Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptassam a babámat?...

Hogy szoptassam a babámat? Melyik a jobb módszer ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hetes. 3100 grammal született, 3000-el jöttünk haza. Múlthét csütörtökön 3040 volt, ma 3390-t mértem. Sok pisis-kakis pelus van. Két mellből szoptatom egy szopi alkalmával, 15-10 percet, majd avval folytatom, amelyikkel abbahagytam. Nagyon hasfájos, alig alszunk:( a védőnő azt tanacsolta, hogy egy mellből szoptassak egy szopi alkalmával. Melyik a jobb? Maradjak a megszokottnál? Vagy tényleg jobb az egy melles? De akkor fejjem le a másikat? Vagy hogy csináljam? Vagy lehet, hogy nem amiatt fáj a hasa, hogy a zsiros tejre ráissza a vizeset? Gyakorlott szoptatós anyukák, segitsetek !:)

2013. jan. 3. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Közel sem biztos, hogy emiatt fáj a pocakja.


Miket eszel? Vagy nincs összefüggés? Büfizni tud rendesen? Pukizni szokott?

2013. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En ugy tudom jobb ha egy mellbol mert akkor kapja a zsirosabbat. Szerintem egyszer egyik utana masik. Hidd el nem kell fejni a masikat, beall mindegyik a megfelelo ritmusra. En igy csinalom.
2013. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ugy csinálom mint az elöző válaszoló először az egyik következőnél a másik.A klinikán is ìgs mondták.a másikat nem kell lefejni
2013. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem elvrás, főleg két hetes babánál, hogy egy mellből egyen. DE! Csak akkor add neki a másik melledet, ha az elsőt "kiürítette", elfordul róla és még éhes maradt. Ehhez két hetesen valószínleg kevés a 15- 20 perc. Ha nem hagyod, hogy kiürítse az első mellet, akkor valóban lehet, hogy nem jut hozzá a zsírdós hátsó tejhez, csak a laktózdús elsőhöz, és mé a második melledből is ezt kapja. Ettől valóban fájhat a hasa.

Tehát:

szoptatáskor első melledet kiüríti, de mé éhes, akkor a másik melledet is adhatod, ekkor viszont a második melleddel kezdd a következő szopit. Ha viszont az első mell kiürítése után nem éhes, akkor a másikat adhatod következő szoptatáskor.

Alégye tehát, hogy csak akkor válts mellet, ha az egyiket kiürítette.

Remélem érthetően fogalmaztam:).

2013. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyival egészíteném ki az utolsó válaszolót (teljesen jól írta), hogyha 1 ciciből jól lakott, de 1,5 órán belül megéhezik, akkor arra a cicire tedd, amiből előtte szopizott, ne az újat (akkor megint a híg, laktózban gazdag tejhez jut), ha 1,5-2 óra eltelik, akkor kaphatja az "új" cicit. Szoptatási tanácsadó javasolta, nekünk bevált. 6 hónapos a fiam, a mai napig így csináljuk, ha csak úgy cicizhetnéke van. Be fog állni a kereslet-kínálat, nem feltétlenül kell fejned, csak tedd gyakran cicire.
2013. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás hosszával kapcsolatban: ne nézd az órát! A 10-15 perc a kórházi napokra vonatkozik általában, amíg be nem indul rendesen a tej, hogy mindkét cicit kellő inger érje. Ilyenkor akár 40-50 percet is ciciznek, nem csak a kaja a lényeg, hagyd rajta, ameddig igényli! Ja és a szopikat se mérd, ha bizonytalan vagy, esténként vagy hetente 1x! Nem szopiznak egyforma mennyiségeket. Tapasztalat, a hülye mérlegelésre majdnem ráment a tejem. Elraktam és azóta minden rendben.
2013. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!!!!

Es ha rateszem az egyik cicire, addig hagyjam rajta, amig mar nem jon a mellembol tej? Az jelenti azt, hogy teljesen kiuritette?

Es ha csak egy mellbol evett mondjuk 11kor, eszik utana 2 korul a masikbol, es ujra az egyikbol mondjuk 5kor. Nem fog elapadni vagy bedurrani/begyulladni a mellem, ha csak 6 orankent eri inger? Ettol felek:(

2013. jan. 4. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De szerintem ő gyakrabban fogja kérni a cicit. Ha egy elég neki, nem lesz gond, hidd el. Én is így szoptatok, ha növekedési ugrás van, úgysem lesz elég, tudni fogod....nem apad el.
2013. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

"Es ha rateszem az egyik cicire, addig hagyjam rajta, amig mar nem jon a mellembol tej? Az jelenti azt, hogy teljesen kiuritette?"

Igen:). Vagyis pontosítok,mivel egy idő után a te már nagyonn részt szopi közben termelődik, nem nagyon lesz olyan hogy egyáltalán nem jön belőle, tehát "tök" üresre nem tudja szívni, de ne aggódj, érezni fogod, ma az az "üres":).


" Nem fog elapadni vagy bedurrani/begyulladni a mellem, ha csak 6 orankent eri inger? Ettol felek:("

Elapadni nem fog, be fog állni a termelés és a fogyasztás közötti egyensúly. Ha mégis egy mellből jól lakik a kicsid, és érzed két szopi között, hogy feszül, akkor picit fej ki, épphogy megkönnyebbülj.

Ne félj, ha a kicsid érzi, hogy kevés neki a tej,mondjuk növekedési ugrásoknál, többször mellre fog kéretőzni és szépen fel"tornázza" magának a mennyiséget a gyakoribb szopival.

MÉg valami, ami nagyon fontos:). A szoptatás, tejtermelés, a baba étvágya, szomjúsága mind- mind dinamikusan változó dolgok, szóval lehet, hogy lesz olyan, hogy napokig egy mellből szopizik, majd pár napig, kettőből, majd megint egyből... ilyenkor se ess kétségbe, csak tedd mellre a babádat, amikor kéri, az előzőekben leírtak figyelembe vételével(első- hátsó tej, mellváltás...), és minden rendben lesz:).

2013. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek!

Sokat segítettetek!!!!! :))))))

2013. jan. 4. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!