Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért írják szinte mindenhol,...

Miért írják szinte mindenhol, hogy minél többet legyen levegőn a mell, és ne hordjon az ember melltartót? A tejfolyást akkor hogy küszöböljem ki?

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
ha ki van sebesedve, akkor érdemes minél többet levegőn hagyni. Ha nincs, akkor nyugodtan hordj melltartót. Már csak azért is, mert ha nem tartja semmi a melled akkor nagyobb rá az esély hogy lógni fog.
2012. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is megütköztem ezen, nekem sebes volt a mellbimbóm, próbáltam levegőztetni, de akárhányszor felsírt a kisbabám, éreztem, hogy a hasamon is folyik a tej:S:S
2012. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen nekem is felmerult ez.. Jo lenne levegoztetni de a tejfolyas miatt szinte lehetetlen. Regen sose aludtam melltartoban most muszaj :(.
2012. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

A minél többet, nem azt jelenti, hogy folyton. ;) És nyilván ha sokszor magától folyik a tej, akkor megint nem működik a dolog. ;)

A levegőztetés csak tipp, de nem kötelező és nem az egyetlen kezelési lehetőség. Pl. a ti esetetekben se működik, illetve így télvíz idején se nagyon. De ezen kívül még mást is lehet csinálni, ha sebes a bimbó:

- hagyni (rövid ideig) rászáradni a tejet és utána mindig új, tiszta betétet betenni a melltartóba

- lanolinos krémmel kenni (de nem olyannal, ami hámosít)

- első lépésként ellenőrizni a helyes mellretételt, mert leggyakrabban ez okozza a sebesedést

- végiggondolni a szoptatási gyakorlatot, hogy okozhat-e valami helytelen rákapást (cumi, üveg, bimbóvédő, ujjszopás)

- végső esetben pedig minimálisan korlátozni egy-egy szoptatás hosszát, hogy a bimbó kicsit pihenjen (de ezt csak akkor, ha a többi megoldás nem segít)

2012. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!