Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 10 hós koráig tudtad...

Ha 10 hós koráig tudtad szoptatni babádat, utána egy éves koráig kiegészítetted tápszerrel az étkezését?

Figyelt kérdés
Már csak reggel és este szoptatom, és úgy érzem egyre kevesebb a tejem.Ha elapad, akkor még két hónapot álljak neki reggel és este tápszerhez szoktatni?Vagy ilyenkor már elég neki a főtt étel amit kap?
2011. jan. 26. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én adtam neki tápszert! Nincs kőbe vésve hogy 1 évesen abba kell hagyni. Addig kell adni amíg igényli.
2011. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 8 hós koráig bírtam rávenni a szopizásra. Addig sem nagyon akarta már. Sajnos a tápszer sem kellett Neki utána, így az is kimaradt. Most 14 hónapos, reggel adok neki Túrókrémet (túró, gyümölcs, natúr joghurt), este pedig tejpépet, hogy pótoljam vmivel. Egyébként 1 éves kor után is kaphat tápszert. Újabban már nem nagyon ajánlják a dokik a tej bevezetését 1 évesen.
2011. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen!! Kell neki a napi fél liter tej alapú táplálék, ezt sajtból, túróból, stb. nem tudja magához venni.
2011. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. A lanyom 10 honaposan elvalasztotta magat, utana tapszert kapott, majd 1 eves kora utan fokozatosan tejet, eleinte tapszerrel keverve, majd egyre kevesebb tapszer volt benne. Ez 5 eve volt, akkor meg nem azt mondtak, hogy 3 eves korig ne adj tejet, hanem akkor 1 eves kor volt a "hatar"
2011. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!