Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert mondjak az anyukak hogy...

Miert mondjak az anyukak hogy a szoptatas miatt egesz nap melltartoban kell lenniuk? Miert kell? en is szoptatok, de soha nem hordok melltartot. Ez baj?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szükségem volt melltartóbetétre, ahhoz pedig melltartóra, mert különben átázott a pólóm.
2013. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor szoptattam, nagyon sokszor csöpögött vagy szivárgott a tej, és ezért melltartó betétet kellett hordanom, amit a melltartóba tudtam csak elhelyezni, a bőrömről leesett volna. Én emiatt hordtam. Ha nem volt rajtam melltartó, pl. éjjel vagy este fürdés után, akkor pár perc alatt átáztatta a pólómat, ami egyrész kellemetlen, másrészt meg nem is túl esztétikus, hacsak nem egy vizespóló versenyre készülök éppen...
2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináld úgy, ahogy neked kényelmes. Nekem nagy mellem van alapból, 6 hónapos gyerek mellett még mindig elönt a tej néha. Kényelmesebb és nekem jobb érzés ha van rajtam melltartó, ha meg elmegyek valahová, akkor betét is kerül bele, nem kell nekem baleset.
2013. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csepegett, sőt spriccelt is, egyrész ezért kellett. Másrészt annyira tele volt, hogy szinte már fájt, úgy lógott lefele:) Jó volt, hogy tartotta valami. Persze ha te nélküle érzed jól magad, azzal sincs semmi gond.
2013. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csöpög a tejem, sokáig sebes is volt, ezért melltartót csak akkor veszek, ha olyan helyre megyek, ahol le kell venni a kabátot. Két fajta nézet van, az egyik szerint, ha nem hordasz melltartót, akkor szoptatás idején a megnövekedett mellek megereszkednek,. A másik szerint, ha állandóan melltartót hordasz, akkor a mell tartóizmai elsorvadnak és a melleid megereszkednek. Nekem kényelmetlen a melltartó ezért a második nézetet választottam. Amúgy szerintem alkati kérdés.
2013. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Ez alkati kérdés. Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, de nem biztos, hogy mindezek másra is érvényesek.

Eleve vékony alkat vagyok, A-B kosárméretű cicikkel. Aztán szülés után annyi tejcsim volt, hogy meg sem álltam D kosárig! Nekem kényelmes volt a melltartó, mert nagyon zavart és főleg kényelmetlen volt az alkatomhoz képest hatalmas cici. 2 évig szoptattam két gyerkőcöt, 12 hónap kihagyással. Most újra A-B kosár körüli a cicim, de sajnos megereszkedett... Hiába voltam melltartóban éjjel-nappal szoptatások alatt. Számomra annyi előnye volt csupán, hogy legalább kényelmes volt benne lenni. De ez utóbbi is nagyon alkat függő és ha olyan szerencsés alakatod van, hogy nem igényled ilyenkor a cicitartót, akkor ne viseld, tégy úgy, ahogy kényelmes!

2013. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
70C-ről F kosaras lettem mióta szoptatok, és ezt nem teli cicivel mértem hanem üressel! Én melltartóban is alszom, mert nagyon félek tőle hogy lógni fog a mellem. Anyukám sose hordott melltartót és neki sajnos lóg. Lehet hogy nem ezen múlik, de nekem az orvosom is azt mondta hogy ilyen esetekben bizony a gravitáció "csodákra" képes... az F kosár azért már durva, itt nem arról van szó hogy kicsit nagyobb lett a mellem, hanem hogy két sárgadinnye van a cicijeim helyén. Ez nem bírja magát megtartani :(
2013. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!