Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is volt igy? Egyszerüen...

Más is volt igy? Egyszerüen nem szeretek szoptatniUtálom is magam érte.4 hónapos a babám azóta ez van. Szörnyű vagyok tudom de valamiért igy érzek. Imádom őt. Kap tápszert mert kevés a tej és olyankor ha etetem sokkal közelebb érzem magamhoz.

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 17:27
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Eddig csak anyatejet kapott. Ha most mát tápszert kapna az gond lenne?
2012. nov. 28. 17:39
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Ez is, mint sok minden más, fejben dől el. Ha fejben magatok ellen dolgozol, akkor nem is lesz elég tejed...Én nem írom le, hogy miért előnyösebb a szoptatás az anyának és a babának, gondolom tisztában vagy vele, ha ennek ellenére nem teszel meg mindent és teszed félre az önzőséged, akkor nincs miről írni. Nekem keményen meg kellett küzdenem a tejért, nem adtam fel, a legnagyobb boldogság számomra, hogy a lassan 5 hónapos fiamat kizárólag anyatejjel táplálom. Azt az anya-baba kontaktust semmi nem pótolja. Persze a tápszer összetételben abszolút megfelel a baba növekedéséhez, de a fejlődése és a kötődése szerintem nem ugyanaz. Nekem is megfordult a fejemben,nem is 1x, hogy mennyivel könnyebb lenne tápszerezni, talán éjjel sem kellene ennyiszer kelni, de amíg megy addig nem adom fel, mert látom, hogy ez neki igenis jó és szükséges.
2012. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Elapasztani sem lehet egyik napról a másikra, mert olyan mellgyulladásod lehet, hogy csak na. Neki fizikailag nem valószínű, hogy baja lesz, de nem lesz egyszerű, mert megmagyarázni nem tudod, hogy mától miért csak a cumisüveg van....
2012. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindenki szeret szoptatni, ez van. Nem vagyunk egyformák. Ettől nem vagy rossz anya, bármennyire is szeretnék ezt egyesek elhitetni. Ennél a szoptatástól alakul ki a kötődés dumától meg nagyobb butaság nincs. Ha csak ettől alakul ki, már régen rossz.
2012. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem is akarom elapasztani.amig van természetesen adok neki. Csak ha nem leszz akkor gond lesz -e? De ugylátom tényleg csak ên érzek igy. Bár ne érzenek igy.
2012. nov. 28. 17:45
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak!
2012. nov. 28. 17:46
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Ha elapad a tejed adsz tápszert, nemsokára a hozzátáplálást is elkezdheted, semmi baja nem lesz a babádnak. Ne stresszelj, a babádnak nyugodt anya kell.
2012. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

A kakis pelenkát szereted kicserélni? :)


Egyébként van valami oka? Durva (volt) a szülés utáni depid esetleg?

Nem akarok vájkálni, de gondolom nem volt túl boldog babakorod.


Ha nem szereted szoptatni, fejd le a tejet és add neki üvegből. Gondolod ő nem érzi, hogy utálod szoptatni? Viszont jó lenne, ha legalább részben anyatejjel lenne táplálva, azért fontos cuccok vannak benne :)

2012. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Hogy függ össze a Kérdező babakora azzal, hogy szeret-e szoptatni vagy sem? Nem értem.
2012. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 xStefix ***** válasza:
80%

Nem lehet, hogy azért érzed magad jobban, amikor eteted, mert az valamiért jobban megy? Nyugodtabb, ügyesebb vagy, látod, hogy mennyit eszik stb... ?

Szerintem így érted, hogy akkor közelebb érzed magadhoz... mert szopi közben sokkal közelebb van/lenne hozzád (legalábbis testileg), mint etetésnél.


Minél tovább tudod szoptatni ill. kap anyatejet, annál jobb neki. A 4 hónap is szép eredmény, a 6 még több lenne, és így tovább. Igazából nincs éles határvonal, hogy mikortól "mindegy" vagy "nem fontos már" - mindig jó és előnyös. Az anyatej és a szopi pozitív hatásai dózisfüggőek: minél tovább van, annál kifejezettebbek az eredmények. Szóval adott életkort nem lehet mondani.


Nem szeretnél beszélni erről egy hozzáértővel? Hátha kiderülne, miért érzel így, és akkor talán kezelni is lehetne, ha szeretnéd. Tényleg sok minden függ a gondolatoktól - hátha csak kicsit rendet kell rakni odabent. ;)

2012. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!