Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég a tejem neki? 2 hónapos...

Elég a tejem neki? 2 hónapos babám kb.100-150 grammal kevesebbet eszik mostanában, mint amennyit a súlyához viszonyítva ennie kellene.

Figyelt kérdés
Még soha nem sírt azért, hogy éhes lenne, most sem sír, kiegyensúlyozott baba, bár már csak ötször cicizik egy nap, az éjszakákat átalussza. megfelelően gyarapodik, bár nem hízik 200grammokat mint az előző hetekben. megtömni nem tudom, mert ma is cicizett 150grammot, rá 2 órára pedig csak 60-at, ui. nem is volt éhes, nem sírt, csak cicire raktam, hogy aludjon egy picit. rá 2 órára 70grammot evett. ha pedig kivárom a 4 órát, akkor pedig 130-akat eszik.
2009. aug. 28. 22:14
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, azt elfelejtettem odaírni, hogy csak anyatejet kap, és nem szeretnék semmmiféle pótlást adni neki.
2009. aug. 28. 22:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki legalább a három órát,ne adj neki sűrűbben.A babák nem szopnak mindig azonos mennyiséget,csak amennyire szükségük van,hol többet,hol kevesebbet..Ha nem elég nekik az étel,akkor sírnak,és nem alszanak el.
2009. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Két szopi között legalább 3 óra legyen, ennyi idősen elég neki 3-4 óránként ennie. Ha ritkábban eteted, többet eszik és így kikerülhetők a 2 óránkénti 60-70 gr-ok.

Azzal meg ne foglalkozz, h. mi van leírva, h. mennyit kellene ennie a súlyához képest! Az én kislányom most 3 hónapos, csak anyatejes ő is és eddig més sosem ette meg a súlyához "ajánlott" mennyiséget és mégis olyan hurkái vannak, pufi az egész baba, kiegyensúlyozott, egészséges.

Szóval nem az a lényeg, h. mi van leírva, hanem az, h. a babád egészséges, nyugodt, erős legyen!

2009. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

általában ki szoktam várni a 3 órát, most is csak azért raktam rá, mert csak 5-ször szopik egy nap, és kevésnek találom az így megevett mennyiséget.

+ az utóbbi hétben csak 100grammot hízott, a 150 helyett.

2009. aug. 29. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban meg tudja már emészteni az anyatejet, azért eszik kevesebbet. Nálunk is ugyanez van, ma hónapos,5-6X eszik, 100-160 ml között. De a kakijában már nincsenek túrós megemésztetlen darabkák.
2009. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi, lemaradt, ma 3 hónapos:)
2009. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mit ír a "nagy könyv" azzal kapcsolatban, hogy mennyit "kellene" ennie a babádnak! Ha ő így is szépen gyarapodik és kiegyensúlyozott baba, akkor tömni úgysem lehet. Ő tudja a legjobban, hogy neki mennyire van szüksége. Lehet, hogy most kicsit kevesebbet eszik, de aztán egyszer csak "megtáltosodik" és többet fog kívánni. Legjobb, ha ráhagyod, mennyit eszik és nem foglalkozol azzal, hogy éppen hány gramm volt az utolsó szopi mennyisége. Nem ez a fontos, hanem, hogy szépen fejlődik. Az se baj, ha nem fog hetente 20 dekákat hízni. Az én kislányom átlag 70 és 40 dekákat hízott havonta az első félévben és így is 10 kilós most 1 évesen (2950g-mal született!) Szerintem mérd hetente csak 1 alkalommal, így tudod követni, hogy hogyan fejlődik, de nem idegesíted magad azzal, hogy éppen mennyi volt a szopizott mennyiség és az mennyivel tér el az átlagtól! Különben is olyan, hogy átlagos baba, nincs, így az se szentírás, hogy annyit kellene ennie, amit a különböző könyvek írnak (ott is rengeteg eltérő, egymásnak is ellentmondó adatot találsz, így nehéz eligazodni köztük, így jobb, ha nem is nézegeted ezeket).
2009. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezeket a számokat nem kell szentírásnak venni. Ha nem sír, és alszik, akkor hidd el, hogy minden jó. Lehet, hogy azért nem eszi meg azt a mennyiséget, mert kiadósabb a tejed, és elég neki ennyi is belőle. A 3-4 órát szerintem is érdemes kivárni, mert a tej is jobban tud termelődni, ha egyszerre "többet" szopizik ki belőle.

Akkor sem fog többet enni egész napra nézve, ha sűrűbben cicizteted.

2009. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Adj hálát az Égnek,hogy ilyen szupi kisbabád van! Felejtsd el a számokat,mérleget,mert bele lehet bolondulni. Ő nem olvassa a könyveket,de ha minden ok inkább Te se olvasgasd,mert meghülyülsz :)

Ha jelez adj neki cicit,ha nem, ne erőltesd.

Maradj nyugodt,és hallgass a szívedre,ösztöneidre! Amikor én kezdtem megőrülni a mérlegtől,óra nézegetéstől mindig arra gondoltam,hogy mi lett volna ha 1000évvel ezelőtt szülök és nincs se óra,se mérleg,se könyv se semmi....

Lehet,hogy hülyén hangzik,de nekem bevált,és végül sikerült csak a gyerkőceimre figyelnem!! akikből 3 van, hála Istennek :)

2009. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!