Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudnátok segíteni? 8 hetes a...

Tudnátok segíteni? 8 hetes a kisfiam, eddig sikeresen szopizott, viszont most egy ideje a 6 etetésből a délutániak és az esti vacsi közbe mindig veszekszik nem akar rendesen enni.

Figyelt kérdés
A veszekedést úgy értem, hogy egy pár perc evés után elfordítja a fejét, felrakom büfizni, viszont mikor már visszaraknám már nem kell neki és csak sírdogál, pedig mikor hagyom és várok akkor látom rajta hogy még keresgél, enne, forgatja oldalra a fejét, tátog, cuppogtat a kis kezével, de mikor a szájához rakom tovább sír és püföli a cicit nem kell neki, üvölt. Pedig van a ciciben, mert tudok még bőven fejni belőle. Az időt pedig azért keveslem, mert eddig bő 20 perceket evett, de most abba hagyja egy 5-8 perc után. Néha az is elég, hogy rossz útra menjen a tejcsi, mert akkor elkezd köhögni, felemelem és szintén nem kell tovább neki. Nem tudom mi lehet a gond, próbálok időt hagyni neki és próbálgatom hogy hátha egy pár perc múlva már kell neki, de a sok próbálgatástól csak jobban sír. Ilyenkor legvégső esetbe odaadom neki a lefejt anyatejet, és van hogy megissza. (Tudom egyesek szerint nem jó ötlet, de cumisüvegből adom oda). A hajnali 1 órási, az 5 és a 9 órásival nincs gond nyugodtan eszik, csak úgy húz magához a kis kezével annyira éhes úgy belebújik a cicimbe, de a délutánok, főleg a vacsi keserves. Kérlek aki tud segítsen, hogy újra azokat a nyugodt régi etetéseket élhessük át.
2011. dec. 19. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
az én fiam szombaton lesz 10 hetes, pontosan ugyaezt csinálja 1 hete, de sajnos én se tudom miért csinálja, de én nem adok neki cumisüvegből, megnyugtatom és várok egy kicsit utána érdekes tud rendesen enni.
2011. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xStefix ***** válasza:

Ha kb. két hete van ez, akkor megeshet, hogy növekedési ugrásnál tartotok és valamelyest csökkent (estére) a tejed mennyisége. - Bár az, hogy úgy érzed, van még benne és fejni is tudsz, nem ezt valószínűsíti.

A másik lehetőség, hogy nehezebben ürül ki a vége ill. a babád tud már "túl ügyesen" szopizni. Erre túl sok megoldás nincs: egyrészt, maradj továbbra is nyugodt és türelmes, mert a stressz negatívan hat a tejleadásért felelős hormonra, ami miatt késhet a tej megindulása. - Ez a reflex pedig nemcsak a szoptatás elején működik, hanem közben is, időszakosan. Szerintem arról lehet szó, hogy a hátsótej teljes kiürüléséhez kellene még egy tejleadás, de a babád már nem elég türelmes ehhez.

Másrészt, próbáld a babádat türelemre inteni, már amennyire ez lehetséges. Ha kell, kezdd korábban szoptatni, ne várd meg, amíg hangosan kéri a szopit. Illetve ha kis szünetekkel nem tetszik neki, hogy újra kínálod, próbálj meg picit többet várni, többször kevesebbet szoptatni, hátha így jobban elfogadja. De ha nagyon tiltakozik, ne erőltesd, igyekezz valahogy máshogy megnyugtatni őt. (Az üveget én se javaslom, mert gyorsan megszokhatja, hogy ha reklamál, kapni fog lefejtet...)

Amivel még segítheted a hátsó rész ürülését, az a váltott mellből szoptatás (ha eddig nem így tetted). Ez azért lehet jó, mert ahogy átteszed a másik melledre, ott hamar meg fog indulni egy friss tejleadás; ez viszont az elsőben is könnyebbé fogja tenni a hátsó rész kiürülését. Szóval próbáld ki, hogy ilyenkor így-úgy váltogatod a melleidet, hátha valamelyik leosztás tetszeni fog neki.

És ugye végső soron az lenne acél, hogy ő is megszokja, hogy türemesnek kell lennie, mert hosszabb távon csak így fog működni...

2011. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a pocakja fáj?

