most lányom azzal aludt csak el este már tejet kapott üvegböl 12honapos korátol én ugy csinálom hogy mondom neki bibis a cicim fáj anyának pedig nappal még sokat cicizet vettem apasztot ultrica urenset 30ast és 5 napja nem szopizunk!!erös vagyok nem adok neki!:-)azt hittem nehezebb lesz most is
2012. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már egészen közel jársz a leválasztáshoz. Nálam szintén hasonlóan kezdődött 22 hós volt a fiam mikor már csak reggel meg este kérte a szopit, napközben már nem. Én nem kínáltam neki, sőt igyekeztem "elfelejteni". Mivel a fiam csaacsimániás, vettem csacsis cumisüveget, és reggel mikor felkelt felkínáltam neki hogy csinálunk a csaicsis üvegbe kakaót. Nagyon tetszett a dolog, ezután reggel már a kakaó váltotta fel a cicit. Aztán estére tejet ( rendes tejet ) kínáltam a csacsis üvegből. És lefektettem aludni tele pocakkal, és melléfeküdtem míg el nem alszik. Eltelt pár nap és megint hiányolni kezdte a cicit, és én azt mondtam neki hogy elfogyott a tejecske, de tudok csinálni neked az üvegedbe tejet/kakaót/kávét. Bocis tej volt, meg nyuszis kakaó, meg maci kávé. És mindig ő választott, hogy mit készítsünk a csacsis üvegébe. Így mindenféle drasztikusabb trükk nélkül leszokott a ciciről.
2012. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!