Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy butaság mindig megszoptatni a babát ha sír, mert lehet, hogy csak szomjas és a zsíros anyatejjel nem oltjuk a szomját? (lent)

Figyelt kérdés

Bocs,nem tudtam értelmesebben leírni,de kifejtem. Van egy 4 hónapos kislányom és múltkor hallottam 2 anyukát akik azt firtatták,hogy milyen hülyék azok a kismamák,akik minden idézem : szir-sz@rra megetetik a babát,pedig lehet,hogy csak azért sír,mert szomjas és hát az anyatej helyett inkább vizet vagy teát kéne nekik adni.

Én meg lestem,hogy ennyire felkészületlenek néha a kismamák? Mert nekem a védőnő és a doki is elmondta,hogy mikor nekiáll szopni a baba,akkor az első pár szívásnál sokkal világosabb tej jön,ami a szomjoltásra való.Ha pár perc után elalszik a baba,akkor csak szomjas volt. Ez után a tej után jön az a sárgás,zsírosabb,ami a tápláló része.

Szóval nekem fura,hogy ezt sokan nem tudják!


2013. jan. 16. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ezt pedig minden anyukának tudnia kell, pont azért mert az orvos meg a védőnő is ezerszer elmondja, meg a korházba is mikor "tanítanak" szoptatni.

Lehet ők nem tudtak szoptatni és irigykedtek :) ne hallgass rájuk, az anyatej a legjobb a picinek, bátran dobd mellre ha szomjas.

2013. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
ugyanazt akartam írni amit az első.Lehet nem tudnak/tudttak szoptatni,és irigyek.
2013. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
-t
2013. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
nehogy azt higgyétek. Nem mindenhol lelkiismeretesek az orvosok és a védőnők. Az én védőnőm cukros vizet akart itatni a kicsimmel. hogy múljon a sárgasága, pedig arra is a gyakrabb szoptatás lett a megoldás. Nálunk a védőnők szerint 2 hónapos babának át kellene aludni az éjszakát. Ja, és ha oltás után sokat akar ölben lenni a baba, akkor adjak neki kúpot. Szóval én ide járok tanulni, mert amit tőle tanulnék azt nem köszönném meg.
2013. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Az én védőnőm is egy sötét barom :(

De a kórházban naponta jött szopis tanácsadó és a csecsemősök is segítőkészek voltak.


Valószínű igaz az, hogy irigyek és önigazolást keresnek... :D

2013. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ők valószíűnáleg azt hiszik, a csecsemő, ha szopik, táplálkozik is (pedig nem, ha cumizik, nyugtatja magát, nem is jön tej, ha nem akarja).
2013. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Denisa W. ***** válasza:
62%
Nyilván azt sem tudják (vagy nem hiszik el), hogy pár kortynyi tea vagy víz is képes lemosni a baba bélfaláról azt a jótékony réteget, amit a kizárólagosan anyatejes táplálás épít rá... Én sem adok a védőnőm szavára, de a dokiéra sem, ha szoptatásról van szó. Nem érdemes ugyanis. :(
2013. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
57%

Sajnos komoly hiányosságok vannak az eüs szakemberek oktatásában, már ami a szoptatást illeti - és a legtöbb anyuka "sajnos" hozzájuk fordul először, ha valami gondja van. Ez nem lenne baj, csakhát ha a tanácsot adók se tudják, mi fán terem a dolog, az anyukák óhatatlanul rossz tippeket kapnak...


És hát igen, sokan így azt az alapvető dolgot sem tudják, hogy a szoptatás nemcsak etetés... márpedig ez alapjaiban dönti el, hogy milyen gyakorlattal (hányszor, miként, miért) szoptatunk. És ez végső soron komolyan kihat arra, hogy az anyuka meddig és milyen eredménnyel tud majd szoptatni...

2013. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!