Nálunk ugyan ez volt. Ez az én kérdésem volt annó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2011. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rövidebb ideig szopizik, mert már sokkal ügyesebb és erősebb,ennyi idő alatt is jóllakik.Szerintem ne fejjél, hadd álljon be a tej mennyisége, most ugyanis túlkínálat van, azért veszekszik a baba, ő már csak kortyolgatni akar és cumizni, de dől a szájába a tej, feszül a pocija. A lányom 5 hetes, délután néha csak egy ciciből eszik, estére ugyanarra a cicire teszem vissza, jól kiszívja a hátsó tejet, sokáig cumizik rajta, így sokkal nyugodtabb, böfizik és már alszik is. Ha ilyenkor áttettem a teli cicire, ugyanígy tiltakozott, elengedte, sírt, visszahányta a tejet, annyira tele volt a pocija.
2011. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is 8 hetes és kezdetektől fogva ezt csinálja, úgyhogy biztos nem fejlődési ugrás és nem is a pocakja fáj, mert az neki már elmúlt. És ilyenkor biztos éhes is, mert én is van amikor már odaadom neki a lefejet tejet mert úgy sír, azt pedig egyből meg is eszi. És ő is este csinálja, fürdés után este 8-tól 11-ig ez megy nálunk.

Én azt szoktam csinálni, hogy megszopiztatom, aztán ha rájön ez a "hiszti", akkor berakom a cumit a szájába, járkálok vele és ha megnyugszik akkor újra mellre teszem.

De nem tudom mi lehet ennek az oka jó lenne rájönni.

2011. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Az az oka, hogy estére mindenkinek kevesebb a teje és/vagy lassabban ürül.

Amit tenni lehet: napközben többet pihenni, nyugodtnak maradni. (Figyelni a folyadék- és tápanyagbevitelt, hogy így is legyen bent elég "alapanyag".) És próbálni nyugtatni a babát, hogy türelmesebb legyen.

A fejés és esti pótlás, illetve a szoptatás előtti előfejés is segíthet, de ezek általában rövidebb távon szoktak csak (jól) működni. Az az ideális, ha a mi testünk és a baba is rááll erre a fajta ritmusra, de ez időigényes néha.

2011. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. A mai helyzet sem másabb eddig mint a tegnapi. A hajnali 2 és 6 órásival minden ok. Szépen eszik egy ciciből, és vissza alszik. El is gondolkoztam azon h.tényleg jobb ha egyből eszik ahogy az egyik kedves hozzászóló mondta, így megeszi a zsírosat is. Na de jött a 9 órási etetés, ahol már nem evett csak 8 percig szintén egy ciciből, de szépen aludt tőle 11-től 1-ig, meg is nyugodtam h. tényleg ügyesebben eszik és hát akkor elég is neki nappalra ennyi. De akkor jött az egy órási etetés. 5 perc után kiköpte a balost és jött megint a nyöszörgés. Próbálgattam nem kellett még mérgesebb lett. Ráhagytam és kis időközönként próbálgattam újra addig járkáltam vele és énekelgettem. Már attól sírni kezdett, hogy vízszintesbe helyeztem, hát még ha megpróbáltam beletenni a szájába. Nagy nehezen 2 óra körül sikerült a jobbost (tehát másik cicit) elfogadnia és jól rá is cuppant. Az időt nem figyeltem, de nagyon sokáig és egyfolytában evett úgy hogy szépen el is aludt, de előtte kitolta a kis nyelvével és most is alszik jelenleg. Hozzá kell tenni, hogy az egy órási etetés előtt jól megtornáztattam a kis hasát, és Apa adott neki Espumisant. Most akkor a hasa fájna????
2011. dec. 20. 15:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy a jobbos ciciből evett a 9 órási szopinál is és most is végül ebből lakott jól. A fejést meg csak az esti utolsó etetés és a hajnaliak után csinálom, tehát 3szor egy nap, hogy azért napközbe ne szívjam ki előle mert ahogy mondtátok du-ra kevesebb a tejcsi. Tegnap is úgy jártam, hogy szépen elaludt, én neki álltam nagy bőszen szívni, és fél óra múlva felkelt a kis drágám, hát persze hogy nem tudott mit enni, így maradt a cumisüveg.
2011. dec. 20. 15:23
 9/10 xStefix ***** válasza:

Lehet, hogy akkor a pocak a gond.

A tornát és a cseppeket még az 1órási előtt kapta vagy csak azután, hogy elkezdett nyafizni?

2011. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az etetés előtt. A doboz úgy írja, hogy előtte vagy utána adható. Most előtte adtam, az előtt meg torna volt.
2011. dec. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!