Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Legkésőbb mikor kell elválaszt...

Legkésőbb mikor kell elválasztani a "babát"? Okozhat az problémát, ha egy 3 éves kisfiú még néha szopik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 2. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Van aki még 7 évesen is rendszeresen szopik... Amíg igényt tart rá és te is beleegyezel, addig szopizhat. Ha ő ettől érzi jól magát és ezzel nyugszik meg, akkor hagyd. Lassan úgyis eljön az az idő, amikor már nem lesz rá szüksége.
2008. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem okoz gondot, hagyd nyugodtan szopizni, ha akar. Előbb-utóbb magától el fogja hagyni, ha nem erőlteted.
2008. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom. igaz az én kicsim gyorsan elválasztotta magát (1évesen), de a 3évet pláne a 7et énmár soknk tartom! Perze ez a te döntésed, hagyod vagy nem, de szerintem ilyenkor már inkább legyen egy plüssállat, cumija, bármilye de ne az anya cicje amin meg tud nyugodni! Táplélékként a tej,már nem jön számításba, nem is jöhet mert kell ennie mindent ami a noarmális vegyes táplálkozáshoz szükséges. Az immunrendszer is munkába állt már, tehát az általad adott ellenanyagok sem szükségesek.

érdekes lehet egy iskoláskorú gyerek, ha pl tanóra alatt szeretne szopizni!

de ez csak egy vélemény, és szerinetm csináld ahogy nektek a legjobb!

2008. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen felesleges 1 éves kor után már szopizni.

Ahogy írták előttem táplálék szempontjából már a szopi nem jön szóba,cumizni meg van más megoldás is.

3 évesen meg pláne.Rajtam biztos nem lógna ekkora gyerek,pedig imádom én is az enyéimet.

Mondjuk én kisebb korban sem hagytam a cicin cumizni,adtam nekik cumit,és megelégedtek azzal is.

És most is így fogom csinálni pár hét múlva.


Minden jót,üdv

2008. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"érdekes lehet egy iskoláskorú gyerek, ha pl tanóra alatt szeretne szopizni"

Az iskoláskorú gyerekek nem tanóra alatt szoktak szopizni. A háromévesek is csak olyankor akarnak, amikor ott van az anyjuk, mert tudják, hogy anélkül nem megy....


Nem a tápanyagpótlás vagy a folyadékkiegészítés miatt teszik ezt, hanem mert érzelmileg kötődnek a szituációhoz. És nem lóg egész nap a cicin, hanem csak 2-3 naponta... de most már egy hete nem kérte, úgyhogy valószínűleg megoldódik a dolod magától ..


Köszönöm a válaszokat!

2008. júl. 13. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!