Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség alatti szoptatásnál...

Terhesség alatti szoptatásnál mikortól változhat meg a tej íze?

Figyelt kérdés

1,5 éves lányom még szopizik, mert csak így alszik el... (Asszem ezt anno "elrontottam", mert hagytam cicin elaludni). Tegnap tesztet csináltam, és pozitív lett... Már amúgy sejtettem, de nem gondoltam volna, hogy elsőre összejön. Kisebb méhösszehúzódásokat már szoktam érezni szoptatás alatt. Sajnos kb. 2 hónapja minden éjjel felébred és nagy hisztik után csak cicin hajlandó visszaaludni). Nappali altatásnál u.e.

Próbáljuk most apásan leszoktatni, de nagyon keserve, hisztizik és engem követel. Egyszer úgy behergelte magát, hogy amikor végül én felvettem már nem tudott rögtön megnyugodni és hányt egy nagyon a sok sírástól... Abban reménykedem, hogy talán még a tej íze változhat és akkor talán eltólja magától. Tudom vannak akik terhesség alaltt akár végig szoptatnak, de én kicsit parázok, nehogy baja legyen a kistesónak...



#szoptatás #anyatej íze
2013. jan. 3. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos terhes voltam, amikor elválasztotta magát a lányom. Lehúzta a pólóm, és nem kért többet. Akkor ő 19,5 hónapos volt.

Állítólag megkezdődik az előtej termelése. Nem tudom. Olyat is ismerek, akinek a gyereke azonnal elutasította, az anya ebből jött rá, hogy ismét terhes, és tényleg akad, aki szülésig szoptat.


Amúgy Neked az orvos mondta, hogy hagyd abba?

Az én orvosom azt mondta, hogy bátran szoptassam csak tovább.

2013. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én dokim is azt mondta, hogy szoptathatok tovább, nem lesz gond. De én is szerettem volna elválasztani. Vártam, hogy hátha majd magától elhagyja, de nem. 14-15 hetesen azt vettem észre, hogy elapadt a tejem, de a lányom így is cicizett tovább (cumizott rajta elalváshoz). Most, 24 hetesen viszont olyan érzékennyé vált a bimbóm, hogy végül nem engedtem neki egyik este..mondtam, hogy nincs cici, mert bibis, anyának nagyon fáj. Elfogadta, első 2 alkalommal volt egy kis hiszti, aztán már az se. Viszont most cumival alszik el (eddig sosem cumizott). Bár az én lányom már nagyobb, 23 hónapos, ő elfogadta, hogy ez van. Nem tudom, hogy magától is elfordult volna-e a cicitől...de szerintem nem, nagyon cicifüggő volt, sokszor még ha meglát meztelenül, kaján vigyorral az arcán mondja, hogy cicike, meg hogy hamm...de mindig emlékeztetem, hogy anyának fáj...és utána már nem próbálkozik. :-)
2013. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Dokihoz még csak most készülök, de remélhetőleg nem fog "leszúrni", amiért még szoptatok. Amúgy ismerősöm ajánlotta, aki szintén szoptatott végig terhesen. Nem volt eddig gond, a lányommal sem volt semmi vérzés, ilyesmi terhesség alatt... Azért bizti ami bizti szedek Magnerot-ot, az esti szopihoz 2db-ot, mert az van, hogy 1 óráig is eltart. Ő is elég cicifüggő és ahogy a második kommentet olvasta, elmosolyodtam, mert öltözésnél ugyanezt csinálja a lányom, és volt is, hogy megkínáltam, mert olyan édesen kérte :-)) Most már azt mondom, hogy fel kell öltöztetni a "cicit". A reggeli szopit is még kérné, jön hozzám, hogy Anyuci cici, kicsit nyekereg, de gyorsan elterelem a figyelmét valami játékkal és mondom, hogy megyünk reggelizni, kakaót inni. Csak pár napja kezdtem kakaóval itatni, nem akartam, mert hogy elég cukros, de akármelyik tápszert próbáltam kínálni neki, ízesítés nélkül nem itta meg, fintorgott. Amióta a Babylove 3-as-ba teszek 2 kiskanál kakót,így majdnem 1 kis bögrényit megiszik. (Sima tejjel még várok 2 éves koráig, meg a tápikban legalább van mindenféle vitamin. A 12hós tejitalokat sem issza). Na persze muszáj még kicsit kézzel fejnem, mert még reggelre bőven termelődik, nem hiányzik egy mellgyulladás... Nappal viszont szintén nem megy még másképp az altatás, hiába próbálok csak mellé feküdni, hiszti van és tépi fel a pólómat. Apját meg kiröhögi és játszik vele... Szóval Suttógó könyv okosságai ide, vagy oda, egyenlőre nem vált be semmi...
2013. jan. 4. 14:06
 4/17 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kiváncsi, hogy akkor akinek magától hagyta abba egyik napról a másikra, ill. a másik eset, amikor el kellett már választani, hogy aludtak el? Kaptak helyett valami más itókát és után a simán? A Cumit az én lányom se nagyon fogadja el, max. csak pár percig rágókának használja, de örülnék ha cici helyettesítő lenne...
2013. jan. 4. 18:13
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Hát én végig szoptattam,de azanatómiairészére tudook neked felelni!


Szóval abeágyazódáskor mármegváltizik atej íze!

DE a 16. héttől termel a szervezet előtejet,ésakkor drasztikusan csökken amennyiség!Szóval a szervezetetd a 16.héttől a kicsire koncentrál,neki termeli azelőtejet, az Ő érkezésére készíti a szervezeted/melleidet!


Ezt cicifüggő csemeték figylemen kívül hagyhatják,és gyakoribb cici kéréssel vissza is állíthatjákmaguknakamennyiséget!:) Nálunk így volt!


