Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha anyatejet fejek hogyan...

Ha anyatejet fejek hogyan meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés
délelőtt lefejem az anyatejet hűtőbe teszem. Majd este az esti szopi után megkínálom a lefejtből, felmelegítem cumisüveg melegítőbe (bár elég lassan megy ) és nem eszi meg mind akkor fel lehet még használni később? Hűtőbe vissza? vagy szobahőmérsékleten? vagy ki kell önteni?
2012. nov. 30. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

lefejt tejet 24 órát lehet a hűtöbe tárolni.a fagyasztóba 1-2hónapig is állhat.

azt nem javasolják,hogy az egyszer felmelegített tejet,-újra lehűtsük

2012. nov. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta,én mindig keveset melegítek,ha nem elég akkor megint,inkább,mint,h kiöntsem,mert ha egyszer már felmelegítetted,ne hűtsd vissza,ki kell önteni
2012. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
így van! nem szabad még egyszer felmelegíteni. Mélyhűtőládába vagy különálló mélyhűtőszekrényben 8-12 hónapig is eláll. Fagyasztó tér a hűtőszekrényben külön ajtóval ott pedig 3-6 hó-ig áll. Hűtőszekrényben pedig 5 napig
2012. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy áll el hűtőben öt napig! Jézusom ilyen butaságot :(
2012. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

itt a pontos válasz mindenre:


[link]

2012. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-esnek: a Magyar Gyermekorvosok Társaságának protokollja is azt írja, hogy sima hűtőben 5 napig eltartható a tej. Meglepődtem rajta én is. Itt a link: [link]
2012. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 coffeez ***** válasza:
Akár mit ír az a protokoll, Te otthon nem tudod azt a sterilitást kivitelezni, ami garantálná, hogy kibír 5 napot. 24óra, én sem mertem tovább tartani. Hiszen biztos más is van, abban a hűtőben, ami miatt bizony többször is kinyitod egy nap, gondolom. Nem éri meg reszkírozni, ha több van, inkább fagyaszd le, 3, 6 hónapig, ahogy előttem írták, simán eláll. Csak ne mikróba olvaszd ki..
2012. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok, felejtettem ott két napig a lefejt tejet (lezárva, tiszta aventes pohárban) a hűtőben, meg sem közelítette a fogyasztható állapotot :(
2012. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!