Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Miért csinálhatja ezt?...

SOS! Miért csinálhatja ezt? Nem akar rendesen szopizni!

Figyelt kérdés
3 hetes lányom ma délben még rendesen szopizott, utána pedig csak nyalogatta a mellemet és nem szívta rendesen, pedig éhes volt. Azóta sem evett még rendesen. Eddig nem volt semmi bajunk az evéssel! Most mi lehet?
2013. jan. 17. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Jött egyáltalán a tejed? Amúgy lehet mégsem volt akkor olyan éhes mint ahogy te gondoltad.
2013. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl híg, túl ízes és nem ízlik neki, nem éhes, változott az illatod, bekented magad és nem tetszik neki... sok minden lehet. Várd ki a a végét, ha holnap sem eszik, keresd a védőnőt.
2013. jan. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hangzik jól! Nincs szájpenésze, nem fájhat neki esetleg a szopizás?


Nem tudom azóta mi a helyzet, de a cumisüvegezéssel azért vigyázz. Nagyon pici még, nála még könnyen alakul ki cumizavar, ami később is a szoptatás rovására mehet. Ha mindenképpen tápszert kell neki adnod, akkor próbáld meg kanállal vagy pohárból adni neki, és nem cumisüvegből, amíg átvészelitek ezt az időszakot. A szoptatáshoz meg sok türelem kell, próbáld meg gyakran kínálgatni, de ha nem fogadja el, ne erőltesd. Próbáld meg esetleg éjjel álmában megetetni, sokan úgy elfogadják, akik nappal nem.


Kitartás, és írd majd meg mi lett!

2013. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam szájpenészre, nem látok semmit a szájában.

A tejem jön, mikor nem mentem semmire vele (amíg magától folyik a tej, addig lenyeli, de utána nem hajlandó erősen szívni), lefejtem, pohárból megitattam vele, elfogadta, szóval az ízével sem lehet baj. Cumisüvegből én sem akarom etetni, de félek, hogy a pohár is kényelmesebb neki (csak nem bírtam már hallgatni, annyira keservesen sírt, azért adtam neki).

Védőnőm elvileg ma jön, próbálom őt is kérdezni, hogy mi lehet ez, hátha kívülállóként és szakképzettként eszébe jut még valami, ami nekem nem.

2013. jan. 18. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

"amíg magától folyik a tej, addig lenyeli, de utána nem hajlandó erősen szívni"


-- na most ez akkor tegnap dél óta is érvényes? mert a kérdés kiírásából én úgy vettem ki hogy egyáltalán nem evett tegnap dél óta, csak nyalogatta.


ha eszik valamennyit, akkor honnan tudod hogy éhes maradt utána? mennyi pisis pelenkája van? büfiztetni nem próbáltad evés közben?

2013. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocs, ha félreérthető volt.

Nem szívja rendesen, de ha etetés ideje van, és csak közelít a mellem felé, elkezd belőle dőlni belőle a tej, és azt megitta. Illetve, amit lefejtem, és pohárból adtam, azt is. Csak nem szívta erősen, hatékonyan, szóval egy idő után nem volt mit ennie.


Közben kb. 1 órája gondolt egyet, elkezdte ugyanígy a nyalogatást, és elkezdett rendesen szopizni is. Nem akarom elkiabálni, de remélem ismét rendben lesz minden. Csak a számomra nem derült ki, hogy mi okozhatta. Már teljesen kétségbe voltam esve. A védőnőm már az időjárásra is gondolt (lehet hogy van benne valami, pocakban is mindig megérezte az idő változását).

2013. jan. 18. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
végül is nem kizárt, az enyém 2,5 hós de ő is extra hisztisen szopizott tegnap. Ma már jobb a helyzet. Kitartást neked és remélem hogy rendbe jönnek a dolgok! 3 hetesen még nagyon pici, ha ezt átvészelitek, biztos hogy sokat fog javulni a szopási technikája is, egyre ügyesebb lesz majd.
2013. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak frontérzékeny babák, az tény. Mi is ilyenek vagyunk, sajnálom is a kicsikémet, hogy ennyire megviseli.
2013. jan. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!