Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Influenza elleni védőoltás...

Influenza elleni védőoltás várandósan?

Figyelt kérdés

Május első felére várom az első kisbabámat. Két orvossal beszéltem, az egyik ajánlotta, hogy oltassam be magam, a másik ellenezte.

Ti mit gondoltok az oltásról, mi befolyásolja, befolyásolta a döntéseteket? Oltattok vagy nem?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. nov. 12. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Terhesen nem oltattam magam, de igazán me tudom megindolkolni. A párom influenzás lett, én mégsem lettem beteg.

Amióta megvannak a gyerekek, azóta oltatjuk magunkat.

Ez az egyik doki ajánlja, a másik nem, sztem sose fog változni.

Minden (nem kötelező) oltásnak megvannak az ellenzői és pártolói, és mindkét oldalnak van értelmes, logikus indoka.

Szóval sztem ezekkel a válaszokkal sem leszel előrébb :)

Talán annyi, ha sokat vagy emberek között (pl. boltban dolgozol pénztárosként, ahol a pénz is egy hatalmas fertőzésforrás), akkor talán jobb, ha beoltanak.

2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én idén áprilisban szültem, és decemberben oltattam be magamat. Igazából az én dokim ajánlotta, meg a védőnő is, és ezért.
2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"de igazán me tudom megindolkolni"

nem tudom megindokolni

Bocsi

2012. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én május évégre várom. Nem oltatom be magam. Nem emlékszem, hogy régebben elkaptam volna az influenzát, de az utóbbi pár évben biztos nem, pedig sok emberrel dolgoztam együtt, sok emberrel találkoztam a munkám során. Most meg szinte egész héten itthon vagyok, úgyhogy még kisebb az esélye. Én ezért nem kockáztatok.
2012. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben voltam terhes mikor volt ez a nagy H1N1 mizéria! Végig tiszta ideg voltam hogy oltassak vagy ne oltassak?! Egyorvos sem akart állást foglalni,a végén mégis beoltattam magam,és nem bántam meg! 21hetesen.

Nyugodtabb lettem sokkal,és én és a lányom is jól vagyunk/voltunk!:D

2012. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem kérem az oltást. szerencsére nem vagyok beteges fajta (max egy kis orrfolyás) az utóbbi 3 évben egyszer voltam 'beteg' egy napig volt lázam, másnapra meg teljesen elmúlt. pedig rengeteget voltam emberek között, lett volna esélyem elkapni, de megúsztam szerencsére. most, hogy babás vagyok nagyon keveset megyek emberek közé, tehát most még kisebb a rizikó.

ha ennyire elbizonytalanodtál kérdezd meg a háziorvosod, nőgyógyászod (már ha még nem konzultáltál vele), hátha segítenek neked :)

2012. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Több orvos is van a családban, mindegyik egyértelmű NEM választ ad erre a kérdésre.

Nem szabad. Ez a gyógyszeriparnak sok sok pénz...semmi több.

A szükséges oltásokat kapjuk meg, de minden ellen nem kell oltás.

[link]

Tessék, itt egy cikk, ez nem is igazán foglal állást ebben a dologban, de azért leír néhány negatívumot.

34 hetes várandós vagyok és eszembe sem jutna beoltatni magam.

2012. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én babát tervezek és nem fogom beoltatni magam (eddig sem tettem).

Én meg tudom indokolni, miért nem:

1. Nincs egyértelmű állásfoglalás, ha a szakemberek "nem értenek hozzá", akkor inkább nem.

2. Nem igaz, hogy a H1N1 úgy "öl", hogy megy az egészséges fiatal féfi az utcán, bevérzik a tüdeje, és mire odaér a mentő, meghal H1N1-ben. A szövődmény ritka (hadd ne keressek most százalékokat), és általában elhanyagolt, nem kezelt esetekben lép fel.

Negatív tapasztalat: beoldott nagynéném meghalt influenzában, mert hiába fordult többször orvoshoz, hazaküldték "feküdni", nem kezelték a kialakult tüdőgyulladását, és mire a lánya bevitte a kórházba, már nem tudtak segíteni rajta. Előtte 3 hétig köhögött otthon KEZELETLEN tüdőgyulladással. :((

Tehát nem az oltáson múlik. Akkor is meghalt volna, ha nem influenzából jön a tüdőgyulladás, és nem halt volna meg, ha 2 nap után gyógyszert kap.

3. Nem tisztázott az oltások hatása a gyerekekre. Lehet, hogy egészségesen születik, se senki nem tudja, hogy van-e összefüggés a hiperaktivitás és az oltóanyagok között.


Tisztában vagyok vele, hogy az influenzának van kockázata, se eleve nem biztos, hogy elkapom, és ha igen, akkor is kicsi a szövődmény valószínűsége. Az oltásét meg nem lehet tudni.


De nagyon fontos, hogy a saját legjobb belátásod szerint dönts, ne másokra hallgass. Azt válaszd, amit biztonságosabbnak érzel, amitől kevésbé leszel parás. Mert ha esetleg baj van, akkor bárki beszél rá bármire, akkor is te szívod meg.

Úgy is mondhatnám, hogy szerintem nincs jó megoldás, a kisebbik rosszat kell választani.

2012. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy láttam egy térképet a H1N1 balhé idején, pontosabban a végén, az ÁNTSZ honlapján, hivatalos adatokkal. Az oltottságot és a fertőzöttséget ábrázolták rajta, és furcsa módon ott volt nagy a fertőzöttség, ahol az oldottság. Magyarázatot nem adtak rá.
2012. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Nagyon jól megfogalmaztad és teljes mértékben ezt az elvet vallom én is!

7-es válaszoló voltam! :))

2012. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!