Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lehet az, hogy 1 hetes...

Miért lehet az, hogy 1 hetes kislányunk nappal szépen 3 óránként felkel enni, éjszaka meg "sakálkodik"?

Figyelt kérdés
nappal eszik, majd alszik. Éjszaka pedig csak sír, hiába kap enni. Hogy lehetne megfordítani a dolgokat? Nem hiszem, hogy hasfájós, mert pukizik, böfizik, kakil rendesen. Ha letesszük az ágyába éjszaka el kezd sírni, ha bemegyünk hozzá és "törődünk vele" abba hagyja.
2012. nov. 12. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

figyelem felkeltés.

ennyi:) vágyik a törődésre. nem szabad rögtön felkapni,had erősödjenek a hangszálai.

néha azt is kell hogy nem veszitek fel egyáltalán.had sírjon majd elalszik. kicsit lehet h morbid,de ezt is kell néha,nem szabad teljesen elkényeztetni,mert akkor csak kézben fog elaludni,és csak akkor ha ott vagytok. még most kell leszokatni erről:)

sok szerencsét :)

Jaj és gratula a babához:)

2012. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még némileg felcseréli az éjszakákat a nappalokkal. Ez majd megváltozik.

Egy egy hetes babát NE hagyj sírni.

Meg kell keresni a megoldásokat, ami mindenkinek kényelmes.

Nem kell rohangálni vele a lakásban. Pl. próbáljátok meg, hogy valamelyikőtök ráfekteti a mellkasára ilyenkor (hanyatt fekve), úgy szépen lehet együtt aludni.

Valószínűleg épp a "törődést" igényli. Hiszen nem rég még bent volt a pociban, akkor is folyamatosan ringattad...


Én nem is altatnám külön szobában még 2-3 hónapig semmiképp.

2012. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a hasfájósság olyan 3-4 hetesen kezdődik, ha kezdődik.
2012. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A külön szobában alvással semmi gond nincs, sírni ne hagyd, de nem is kell felkapkodni állandóan. Menj be hozzá, simogasd, nyugtasd meg. Szerintem ne szoktasd rá, hogy rajtatok ill. veletek alszik, mert a következő kérdés az lesz, hogy hogyan szoktasd le róla.
2012. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nappal veled van, nincs oka sírni. Éjjel nincs ott senki. Arra van kódolva, hogy ez veszély, nem jó. És mást szokott meg az elmúlt hónapokban;) Szerintem így normális. Nagy fiam is velünk aludt, aztán önként egy nap kiköltözött. Most a lányom alszik velem. Nekünk így jó, ez az időszak erről (is) szól.


Szóval a gyerek teljesen OK, jól működik. Hogyan reagálsz rá, ez meg tőletek függ.

2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-3 vagyok

A bölcsőhalál előfordulásának esélyét csökkenti, ha egy légtérben alszik a szülőkkel a baba, mivel hallja azok folyamatos hortyogását/lélegzését, így nem tud annyira mélyen elaludni, hogy kimaradjon a lélegzete. (Továbbá az sem mindegy, hogy ha riaszt a légzésfigyelő, és azt bébiőrön keresztül hallod csak, és át kell menned egy másik szobába, akkor lényegesen időt veszítesz, mint ha ott vagy mellette...)


Attól meg ne tarts kedves Kérdező, hogy majd három évesen is a mellkasodon fog akarni elaludni, ha most néhányszor oda teszed.

A babák idegrendszere gyorsan fejlődik, így az első pár hónapban nagyon sokat változnak és az igényeik is. Amíg a hasadban volt, folyamatosan hallotta a szívverésed "dübörgését" (bent sokkal hangosabb"), ezért ha a mellkasodra helyezed (vagy apa), ugyanazt hallja, meg a bélmozgásokat is valamennyire, ez megnyugtatja és alszik. Hiszen egy hete folyamatosan ez duruzsolt még neki.

Aztán ahogy nő és nyílik a világra, úgy csökkenni fog az igénye eziránt.


Három gyerekem van, a nagyok (3 és 5) szépen alszanak a saját ágyukban éjszaka, de újszülöttként őket is mellkasra helyeztem, ha kellett ringattam, akár éjjel is, szoptattam stb. Ez nem marad így! Persze résen kell lenni, hogy mikor min lehet változtatni, de nem ugyanazt kell csinálni egy pár napos babával, mint egy pár hónapossal, aztán pár évessel stb.


Szóval az ösztönökre bátran lehet hallgatni, mert ha sírni hagyod, lehet hogy aludni fog, de azt tanulja meg, hogy anyára nem számíthat. És ha senki sem jön, előbb utóbb minden baba abba hagyja a sírást, ami ilyen korban egy JELZÉS, hogy valamire szüksége van, és ahogy növekszik, megtanulod majd elkülöníteni a különböző sírás fajtákat, hogy "éhes vagyok", "fáj valami" stb.


Sok boldogságot a kicsivel!

2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egy 1 hetes babát még nem hagynék sírni. Ez még nem az a kor amikor nevelni kell a gyereket. Azt elég 1-2 hónaposan elkezdeni.


éjszakai etetés után ne tedd le egyből aludni, hanem legyen rajtad egy kicsit. a büfiztetést ne tudd le 1-2 perc alatt, hanem akár 20 percig is tartson, akár büfizik, akár nem. Utána jobban fog aludni.

2012. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ige, jellemző hogy az újszülött még felcseréli a nappalt, éjszakát, mert a pocakban épp éjjel tudott mozgolódni, amikor te pihentél (ellazultál, kényelmesebben elfért). kell még idő, hogy megszokja.


lehet próbálgatni, hogy lágy fény, halk zene szóljon éjjel is, de én nem így próbáltam, inkább türelmesen kivártam, amíg megszokja a kinti ritmust. fiamnak ez 2 hónapba telt, igazán könnyűvé csak 6 hós korára vált. lányomnak kb.2 hét volt.

addig érdemes mellédvenni, agy ha ne akarod, akkor egy matracon szoptatni, és amikor elaludt, csak te kelj fel mellőle, ő maradhat ott, így nem kell mozgatni.

2012. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!