De csakannyit,hogy nekema pocakcsemetémis 4100grammal született és 58 cm-vel,szóval nemigen szenvedett hiánytsemmiben:) A nagyom pedig aterhességem 16. hetétől egyáltalánnemvolt beteg...pedig decemberben töltöttem a 16 hetet!


Énis szedtem magnerotot már apozi teszttől a szopimiatt, de hidd elelég egyis este:)


Azelválasztásnálunk úgy alakult hogy már 2éves 7 hós volt a nagy mikor a kicsi 2hós!ÉS szájpenészelett...nekiaztmondtuk,h a dokinéni nemszeretné ha elkapnáŐ is...ígyszünet amíga kicsi megnmegyógyul.. ( a doki attől félt,h a nagytólkapja..)


ÉS akkor kapott egyalvós rongyit,és kezét fogvaaludtel..


Mondjuk én egyedül vagyok velük 98%ban, így este úgy aludtunk,hogy Ő a kicsi ésén!Akicsi szopott,én pedig fogtamanagykezét...Könnycsepp nélkülment,nagyon büszkevagyok rá!


Szóval egyhosszú bevezetés,mondani,hogy abarátnői(a játszóról..) már nemis cicznek..vanegyalvókájuk...és aztölelik...(énmondjuk 2 éjjelt együtt aludtam a lendő alvókával ígyillatis meglett) ::)


Nálunk ezek a beszélgetések beválnak:)Sok egészséget és türelmet kívánokNektek!

2013. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a legutóbbi hozzászólást is :-)

Én is magyarázok neki sokat, nagyon hamar meg is ért dolgokat, de amit nem akar, az ellen tiltakozik kitartóan. Már a kezdetektől mindig mellé raktam egy Nyuszit, azóta is mindig nyomjuk a kezébe alváshoz, de sajnos még nem ragaszkodik hozzá annyira, hogy azzal meg lehessen nyugtatni, csak megy a hiszti hergelődés és cici követelés... A nappali altatás is u.e. Ha nem elég álmos, akkor van, hogy 1 órán át próbálkozom, akkor se a cici, se az, hogy "anya is, Nyuszi is alszik", se simi, semmi nem használ, csak hancúrozik, kinevet, rajtam próbál ugrálni. Ilyenkor beviszem a szobájába, berakom a kiságyába és mondom, hogy most itt tentézel, odaadom megint a nyuszit...stb. és mondom, hogy Anya most kimegy, hagy aludni... ezt valahogy elfogadja, de játszik tovább a kiságyában... van, hogy így elvan akár fél órát is, majd elkezd unatkozni és állva kezd nyöszörögni... Ezután volt, hogy újra bevittem a hálónkba és újra kezdtem altatni.. volt, hogy ilyenkorra már sikerült, de mostanában inkább hagyom, kiveszem és mondom, na akkor vége a tentének és elhúzom a függönyöket... Amúgy elég jól bírja nappal akár alvás nélkül, így legalább este hamarabb elalszik... Csak mostanában meg minden éjjel felébred és muszáj magunkhoz átvinnem, mert nem bírok már vele ott üllve szoptatni.. Nem beszélve arról, hogy annyit mocorog mellettünk is, hogy többször felébred... a kisgyában is... Volt, hogy 5-6x mentem be hozzá.... Kb. 10-11 hós koráig jó alvó volt éjjel, aztán jöttek az őrlő fogak és nem tudom, hogy még mindig azok okoznak e problémát, vagy már az, hogy megszokta, hogy ha felébred én jövök és átviszem... Pedig nagyon nem akartam, mert nem bírunk rendesen aludni hárman 1 ágyban én amúgy is rossz alvó vagyok... Szóval nem tudom mi lesz a megoldás, de várok további tanácsokat...

Tudom ahány gyerek annyi szokás, de hátha...

2013. jan. 5. 16:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Hú,ez nehéz lehet,akkor én bele sem gondoltam,milyen szerencsés vagyok,az én lányom kapásból elutasította a cicit,még fogalmunk sem volt a kistesóról,kétségbe is estem,mert 11 hónapos volt csak,azt hittem sztrájkol vmiért.A dokim 5 hetes terhességet állapított meg egy hét múlva.Onnantól kezdve nem is erőltettem,kapott cumit,meg megitta cumisüvegből a 20 liter lefagyasztott anyatejet,utána tápszeres lett.Sok sikert,kitartás!
2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálam nem változott meg a tej íze:)

13 hónapos volt a lányom,amikor terhes lettem megint.

Végig szopizta a 9 hónapot, majd belövelt a tejem szülés után, otthon egyik mellemből a nagyobbik, a másikból a kicsi, tandemben.

De gondolom te az elválasztást szeretnéd, abban nem tudok tanácsot adni.

2013. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Legutóbbi hozzászólótól kérdezném, hogy neked még hányszor szopizott 1 nap? Én pár napja hagytam el a reggeli szopiját, ő még kérné, de mivel nem alváshoz kell, nincs belőle nagy hiszti, elfogadta. Viszont nem nagyon akar mást inni reggelire, próbáltam mindenféle tejitalt, tápit (még nem karom 2 éves kora előtt a tehéntejet, főleg nem reggel éhgyomora)... -aztán most Babylove 3as bio tápszerhez kevertem egy kiskanál kakaót, de az első pár napban még egész jó megitta a kis bögrényi (180 ml) adagot, de most max. csak az 1/3-át issza meg. Szerencsére azért a Roiboos teát szereti, azt azért issza valamelyes jobban....
2013. jan. 10. 16:03
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaa, azt nem írtam, hogy amúgy még 2x szopizik, ebéd utáni alváshoz, meg esti lefekvéshez... No meg ha éjjel felébred...
2013. jan. 10. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!