Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3-4hetes kisbabának mennyi...

3-4hetes kisbabának mennyi tápszert lehet adni?

Figyelt kérdés
Van tejem,de sajnos nem elég tápláló a kisbabám számára így naponta 1x az utolsó esti kajánál tápszert kap. csak ne mtudom mennyit kéne... a dobozon 90 ml van de szerintem az sok.. ti mennyit adnátok neki?
2012. nov. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
MIért gondolod, hogy nem elég tápláló? Ha ezt csinálod, el fog apadni a tejed. Én is majdnem elértem...
2012. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért mert valamikor 2órán keresztül eszik abbahagyja és egy óra múlva felkel és sír mert éhes.

Vagy eszik 'jól lakik' és fel óra múlva sír megint.

De valamikor eszik 20percet és elalszik 3órát.

Vagy ez mitől lehet?

2012. nov. 17. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy az éhség miatt sír. Lehet pocakfájás, kólika, fáradtság vagy csak még nem szokta meg a kinti életet és így kapaszkodna beléd. Tedd minél többet cicire, hogy minél több tejed legyen!

Az én babám (a második) most 6 hetes és van, hogy bevág 160 grammot és fél óra múlva már üvöltve tátog a ciciért. Na, ő biztos nem éhes és a tejem is tápláló, mert 1 hónap alatt 1700grammot hízott. Ha Nálatok is rendben van a hízás, akkor a tejed szuper, ne aggódj! Amúgy én úgy tudom, hogy nincs olyan, hogy nem elég tápláló tej!

2012. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó vagyok! Ne hagyd, hogy 2 órát lógjon a ciciden! Próbáld fél óránál nem tovább ciciztetni és 2 evés között legyen min. 2 óra szünet, hogy picit tudjon pihenni a gyomra! Az sem jó, ha mindig tele a pocak, mert feszíti neki!
2012. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha cicire teszed másfél órán belül, ugyanarra tedd vissza, hogy a zsírosabból ehessen, mert a sok tejcukor hasfájást okoz.
2012. nov. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adagot, hogy mennyit kell ennie, azt te számolod ki. A testsúlya, ami egy átlag. Pl.: az enyémé 4800 g szorzod 150-nel, majd elosztod az etetések számával. Szoval az enyém így néz ki.

4800szor 150/6-tal. 120mg etetésenként. Én nagyjából tartom is, kiv. ha nyűgös a baba. Mi most kezdjük holnap az 5. hetet.

2012. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!