Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babának mennyit...

3 hónapos babának mennyit kellene ennie ha az anyatejet tápszerrel kell kipótolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15-én lett 3 hónapos a kislányom, és sajnos elég kevés tejem van, ezért a doktornő Beba Pro H.A. tápszert írta ki pótlásként. Eddig egy étkezést kellett csak pótolnom, de 3 napja minden étkezést pótolnom kell mert kéri a lányom. 100-130 gramm anyatejet szokott enni 2 mellből és utána még 140 gramm tápszert megeszik.

Doktornőnek elmondtam, ő azt mondta hogy nem baj hagy egyen ha kéri. Én kicsit sokallom.


2012. nov. 17. 13:34
 1/5 xStefix ***** válasza:
34%
Tudod, hogy így szépen el fog apadni a tejed....
2012. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam is 3 hónapos, neki is pótolni kell, de ő pótlással együtt eszik 120-170 gramm között evésenként. Naponta 6x eszik. Amúgy a védőnő szerint az átlagos igény 150 g x testsúlykg/nap, ezt kellene elosztani az etetések számával.

Nekem annyit mondtak, hogy tápszerrel túl lehet etetni, és ne kapjon többet. Nálunk így nincs gond, mert még kevesebbet is eszik, de ha éhes lenne valószínűleg én is adnék neki többet. Ha nagyon hízik, esetleg próbáld meg egy kis vízzel itatni. Ha normálisan hízik, akkor pedig egyszerűen ennyi az igénye, és kész.

2012. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem 4-5-ször eszik egy nap és az éjszakát átalussza.
2012. nov. 17. 13:53
 4/5 A kérdező kommentje:
5400 gramm volt hétfőn.
2012. nov. 17. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Hát akkor elvileg egy picit sokat eszik, de szerintem teljesen jó súlyban van, nem hízik túlzottan. Én adnék neki ha éhes lenne, azt hiszem. Lehet, hogy csak fejlődési ugrása van. Állítólag 3 hónaposan van egy ugrás.
2012. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!