Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakorlott Anyukák, nekem mit...

Gyakorlott Anyukák, nekem mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam, hogy melyik is lenne a legjobb.

Az első fiamat nem tudtam csak minimális ideig szoptatni, most várom a másodikat és szeretném ha sikerülne. Gondoltam, hogy veszek mellszívót is, hátha segít, mivel sok helyen olvastam, hogy már a kórházba is beviszitek magatokkal. Ezen kívül bevetem a homeopátiás bogyókat is, no meg az igény szerinti szopit.

A kérdésem, hogy milyen mellszívóval érdemes kezdeni? Kézi v. gépi? Nekem nincs nagy mellem, nem tudom ez befolyásolja-e? Használtan is nézegettem már, esetleg ha valakinek lenne eladó? (főleg Budapest)


2009. aug. 18. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Avent Isis kézi mellszívót vettem, mindenki azt ajánlotta ez a legjobb. Már megvolt a babám mikor megvettem, mivel akkor lett rá szükség. Egyébként az én tapasztalatom szerint a tejserkentésben a sorrend:

1. nagyon sok pihenés, enélkül a többi semmit nem ér!

2. sok folyadék, nekem az első hetekben napi 4-6 litert ajánlott a doki

3. tejserkentők, én urtica urrens ch5-öt használtam és laktorherb teát ittam

4. igény szerint szoptattam, volt hogy 2 mellből is, a legjobban a baba ingerli a mellet, jobb mint bármilyen mellszívó vagy fejés.

Kívánom, hogy minél tovább tudd szoptatni a babád, én már 11,5 hónapja teszem. Persze ez testi adottság is, ha neked nem sikerül ne bántsd magad, mert a legtöbb esetben nem az anyuka hibája, ha nem tud szoptatni!!! Mellesleg nekem kicsi mellem van, de ez szoptatás szempontjából teljesen tök mindegy! :D


Boldog babavárást!!!

2009. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is Avent Isis kézi mellszívómk van. Viszont én bevittem a kórházba is és már a 2. nap használtam.

Szerintem sokat segít, ha már rögtön a szülés után szoptatni kezded a babádat, ilyenkor csak egy-két kortyot szopik, de az az előtej nagyon fontos nekik, továbbá segít beindítani a tejtermelést. Kérd magad baba-mama szobába a kórházban, így tudod szoptatni annyiszor, amennyiszer a babád kívánja és kikerülhető, h. teáztassák, cumiztassák.

A továbbiakban az első válaszoló tanácsait alkalmazhatod, jókat írt. Én csak tejserkentő teát iszom (laktoherb, fitolac, babylove), de a homeopátiás golyót is csak jót tehetnek.

A lényeg a sok pihenés és rengeteg folyadék. (én napi 6-7 litert iszom).

Eleinte szoptathatsz mindkét mellből, aztán be fog állni a baba az egy mellből való evésre, ha már beállt a melled is a kereslet-kínálatra.

Sikeres szoptatást kívánok, de addig is boldog babavárást!

2009. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem sincs nagy mellem, sőőt! Viszont van tejem rendesen, nem befolyásolja a mell mérete a tej mennyiségét.
2009. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az elhatározás jo:))Nekem is Avent kézi van nagyon jo ugy 14 ezer körül van.A kisfiamat aki már nagy kamasz 11 hónapig szoptattam ott kézzel fejtem de ezt nem ajánlom mert fájt a cicim bőre viszont kismellü vagyok és annyi tejem volt hogy még adni is tudtam egy babának!Most a kislányommal használom az Aventet nagyon bevált már van a fagyasztóban is tejcsi:))8 hetes a lányom:))Jo babavárást!www.vatera.hu hátha találsz
2009. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát igen, fő az önbizalom... meg amit írtatok. Köszönöm mindenkinek. Remélem sikerülni fog nekem is.

Minden jót kívánok Nektek!

2009. aug. 18. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!