Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes kislányom akár egy...

Egy hetes kislányom akár egy óráig is képes szopizni. Nem sok ez egy kicsit? Lehet valami negatív következménye?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem sok egyáltalán, nincs semmi negatív következménye. Ha nagyobb lesz ügyesedik, nem fog ennyi ideig tartani. Az én kisfiam ennyi idős korában másfél órát is szopizott. Fokozatosan csökken az idő. Most 8,5 hós és pár perc alatt kiszívja.
2012. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanulja még, hogy a leghatékonyabb, bár az is igaz, hogy sok baba szeret cumizni is a cicin, közben szinte semmit nem is eszik. Az első hetekben nekem is nagyon soknak tűnt. A legjobb, amit tehetsz, hogy kényelmesen hátradőlsz, szoptatópárnát használsz és amíg ő nyammog, addig olvasgatsz, pihensz kicsit te is. Arra viszont vigyázni kell, hogy azért ez ne húzódjon ki egyre jobban, mert ismerek gyerekeket, akik egész nap képesek cicin lenni.
2012. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem értettem ezt a szoptatás dolgot. A kórházban azt mondták, negyed óra az egyik mellen, negyed óra a másikon, és akkor már nem lehet éhes. Aztán vittem ki éjjel, hogy de hát akkor már tényleg nemtudom miért ordít, akkor egy másik nővér azt mondta, hagyjam rajta egy órát. Így sem működött a dolog, egy harmadik nővér azt mondta, hogy hát mit várok, egy nap 10szer kell 3órát szopiznia. Hiába mondtam, hogy ez egy baromság már csak azért is, mert egy nap csak 24 órából áll, ő ezt állította. Na mondom oké, szoptattam ameddig szopott. 4 órán át szopizott, de komolyan... Igaz ebből sokszor csak cuppogott rajta. És akkor mondom nem érdekel, adjanak neki tápszert mert úgylátszik rajtam egésznap csünghetne, nem lakik jól, pedig volt tejem! Akkor meg lecsesztek, hogy miért szoptattam ilyen sokáig, egy óránál többet semmiképp nem szabad szopiznia. Hát köszi, tényleg ki voltam segítve. Úgyhogy amint hazaértünk, lefejtem a tejemet és azóta is cumisüvegből adom neki, annyit, amennyit a neten írnak! Érdekes, így elalszik.
2012. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ne haragudj de ez nem segítség a kérdezőnek, nem kell ilyenek miatt elvenni a gyerektől a szopizással járni pozítiv dolgokat. Hagy ne soroljam mennyi jótékony hatása van ha egy baba szopizik. Az ,hogy a nővérek össze vissza mondták... az anyai megérzésekre kell hallgatni nem másra,vagy előtte utánaolvasni.


A babák sokat tudnak cicin lenni,mert egyben jelenti az ételt,italt,melegséget,biztonságot.....


Nem sok ,hogy ennyit cicizik. Ha úgy látod hamar elalszik és úgy érzed nem evett eleget (ilyenkor még hamar kifáradnak a szopizásba azért alszanak el közben) akkor próbáld felébreszteni. Simogasd az arcát ,nyakát ha nem ébred fel akkor vedd ki a cicit a szájából és tedd le a babát. Ha felébred akkor megint adhatsz neki cicit, vagy ha úgy látod már sokat evett és csak cumizna akkor adj neki cumit.


A negatív következménye ha sokat van fent? Te elfáradsz, a mellbimbód felázhat ,ezáltal megsérülhet a bőrfelszín és így a bacik hamar bejuthatnak és gyulladást okozhatnak. Később nem lesz időd a házimunkára vagy mi egy másra.


Ha nem szeretne cicizni,vagy esetleg cumizavaros lesz akkor nyúlj Végső ! esetben a cumisüveghez.

2012. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normàlis, majd egyre rövidebb ideig fog. Nàlunk is így volt.
2012. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!