Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13 hónapos a lányom még...

13 hónapos a lányom még mindig szinte csak szopizik. Ezért sokan piszkálnak. Kóstol mindent de inkább a cicit választja.3100gr született most 11,5 kg.4 hós korától próbálok hozzátáplálni. Elrontottam valamit ez tényleg ilyen szörnyű dolog?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A súlya jó. Próbálkozz tovább türelmesen. Ha valaki kérdez, mondd azt, jó az étvágya, és még szopik is. Aztán zárd le a témát.
2013. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Örülj, hogy még tudod szoptatni! Hogy mások mit mondanak, az ne zavarjon.
2013. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Hát elég nagy baj. Már minden étkezést ki kellett volna váltani. Ne engedd szopni.
2013. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ami kicsit para lehet, az a vas. Mert az anyatej igen vasszegény, bár ami kicsi van benne, az nagyszerűen felszívódik :) És a babák vasraktárai olyan fél éves kor körül kiürülnek.


Szóval türelem és etesd azzal, amit szeret. Esetleg próbáld anyatejjel dúsítani az ételeit, hátha jobban elfogadja őket.

2013. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én nem hallgatnék a többiekre, ha bírom, max. két éves korig fogok szoptatni. Az ilyeneknek mondd meg nyugodtan, hogy bármelyik kaja közül az anyatej a legtöbb védelmet nyújtó, majdnem minden benne van, ami kell, a baba növésével együtt változik az összetétele is. Lehet anyatejjel készíteni csomó kaját, ahogy előttem is írták, de ha le akarod szoktatni a ciciről, az ecetes lemosást javasolja nálunk a védőnő. Az ecet nem fog neki tetszeni, előbb-utóbb átszokik.

Szerintem jól csinálod, olyan kevesen ilyen ügyesek, hogy tudnak ennyi ideig szoptatni! Az irigyekre ne hallgass, nem mindig az a normális, amit a többség csinál. Sőt, manapság meg pláne nem..

2013. jan. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Miért lennénk irigyek. Szerintem pl egy éves után már egyáltalán nem jó dolog a szoptatás. Én tudtam volna szoptatni tovább, mert nem apadt el a tejem,még után gyógyszerrel is csak nagyon nehezen, még mindig van tejem ha abbahagyom a gyógyszert, pedig egy éve nem adok a fiamanak. én 8 hónapos kora után már nem akartam szoptatni.
2013. jan. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy rontottál el valamit! Egyes népek 1 éves kor után kezdték táplálni anyatejen kívül mással is a babákat. A WHO ajánlása szerint egy éves korig a táplálék kétharmad része anyatej legyen. A kislányod éppencsak betöltötte ezt. Azt írod, hogy mindent kóstol. Írd össze magadnak egy nap, hogy mi mindent kóstolt, és mennyit. Lehet, hogy az összmennyiség nem is olyan kevés. Piszkálnak? Elindult egy szemléletváltás szoptatás terén, de még mindig sokan dogmaként emlegetik a régi előírásokat, pl, időre szoptatás, mérés, korai hozzátáplálás, és lehetőleg 1 éves korra elválasztás. Légy büszke magadra, hogy te még mindig szoptatod a kislányodat,és ilyen szépen fejlődik.
2013. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan, mindent jól csinálsz :)


Az én lányom 1 évesen még majdnem 100% anyatejes volt, semmi baja nem volt őle, egészségesen fejlődött, szépen gyarapodott a súlya. Ha kóstolgat, érdemes rostban és vitaminban gazdag ételeket választani, hogy főleg télen, azzal ne legyen gond, bár az anyatej vitamintartalma is megfelelően magas még ennyi idős korban is :)


Mi végül 20 hónaposan tartottunk ott, hogy már csak alváshoz ébredéshez kért cicit, de másfél évesen a napi táplálékának a fele még bőőőőven a tejecske volt.

2013. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Én a helyedben ezt a védőnővel és a gyerekorvossal beszélném meg. Nagyon könnyű így névtelenül tanácsot adni és azt mondani, hogy nem lesz semmi baja, holott ilyenkor már nem elég az anyatej. Igenis lehet baja a gyerekednek, ha valóban szinte csak azt kap még 13 hónaposan. Az a Te dolgod, hogy még szoptatod, nekem ezzel semmi bajom, de igenis rendes ételt is bőségesen kellene már ennie, egyrészt a tápanyagok miatt, másrészt így hogy tanul meg pl. rágni? Akik piszkálnak azok is csak jót akarnak neked és a babádnak. Jó egészséget nektek.
2013. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Én is hasonló cipőben járok. 9 hónapos a babám és szinte csak szopik.(kóstolgat 4-5 pici kanállal pici gyümölcsöt)Én is kapok-kaptam hasonló válaszokat. A baba 9200gr. Én úgy látom, hogy nem éhes, csak a késő délutáni órákban fogad el egy kis gyümit 1-2 hete. Nyugodt kiegyensúlyozott baba. 6 hós kora óta próbálom kóstoltatni.Megkerestem egy szoptatási tanácsadót egy komoly szakszervezetben és azt mondta, hogy ne erőltessem, ez normális, akár még 1 éves korban is az anyatej megfelelő táplálék. Privát véleményem, hogy ha már így alakult örülök neki, nem kell annyit pepecselnem a kis adagokkal, és a szopi gyorsan megvan. A téli időszakban pedig kiváló vitamin bomba az anyatej. A baba ha éhes lesz enni fog mást is.
2013. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!