Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Manapság több anyának van baj...

Manapság több anyának van baj a szoptatással, mint régen? Hogyan lehet serkenteni a tejelválasztást tényleg hatékonyan?

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 22:10
1 2 3
 1/29 frászkarikaborsó ***** válasza:
86%
sok folyadék, sok szoptatás, sok pihenés, és sok testközelség. És persze rengeteg kitartás, cumisüveg és tápszer nélkül..
2013. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

És lehetőleg semmi stressz.


1 hete, hogy elment a férjem, azóta a tejem is apad, nem csodálkozom, egész nap görcsben van a gyomrom a szomorúságtól.

2013. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A leghatékonyabb serkentő a baba.


Azért van szerintem (legalábbis a saját tapasztalatom alapján) ennyi gond a szoptatással, mert túlagyalják az anyukák. Szakkönyvek, internet, hiperszuper fejőgépek, harmincféle eltérő! vélemény, ezernyi tejserkentő lótúró - mindent megtesznek a tejért, csak éppen a szoptatás marad ki - mert túlságosan tudományosan állunk hozzá. Régen nem volt ennyi okosság, gyerek cicire, és fejni max. kézzel - ami baromi fárasztó, így igyekeztek inkább a babát ösztönözni, hogy kiszívja:)

Volt rántott leves, meg köményleves, és ennyi. Az meg folyadék lévén mindenképpen hatott, és nem került horror összegekbe.


Átéltem a fiammal:D Aztán a lányomnál rájöttem, hogy ha nem okoskodok annyit, hanem helyette szoptatok, akkor nincs itt hiba:D

2013. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ó, második, nagyon sajnálom, kitartás, és sok erőt neked:(
2013. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
hát meg a csecsemőmérleg és a túl könnyen beszerezhető tápszer sem kedvez a témának. Az ember méri, minden nyikkanásnál azon agyal hogy jaj biztos kevés a tejem, és már veszi is le a tápszert a polcról mert sajnálja a babát, aki "éhes"...
2013. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne hagyjuk ki a dologból, hogy anyáink, nagyanyáink nem is avatták szentté az anyatejet. Ha nincs, jött a szoptatós dajka (a csecsemő halandóság is nagyobb volt), vagy megszoptatta a babát az, akinek volt bőven teje.

Vagy egyszerűen áttértek a tehén vagy kecsketejre és kész. Sok pár hónapos baba kapott már híg tejbegrízt, vagy tejbe áztatott kenyérbelet majszoltattak vele.

Több az információ, könnyebb megkeresni, megtalálni a probléma okát és sokan képesek hónapokig csak ezen agyalni. Talán régebben többet segítettek egymásnak családon belül a nők, a bába jött, segített, az idősebb asszonyok mutatták meg és adták tovább a csecsemőgondozás "tudományát". Nem volt millió könyv, millió eltérő módszer és vélemény.

2013. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma többen szoptatnak, mint régen. Én mindig szidom a 60-as 70-es évek lázadós, fejlődő időszakát. Akkor lett könnyen elérhető a tápszer, anyáink alig-alig szoptattak. Előtte meg tényleg volt a tehéntej, és a csecsemőhalandóság. Ez persze kisarkított példa, de nem szeretem a régi idők idealizálását...

28 L

2013. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
a pihenés sehogysem megy, mert egyszerűen nem tudom letenni
2013. jan. 31. 23:21
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Meg régen nem alartam ilyen embertelen sokáig szoptatni az anyák.
2013. febr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem igaz ez,h többeknek van gondja vele.

Anyu engem "rendesen szoptatott"bevallása szerint,mint kiderült 4 hónapig,ez volt a "rendes"akkoriban(tesómat talán kettőig),anyósom egyik gyereket 2 hónapig,másikat egyáltalán nem szoptatta..

Nekem a 7-7-5-5-3-3-1-1 fejés, görögszénamag kapszula és a gyakori szoptatás vált be..Az első 3 hónapban másból sem állt az életünk,csak ebből...és örülök,h nem hallgattam anyuékra(adjak neki teát,ne szoptassam gyakran és társai..)

Ez az eleje szívás volt,de azóta semmit nem teszek és még most 21 hónaposan is szopik.

2013. febr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!