Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet szoptatas alatt szedni...

Lehet szoptatas alatt szedni valamilyen gyulladascsokkentot?

Figyelt kérdés

Ha lehet milyet lehet/? 2honapos a kisbabam.

No a bolcsessegfogam es sajnos pont mot begyulladt es faj.azert kerdezem lehet-e szedni



2012. dec. 20. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd, ezt találtam: Az ibuprofén (a készítmény hatóanyaga) és bomlástermékei alacsony koncentrációban választódnak ki az anyatejbe. Mivel gyermekekre káros hatások mostanáig nem váltak ismertté, a szoptatás megszakítása nem szükséges, amennyiben a készítmény alkalmazása rövid ideig, és a fájdalom és láz csillapítására előírt dózisban történik.


Ibuprofenes még az Algoflex, és az Advil, ha esetleg azok vannak otthon. Megnéztem, de sem Algopyrin, sem Aszpirin sem Cataflam nem szedhető, mert kiválasztódak az anyatejbe.

2012. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lásson orvos! Addig jegeld.
2012. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az Algopirint javaslom, én magam is szedtem szoptatás alatt amikor szükséges volt és nem tapasztaltam a babánál semmi változást. Egyébként itt van a lista, hogy mit lehet és mit nem:

[link]

2012. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fenti lista alapján elvileg nem szabadna szedni Algopyrint, de nálunk sem volt probléma, bár az én babám nagyobb volt már mikor szedtem 2 napig, összesen 4 tablettát. Inkább konzultálj a gyerekorvossal, az a biztos.
2012. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!