Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tudtad szoptatni...

Meddig tudtad szoptatni cumizó babádat?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy csak bezavar a cumi használata a szoptatásba, ugyanakkor viszont megnyugtatásképpen jól jöhet egy cumi. Első baba még lehet állandóan cicin, cumizásképpen is (bár én babám ha már nem jött tejcsi, akkor ordított és nem cuppogott tovább, viszont cumit elfogadta) - de egy nagyobb tesó mellett (2 éves) már hogy tudod megoldani hogy állandóan cicin legyen a kisebbik?


Azok véleményét is várnám, akik adtak cumit babájuknak megnyugtatásképpen, mégsem zavarta be a szoptatást. Köszönöm szépen, és minden választ hasznosnak fogok ítélni!


2012. dec. 27. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem minden baba akar állandóan cicin lenni.

Nekem a 2. abszolút nem volt szopifüggő, se cici, se cumi, se semmi. Naponta 5-6 alkalommal szopott az elején, 2 hóstól pedig 4 alkalommal.

Most a 3. baba 2 hós, cici napi 5-ször kell neki, közben nem, hanem néha cumit kér, de nem nyammogja egész nap, inkább csak elaltatja magát vele, aztán már ki is esik a szájából. Ha ébren van, nem kell neki.

Az 1. babám pedig az ujját szopta, amikor nem volt cici. Ha nem volt éhes, nem kellett neki se a cici. Ő az elején 2 óránként kérte viszont (egy alkalom kb 5 perc).

Mások a babák, kár ezen agyalnod előre, majd kiderül mi lesz, ha meglesz a 2. babád.

2012. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos koráig cumizott, utána nem kellett neki. 25 hónapos koráig szopott.Nyugtatásként használtuk.
2012. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!

Az én babám még csak négy hetes, de már nem kell neki a cumi. Nagyon NAGYON ritkán még elfogadja és bealszik tőle, de amúgy inkább vagy cici, vagy ringatás. szóval a kérdésedre igazán még nem tudok választ adni, de a lényeg, hogy nem minden baba választja a cumit a cici helyett. :)

2012. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én picim most lesz 9 hónapos. A kezdetektől cumizik, sőt az első hat hónapban cumisüvegből is kapott lefejt anyatejet esténként pótlásnak, mert mindig éhes maradt. Mostanra a cumi megmaradt, a cumisüveg repült (kb 6 hónapos korától), de még mindig szopizik. Én is tartottam tőle, h majd a szopi áll le hamarabb, de szerencsére minden rendben. Nem zavart be semmi. Most már egyáltalán nem hajlandó cumisüvegből inni, még vizet sem.
2012. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22 hónapig. Bár nem rögtön, hanem kb másfél hónaposan kapott először cumit, amíg ő maga nem kereste, csak elalváshoz, mert annyira ömlött a tejem, hogy nem tudott cicin elaludni soha. Aztán úgy egy éves korától kapott rá igazán a cumizásra, de akkor még majdnem 100% anyatejes volt emellett. 22 hónaposan választotta el magát a kistesó miatt, de cumizni még most is sokat cumizik - szerintem nagyon erős szopási ingere van.
2013. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!