Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szopik az 5 hetes babám...

Miért szopik az 5 hetes babám csak 6-7 óránként? Közben szépen hízik és fejlődik. Nem fog elmenni a tejem? Ébresztgetnem kellene?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy nap hányszor eszik?
2012. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most már csak 5ször. Eddig evett 6-7szer naponta.
2012. nov. 12. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor ez azt jelenti,hogy reggel délben és csak este eszik?a védőnőd mit mond?
2012. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem beszéltem vele erről. Baj, hogy így eszik?
2012. nov. 12. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Az 5 alkalom szerintem jó, azt hittem már csak 3-4x eszik (ez furcsa lett volna egy apró babánál, bár nem lehetetlen).

Lányom is elég hamar rátért az 5x-i étkezésre, 4 hónaposan meg csak 4x evett egy nap.

Jól fejlődött, és ez volt a lényeg.

A tejed nem megy el, csak alkalmazkodik az 5x-i étkezéshez, de ez még nem elapadás.

Ha lesz majd fejlődési ugrása a babádnak, lehet többször kér majd enni, és ahhoz a tejtermelés szintén alkalmazkodik majd.

2012. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem alkalmazkodott a tejem.Nem tudom szegényt szoptatni,pedig még csak 5 hetes.A kórház utolsó 1,5napjára teljesen leadpadt a tejem és sehogy sem tudtam visszahozni :( De egyébként neked nem fog elmenni szerintem,mert eddig is ment a dolog,majd alkalmazkodik a melled a változáshoz is.Egyébként az én lányom is 5x eszik egy nap és szintén 5hetes.Bár tápszeres.Ő 4 óránként eszik,de este alszik már 8 órát tehát egy étkezést kihagy.
2012. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha 6-7x eszik, akkor az azt jelenti, hogy nap közben kb 5x,éjjel 1-2x.

Szerintem ez teljesen jó, főleg ha nyugodt, kiegyensúlyozott és szépen fejlődik.

Már nem emlékszem mikortól,de én is fiam is elég korán kezdet, hogy ritkábban evett.

Nálunk azért volt, mert egyszerre iszonyú mennyiségeket képes volt befalni(180 és 280 ml között 1 étkezésre),így nem csodálom, hogy tele lett egy ideig a gyomra:)

Lehet nálatok is ez van, én mértem onnan tudom.

Nekem nem volt bajom a tejemmel, be volt állva erre.Szerintem ha minden oké,akkor ne keltegesd,várj, kár beleavatkozni a ritmusába(ha az neki is is neked is jó), csak azért mert elvileg 3 óránként kéne ennie.

2012. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi, elnéztem.Szóval most így eszik "csak" 5x. Egyáltalán nem baj,jó ez így:)

utolsó

2012. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!