Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy cicista kétévesemnek nem...

Nagy cicista kétévesemnek nem lesz trauma, ha elmegy a tej? Ismét várandós vagyok, és nem szeretném elválasztani.

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
sok ismerősöm végig szoptatott a terhesség folyamán és nem ment el a tejük.
2012. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:
74%

Általában meg szokott változni a tej íze, ha nem az elején, akkor közben. (A 16. hét után újra kolosztrum termelődik.) Sok gyerkőc ilyenkor magától felhagy a szopival.

Szerintem ne aggódj most még ezen. Ha majd odaérsz, hogy mégis el kell választanod vagy ő hagyja el, akkor is az lesz a lényeg, hogy sokat legyél vele, hogy a szopi végével ne "veszítsen el" téged is.

2012. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudok sajnos nem aggódni rajta :( nagyon cicifüggő a kislányom, szerintem magától esze ágában sincs elhagyni :) Azt hiszem, picit csökken a tejem, mert több szilárdat eszik, meg mindig két mellből akar már szopni. Jó lenne, ha nem kellene elválasztanom, engem is, őt is megviselne lelkileg.

2012. nov. 12. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
próbáljátok elválasztani, ebből még gond lehet,irigykedni foga tesóra, tesóutálat... meg már nincs is rá szüksége. Nem tudom, h jó-e ha már emlékezős kisgyerek korában is szopis még, kellemetlen helyzeteket szülhet még később, nem tudom, nem lenne-e fura a kapcsolatom anyámmal, ha emlékeznék rá, h szopiztam "belőle". De ivel nincs ebben tapasztalatom, ez csak egy vélemény, de nincs mögötte "tudás" :)
2012. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem biztos hogy abbahagyja a cicizést, ha el is apad a tejed, szóval ezen ne aggódj szerintem. A fiam is végig cicizett a terhességem alatt, pedig a 3. hónapban nullára apadt. Ahogy hazajöttünk a kórházból, folytatta tovább. A mai napig is kér cicit reggelente (2,5 éves, a húga 7 hónapos). Egyedül annyi volt, hogy a terhesség elején nagyon érzékenyek voltak a melleim, úgyhogy az éjszakai cicizéseket berekesztettem. Aztán volt egy olyan hét, amikor méhösszehúzódásokat éreztem szoptatás alatt, de az is gyorsan elmúlt. Szóval ha nem akarod elválasztani, akkor ne tedd, és abszolút tandemszopi-párti vagyok. :)


4. válaszoló pont fordítva gondolja, mint ami a valóság: ha a nagy is cicizhet, amikor megszületik a kistesó, rengeteg-rengeteg konfliktus megelőzhető vele, éppen hogy nem lesz féltékeny, hiszen nem vesznek el tőle semmit. :)

2012. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Nekem 2.5 éves a lányom,pocakban a baba meg most 20 hetes. Ő kb 2-3 hete hagyta el magától teljesen a cicit.Néha odajön sziv egyet kettőt,meg ad rá puszit de a tej még megvan. Érzem mert néha feszit. Egyébként szerintem nem fog elmenni a tej. Egyébként kb 16 hetes korában volt az hogy furán reagált a tejre.. :)
2012. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

NEkem is magától elhagyta a 22 hónaposom a terhesség elején a szopit, de poszizni meg viccből lefetyelni még odajön. Én egyébként sok olyanról is hallottam, hogy visszaszokott a nagyobb a szülés után a cicire. Bízd rá, neki már nem kell, hogy tej is legyen a ciciben, hiszen a táplálkozása bitosított a szilárd ételek által.


És igen, a tandemszopi csodálatos dolog lehet :)))

2012. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, az élet megoldja. Ne válaszd el, ha kell neki, végig fogja szopni a terhességet, és kipróbálhatod a tandem szoptatást, ha pedig mégis leteszi, az ő döntése lesz. Mivel a tej fokozatosan csökken/alakul át, így nem lesz drasztikus a mennyiségi/minőségi váltás sem. Nekem egyik gyerek abbahagyta a terhesség alatt, a másik kitartott tűzön-vízen át. Probléma nem volt. 2 évesen a tej egyébként is csak nasi, nem főétkezés.
2012. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Mar régi a kérdés, de a később olvasóknak leírom. Az én kisfiam is kb 1,5 volt amikor teherbe estem, és agyon cicifuggo. Én nem választottam el. A tej megcsappant majd teljesen elfogyott, aztán elotej jelent meg. A kisfiam kitartóan szopizott, akkor is, amikor nem volt tejem. Ez egy nagyon fontos lelki törődés, aktus volt. Éreztem, hogy nagyon szüksége van rá. Érezni akarja, hogy ugyanúgy szeretem, attól meg mert jön az öcsi. Nemsokára jön a szülés, és tandem szoptatás parti vagyok. Minden ebben jártas anyuka azt mondja, ezzel akadályozták meg a testverfeltekenyseget, és szuper döntés volt. Én is így állok hozza, bár ez alkati.
2014. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!