Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önmagát választja le a 7...

Önmagát választja le a 7 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

5 hónapos koráig 100%-ban anyatejes volt, és 5 hósan kóstolgattunk ezt, azt. Ma ott tartunk, hogy reggel, vagy hajnalban szopizik, majd 10 órai előtt nagy nehezen néha harapásokkal kis cicit tudok beletuszkolni, utána gyümölcsöt, vagy pépet kap, majd ebéd, amit főzök, vagy bébiétel, mandarinlé, vagy amit kicsavarok, aztán uzsonna, ami gyümölcs keksszel, stb, aztán vacsi, ami először cici, szintén nem túl nagy lelkesedéssel és utána egy jó adag jó éjt papi. Hajnalban talán most kezd leszokni az ébredésekről, de ha mégis kel 5 felé, vagy kicsit előbb, akkor simán, nagy élvezettel szopizik.

Létezik, hogy ilyen korán (nekem annak tűnik) magát választaná le a ciciről?? :(

Hagyjam, vagy erőltessem kicsit?

Tapasztalatok??



#anyatej #cici #magát választja el
2012. dec. 30. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló volt a helyzet nálunk is.

Lányom 5 hónapos koráig szopizott, utána elkezdtem a hozzátáplálást. Imádott minden gyümölcsöt-zöldséget, amit adtam neki, és a szopizás egyre kevésbé érdekelte. A nappali szopizást 6-7 hónaposan már elhagyta, és csak reggel-este kérte a cicit, majd 7 hó után csak este szopizott, és 8 hónaposan már nem fogadta el a cicit.

Ez így alakult, nem erőltettem a többi ételt, és azt sem hogy ne szopizzon. Neki így volt jó.

Az elején még mart a tudat, hogy nem tudtam tovább szoptatni, de őszintén belegondolva, szuper hogy szopizott ennyit és a többi étellel is jóban volt utána. Szóval jó ez így.

Én nem vagyok az erőltetés híve. Inkább figyelem az igényeit, és aszerint döntök.

2012. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szopási sztrájk nevű jelenség:

[link]

Az nem erőltetés ha megpróbálod megtartani, hiszen jó neki is, Neked is:).

2012. dec. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg hamar kezdted el a hozzátáplálást, ráadásul szerintem nagyon gyors ütemben. Mivel éjjel szopizik lelkesen, biztos, hogy szopási sztrájkról van szó - ebben a korban ráadásul minden érdekli a babákat, ami elvonja a ciciről a figyelmüket. Teremts nyugodt, csendes és sötét, félhomályos környezetet minden szopihoz. 7 hónaposan egy baba még nem érett az "elválasztódásra", ha neked nem nyűg, akkor szerintem ne hagyjátok még el a cictit!
2013. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy te voltál, aki sikeresen leválasztottad,(kicsit korán) és megkedvelte az ételeket, amit adtál neki, és hajnalban a lelki közelségedet igényli még, azért szopizik.

Én már nem erőltetném vissza cicire a helyedben.

Esetleg ha még sok tejed van, keverd azzal a tejpépet, az anyatej nagyon jó erre is.

2013. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy újszülöttként sem volt Ő óriási cicis... Nem azzal aludt el, ha nem adtam volna, vagy kapott volna mást, tápszert, azt is elfogadta volna, tudom, érzem. Sok gyerek megőrül érte és kaphat bármit cici az kell, hát Ő nem ilyen.

Most is eszik, csak türelmetlen, abban a fél percben, míg szívja és még ugye nem jön az elején.

Természetesen etetem és cicizik is, napi 3x-4x minimum, de nem sokat és Őt nem zavarná, ah ez sem lenne...

Nem szopási sztrájk, egyszerűen, szeret enni és nem ragaszkodik annyira a cicizéshez, mint a többi baba. mInden gyerek más...


Fejni nem tudok, mert amikor még csak anyatejes volt, akkor sem jött le összesen 60/mell nél több órák után sem.. :( Pszichésen nekem a fejőgépre nem indult meg eléggé és volt, h vér is jött, annyira szerettem volna, hogy legyen eltéve a kicsimnek.... :( Meg az fél évig használható fel, szóval amit úszülött korában fejtem volna dobhatnám ki, és a barátnőm ezzel szenvedett órákat naponta és meg is büdösödött Nekik az összes. Nekem nincs, csak két kis zacsival lefagyasztva.

ÉN abban reménykedem, hogy ez a napi pár szopizás még sokáig megmarad, min egy éves koráig, aztán már nem bánom, ha leszokik róla. :)

2013. jan. 2. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!