Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tanuljunk meg szopizni?

Hogyan tanuljunk meg szopizni?

Figyelt kérdés
1 hetes babám van,a szopi 1órán át is eltart,alig eszik ki valamit,csak nyugtatja magát a cicin,ha el akarom venni tőle nem engedi.Szopiztatni szeretném,de annyira fáj már a mellbimbóm,tejfehérre kiáztatja.Hogyan tanítsam meg szopizni?Ha valakinek része volt hasonló helyzetben, kérem írja meg, sokat segítene a tanácsa.
2013. jan. 7. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, kevés a tejed és nehezen jön. Nem akar érte megdolgozni. Mert ha sok lenne és magától a szájába "ömlene"m akkor rákapna a ízére és rendesen szopizna, Javaslom, hogy vegyél mellvédőt, de azt csak a cicid védelme érdekében, mert attól nem fog jobban szopizni. (A kis lusta?!?!)
2013. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elején az enyém is lusta volt, én azt csináltam hogsy 10 percig etettem abból a mellből amelyikből utoljára kapott, majd 10 percet a másikból. Utána elvettem. Egy idő után megtanult szépen enni, egyre többet és többet, most már csak egy mellből kap de ritkán kell 20 perc ahhoz hogy jóllakjon.
2013. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

20 percenként cserélj cicit, úgy nem áztatja fel (annyira). A melleidet, ha csak teheted hagyd szabadon, kenj rá egy kis anyatejet és hagyd megszáradni.


Rendesen bekapja, az alsó és a felső ajka is kifelé fordul? Bekapja a bimbóudvar nagy részét is?

2013. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az jó is lenne ha 20-20 perceket tudnék próbálkozni egyik-másik mellemen, de nem tudom hogyan vegyem el tőle, mert ha próbálom úgy húzza vissza, kirántani meg nem akarom.

Van tejcsim is, úgy csöpög magától ahogy a pici a közelemben van, de nem akar enni jóízűt belőle. Valóban kis "lustika" :)

Mellbimbóvédőm van, igaz még csak egyszer próbáltam, de annyira nem tetszett neki, ezért csak szabadon, de már annyira fájnak a bimbk és vérpöttyösek hogy a mai napot kihagytuk, hogy regenerálódjak. Ez nem biztos hogy a legjobb, de azt a tanácsot is kaptam hogy ha nekem vannak ekkora kellemetlenségeim, részemről se legyen megutálva a szopiztatás.

Szívesen fogadom a további tanácsokat, mert annyira tanulnék és tanítanám, szeretném ha sikerülne, mert egy élmény is olyan közel érezni magamhoz.

Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 8. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha alulról benyúlsz, és megnyomod a melledet, akkor meg tudod szüntetni a vákuumot sérülés nélkül. Aztán gyors fókafordulás és mehet a másik cickó :)


Lehet ám annak fizikai oka is, hogy nem tud rendesen szopizni, pl. ha le van nőve a nyelve.


Én a helyedben kihívnék egy szoptatási tanácsadót (ibclc vagy lll, ha ezekre rákeresel, találsz bőven :)), az a tuti.

2013. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mellről levenni úgy tudod, hogy a kisujjaddal benyúlsz oldalról a szájába, így megszűnik a vákuum, elengedi a cicit.


sajnos a kihagyott nap nem a legjobb megoldás.

amikor nekem sebes, én a 3 órához ragaszkodom, hogy annyi teljen el 2 szopi közt. kell, hogy kiürüljön a cici, nehogy begyulladjon. meg ráadásul a babanyál és a tej is épp gyógyítja.


a bimbóvédőt is érdemes elfelejteni, ha anélkül is ügyesen szopizik.


én a helyedben megpróbálnám 2x20 percig etetni csak egyszerre, hogy kicsit aktívabb legyen.


tanácsot, segítséget érdemes hozzáértőtől kérni. sok helyen személyesen is kérhetsz szopi csoporton:

[link]

[link]

2013. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

és még annyi: 1 hetesen még bőven belefér, hogy lustán, komótosan szopizik!

ne aggódj, idővel nagyon meg fog ügyesedni! addig sok erőt, kitartást!

a melled is 1-2 alatt megedződik az új igénybevételhez, utána már simán fog menni.

2013. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot!

Bimbovédövel már jol haladunk, mellenként 10-15 percet van rajta, de nem lakik jól, pedig van tejcsi is, mert utánna elég sokat tudok még lefejni, ő pedig szivja is. Az egyik mellbimbom teljesen befelé forduló, így a bimbóvédő jó segítség.

Ha jelzi hogy még éhes, akkor tegyem vissza cicire? Nem kell azonnal üveg. Hadd dolgozzon.

2013. jan. 10. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak problémáim az elején aztán hívtam egy szop.tanácsadót eljött hozzám,egészen sok időt velünk töltött,beszélgettünk megnézte hogyan szopik a kisfiam,és rá is jött hogy mi a baj,kipróbáltunk többféle szopis pózt is,nekem nagyon sokat segített.Ő nyugtatott meg engem egyébként,hogy tuti hogy van elég tejem,mert hallotta,figyelte hogy milyen szépen kortyol a kisfiam.Ennek már 5hónapja,és még mindig csak anyatejes. :D Az elején pedig álmomban nem gondoltam volna,hogy ez nekem menni fog.Ja,és már túl vagyok 2 antibiotikumos kezeléses-lázas mellgyulladáson is,de nem adtam fel és meg is van az eredménye.Ha gondolod megadom a tel.számát.Helyileg hol vagy?
2013. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!