Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy próbáljak szoptatni ha...

Hogy próbáljak szoptatni ha még nincs tejem? Dugdossam a cicit a szájába hogy nyammogjon rajta?

Figyelt kérdés
még a kórházban vagyunk tegnap reggel szültem és még nincs tejem. mindenki azt mondja minél többet van cicin annal jobban beindul a tej. de nem érdekli a cici, szájába veszi aztán elfordull meg sír így hogy legyen rajta sokat? a csecsemősök nem segitenek semmiben.

2012. dec. 28. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy icipici tejcsid van, az már jó. Egy cseppet kenj el a bimbódon és nyomd a szájába. Minnél többet próbálgasd. Én 10 percenként raktam mellre.
2012. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szívja az újjadat?

csecsemösöknek meg csengess és segítenek csak mondanod kell, mert sok okos anyuka eltolja öket ezért nem szeretnek túl sokat segíteni csak ha kérik.

Szóval kérd öket minden egyes alkalommal hogy tegyék a cicidre. lehet pici a cici bimbód és kiemelö kell hozzá. ha nem adnak a korházban vetess a férjeddel egyet. ha így sem akarja akkor csepegtess rá pár csepp forralt vizet így érzi a nedvességet és elkezd szopni.

2012. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!csaszarral szultem 19-en, senki sem segitett szoptatni:( 5 napig csak bogtem a korhazban, mert nem indult be a tejem. Amit csinaltam:ha ebren volt, mindig cicire raktam, fejtem utana geppel, parom hozott bimbovedot, mert nem allt ki a mellbimbom elegge, igy a baba nem nagyon tudta bekapni.

Nekem az 5. napon indult be a tejem!! De sikerult. Azota csak szoptatok!!!:))))

kerj segitseget a csecsemosoktol!!!

Sok sikert!

10 napos baba anyukaja:)

2012. dec. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a picihez! :)

A legjobb megoldás, ha annyiszor teszed be a szájába a cicid, akárhányszor csak ébren van, vagy megnyikkan. Lehet, nem jó a technikád, ahogy a szájába teszed, pl ne cigi fogásban tartsd a mellbimbód (mutató és középsőujj közé), hanem c-fogásban (három ujj a melbimbó alatt, hüvelykujj meg fölötte). Kicsit össze is gyűrheted a mellbimbód, és ha jó nagyra tátotta a kis száját, akkor úgy, összegyűrve tedd a szájába a cicid. Ha sikerült így szopiznija, de elalszik, akkor cirógasd meg a tarkóját, ha van haja, akkor picit meg is húzhatod neki, ez beindítja a szopóreflexet. Ne rázogasd a babád, ha elaludt, inkább csikizd meg a talpát, attól felébred, ha még éhes (ha jól lakott, akkor nem kel fel semmire). Ha "lecsatlakozott" a cicidről, és visszatetted az ágyikójába, vagy magad mellé, akkor utána fejj még, akár csak ha három-négy cseppet is, mert az is serkenti a tejtermelést (tudsz kézzel fejni? Csak mert az is testi kontaktus, többet ér az elején mint a kézi vagy a gépi fejő).

A bimbóvédő jó ötlet, én örültem volna, ha valaki ezt tanácsolja nekem, amikor még a kórházban voltunk, akkor nem sárgult volna be a babám, és nem lett volna kínszenvedés az az 5 nap, amíg bent voltam!

Meg szopizás előtt kicsit masszírozd át a melledet körkörös mozdulatokkal felölről lefelé, vagy is a mellbimbó irányába: így megnyitod a tejcsatornákat, kimasszírozhatod az esetleges csomókat, és a mellbimbód is kifele fog állni kissé.


Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!!!


4 h. a.

2012. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek fõleg az utollsónak
2012. dec. 29. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!