Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul? (Büfizte...

Mit csinálok rosszul? (Büfiztetés)

Figyelt kérdés

3 hetes múlt a kislányunk, és egyszerűen gondok vannak a büfiztetéssel. Most is megevett 120 ml anyatejet két ciciből, váltáskor felemeltem, hogy büfizessem, mert általában bele szokott aludni a szopiba. Habzsol, tehát tuti nyel levegőt. 10 percig járkáltam vele, de semmi nem jött ki. Folytattuk a szopizást, majd amikor belealudt megint felvettem és 15 percig járkáltam vele, de semmi. Közben letettem, felemeltem, hátha úgy kijön de semmi. Majd csuklásba kezdett. Mit csinálok rosszul? Fejecskéje a vállam felett van, kezei felfele néznek.

Azért gondolom, hogy lenne büfi, mert utána meg szenved a hasfájástól.

Kap espumisan cseppeket.


2012. nov. 29. 11:58
 1/4 xStefix ***** válasza:

Jól csinálod szerintem, egyszerűen vannak ilyen nem böfizős, de csuklós babák. :)

Pár tipp:

Próbáld meg még gyakrabban böfiztetni, nemcsak mellváltáskor, hanem többször is, ha engedi.

Séta közben ütemesen paskolgasd a popsiját, hátha bejön. (Nálunk ez vált be legjobban.)

Ha elég gyorsan jön a tejed, próbáld meg hátradőlve szoptatni, hogy a hasadon fekszik. Így a gravitáció valamennyire lelassítja a tejfolyást és nem nyel szopi közben annyi levegőt.


A levegőnyelés és a hasfájás nem biztos, hogy kapcsolatban van egymással. Legalábbis nekem így mondta a szaktanácsadóm. Szopi közben nem nagyon nyel egy baba annyi levegőt, hogy az komoly hasfájást tudna okozni.. bár teljesen nem lehet kizárni ezt se.

Nincs esetleg más tipped az okára?

2012. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon hasonló gondokkal küzd, szintén 3 hetes kora óta (most 4 hetes). nekünk még az vált be a legjobban, hogy úgy büfiztetem, hogy a karjai is átlógjanak a hátamra, így a vállam pont a gyomrát nyomja és könnyebben kijön a levegő. Ha nem jön ki, akkor leteszem vízszintesbe 2-3 percre, utána megint fel, és ezt játsszuk amíg nem jön ki. Ha nem akar aludni, akkor megint felveszem a vállamra, van hogy csak egy óra múlva jön ki az a levegő...
2012. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is hasonló "tüneteink" vannak.A gyerekorvos javasolta,hogy az első 10 percben is böfiztessem...így is lett...ill.adok neki infacol szuszpenziót...javulni látszik a helyzet...ha leteszem és nyüglődik,felveszem,paskolom a fenekét...előbb-utóbb kijön...

Jó tudni,hogy nem vagyunk egyedül. :)

2012. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 napja kapja a kicsikénk az Infacolt (előtte espumisant kapott, de nem használt) és mintha javulna a helyzet! :) Az esetek többségében van büfi. :)
2012. dec. 3. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!