Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne változtatni a...

Hogyan lehetne változtatni a hirtelen "tejelapadáson"?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányom, és gondom van a szoptatással. Nagyon sokat olvastam vissza ezen az oldalon is, különböző tanácsadókat, az lll.hu-t, védőnővel, dr. nénivel beszéltem, de nem igazán jutottam egyről a kettőre.

Van, hogy annyi tejem van, hogy szegénykém majd megfullad, és még a fagyasztóba is tudok eltenni. Aztán hirtelen, egyik pillanatról a másikra mintha „elapadna”. Jó esetben két ciciben van összesen 50-70 ml.

Ha van tejem, az egyik mellem is elég neki, és még utána fejek is ki. Ha viszont nincs, hiába rakom többször cicire, odaadom mindkettőt, mert éhes, akkor is üvölt szegénykém és kínlódik. Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy a hasa fájdult meg – mert egyébként hasfájós is -, mert, hogy mindkét cicit megkapta, és a két előtej nem tett jót, vagy még éhes maradt. Próbáltam azt is, hogy a második cicinek az előtejét gyorsan lefejtem előtte, és úgy evett tovább, utána is végig sírós napunk, és éjszakánk volt. Egyszerűen egyik pillanatról a másikra úgy lecsökken a tejmennyiségem, és nem tudom, hogy miért, illetve nem tudom, hogy szegénykém éppen miért üvölt. Mert éhezik, vagy a hasa fáj.

Kisfiam szoptatásakor nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Igaz nem tudtam sokáig ciciztetni, csak kb. 3 hónapig.

Akivel történt már ilyen, kérem, ossza meg velem, mit csinálok rosszul, vagy adjon nekem tanácsot, hogy mit kéne még másképpen csinálnom. Köszönöm!


2009. aug. 31. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a hasa fájhat. Neekm ez hihetetlen, hogy egyik pillanatról amásikra elapadna a tejed. Próbáld meg betartani, hogy szopi egyik ciciből, három óra múlva pedig a másikból. A súlya egyébként gyarapodik? Kutacsa nem beesett? Kaki rendben, tehát nem zöldes színű napok óta? mert ha ezek rendben vannak, akkor kizárt dolog, hogy éhezzen. Inkább arra gyanakodnék, hogy a hasa fáj, mert "telizabálja" magát. (bocsi, nem találok rá jobb szót) Az én kisbabám is volt, hogy felsírt, gorsan soron kívül megszoptattam, és mégjobban sírt. Aztán rájöttem, hogy nem az éhség miatt sírt, hanem a hasa fájt. Mégcsak hét hetes, ne keseredj el, kialakul majd a rendszer.
2009. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A súlya rendesen gyarapszik. Pont ma mértem. 1 hét alatt 28 dkg-ot hízott. Amikor a fent említett napok vannak, akkor zöldes a széklete, és nem tud egyedül kakilni, ezért a dr. néni azt mondta segítsek neki szélcsővel.

Tényleg teljesen váratlanul visszacsappan a tejcsi mennyisége, és 1-2 nap kell, hogy visszaálljon. Mivel ilyenkor kevés, elkezdem két mellből szoptatni. Egyszerűen tényleg nem értem ezt.

2009. szept. 1. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!