Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? Ugye nem...

Mi lehet a baj? Ugye nem akarja még elválasztani magát? 6,5 hónapos babám ma nem akart szopizni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sokszor próbáltam cicire tenni, de 1 korty és elfordult, akármelyik mellemet próbáltam adni. Már üvöltött az éhségtől, de egyik cici sem kellett. Adtam neki lefejt tejet, azt itta, mint aki 2 hete nem evett. Majd elvettem tőle és vissza cici. Elfordult. 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de tápszert és tejpépet soha nem kapott. Mit csináljak?????
2011. jún. 20. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a foga akar jönni és érzékeny az inye - a ciciböl nehezebb szopni, mint üvegböl.

De az is lehet, hogy meg fog jönni a menzeszed, és akkor más izü a tejed, és nem izlik neki.

A lefejt tejet pohárból vagy kanálból add neki, akkor nem szokik le a szopásról, és pár napot át kell igy vészelnetek.

2011. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most volt meg - tegnapig tartott, nem volt vele baja, ugyanúgy szopizott. Az első foga már átbújt, szinte észre sem vettük. Párszor kapott üvegből tejet, nem volt gond utána a szopival, de ilyen még nem volt, hogy teljesen elforduljon. Most fejem ki, amit bent hagyott és van is benne rendesen. :(
2011. jún. 20. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a következö foga jon, esetleg náthás is lehet, pár napig birjátok ki, hátha rendbejön.
2011. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ó, nem irigyellek. :( Szerintem nem elválasztás lesz ez, inkább ún. szopási sztrájk. Keress rá a La Leche Liga honlapján, ott olvastam róla.

Kitartást!

2011. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg érte, de nekem akkor is a véleményem, hogy egy 5,5 hónapos babának már olyan szinten kialakult a szopi technikája, hogy nem lesz cumizavaros ha abból kapja a tejes, és nem fog "leszokni" a ciciről! Nekem ugyan úgy 5,5 hónaposan csinálta ezt! Az addig 150-200 ml evő babám 10-20-30 ml után kiköpte a mellem, és kész! A lefejt tejet meg nagyon ette! Előfordul az ilyesmi, azóta minden helyre jött nálunk, ez kb. olyan 3-4 napig tartott, addig sokszor tettem cicire, és megkapta a lefejt tejet is, bevallom este ebben az időszakban egy kis tápszert is adtam neki !CICI UTÁN! -csak este- ! Amitől lehet ez a gond: 1. Tej íze 2. Fogzás 3. Szájpenész! Nem repedtek, vagy gyulladtak a mellbimbóid? Csak tipp!
2011. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, ugyanolyanok, mint eddig. Sztem is valami szopási szrájk lehet, de nem adom fel, mert sokáig szeretném még szoptatni. :)
2011. jún. 20. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Nyugodj meg, és próbáld türelmesen kínálni neki a cicit, és ami nagyon fontos, hogy azt figyeld a babád hogy bírja, ha mosolyog, játszik, elvan, akkor most ilyen napjai vannak és kész! Ha nyűgös, keservesen sír, vagy egész nap csak aludni akar, gyanakodj betegségre, nem komolyra nem kell megijedni, csak lehet tényleg picit náthás lesz! A tejes kanálból meg pohárból 5 hónapos csecsemőnek? Én is sokszor kaptam akkoriban ezt a tanácsot, mikor a cumizavaros stresszeltem, és őszintén, én egy youtube videót vagy valamit kérnék erről, mert pohárral nyakon öntöttük magunkat állandóan a folyamatos csapkodás miatt, a kanállal meg 20 ml után úsztunk a tejben, illetve kihűlt...! :(
2011. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt gond az üveggel, pedig néha néha kap onnan, ha épp el kell mennem valahová. Reggel még jókedvű volt és úgy nem cicizett, de 12h-kor már sírt az éhségtől.
2011. jún. 20. 13:27
 9/9 xStefix ***** válasza:

Itt találsz infót a sztrájkról (okok és megoldási javaslatok):

[link]

2011. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!