Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy érzem nem vagyok jó anya...

Úgy érzem nem vagyok jó anya mert nem a szoptatás? Más volt így vele?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz két hetes a babám. Sokat küzdünk a szopival. Kisebesedett a mellbimbóm, úgy hogy ömlött belőle a vér. A lefejt tejem is szabályosan vér piros volt és ráadásul mind a két mellemen. Ezért fejtem neki a tejet és cumisüvegből kapta. Tejem van elég. Most már kezd gyógyulni a mellem és megpróbáltam cicire tenni, de úgy ordított mint akit nyúznak, ráadásul nagyon sokáig szopik, egy cici kb. 1,5-2 óra hossza, mert állandóan bealszik. Nagyon nyomaszt ez a dolog, mert az anyukám rendesen sokkot kapott, hogy miért nem megy a szoptatás és hogy annak idején mindent megtett azért, hogy engem szoptasson. Ráadásul elég nagy cicim van és nagyon mirigyes és állandóan becsomósodik és bekeményedik!
2009. szept. 3. 15:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni a kérdésbe, hogy mert nem megy a szoptatás!!!!
2009. szept. 3. 15:34
 2/13 anonim ***** válasza:

Ettől még nem vagy rossz anya!!!!!!!!.Ha végképp nem fogadja el a cicit, de üvegből megissza a lefejt tejet etesd így szerintem.Attól,hogy kicsi tudja ő,hogy az üvegből könnyebben jön:)valószínűleg ezért nem akar cicizni:)Próbálkozz,hátha mégis elfogadja a cicit, ha nem akkor adj lefejt tejet.Ennyi idősen az enyém is képes volt órahosszáig cicizni, de aztán ahogy nőtt,úgy élénkebben szopizott, és csökkent a szopi idő is.

Kitartást!Boldog babázást!

2009. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dehogynem vagy jó anya!


Próbáltál bimbóvédővel szoptatni?

De ha így se megy akkor még mindig fejheted semmi baja nem származik a gyermeknek belőle!

Sűrűn fejjed akkor nem csomósodik be a cicid ,vagy én még a zuhany alatt is engedtem rá a melegvízet és ugy masszíroztam,ez is segít!

2009. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A bimbóvédő nekem is használt mikor ki volt sebesedve a mellem. Csak egyre vigyázz, ha azzal szoptatsz, nem biztos hogy teljesen kiüriti a mellett a baba ezért utána fejni kell, nehogy begyulladjon. Én sajnos igy jártam, éjszakára begyulladt mert nem figyeltem. Úgy akartam szoptatni, nem fogadta el a mellemet, orditott, 2 óráig tartott mire megnyugodott.
2009. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem szopott eleinte. 2650 grammal született, időre, mert mivel magára tekerte a köldökzsinórt, ezért nem kapott elég táplálékot. Legyengülve jött világra, szopni nem volt ereje. A kórházban a csecsemősök már a sírásig kikészítettek, hogy nem tudtam megszoptatni. Ráadásul befelé forduló mellbimbóim vannak, ami még jobban nehezítette a helyzetet. Miután mind a ketten a fiammal kikészültünk, én úgy döntöttem, hogy lefejem a tejet és így kapta egészen 6 hetes koráig. Akkor újra próbálkoztam (akkor már 4200 gramm volt a gyerek)a szoptatással és úgy evett mellből, mintha az üveget sosem próbálta volna. Szóval "csont nélkül" rögtön cicizett. Most néha lefejt tejet kap üvegből, meg persze már szopik. Én is magamat hibáztattam, de jól döntöttem, hogy így csináltam. persze ez baba-mama függő. Nekem, lehet, hogy szerencsém volt.
2009. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj, ettől nem leszel rossz anya. Még nagyon pici és hamar elfárad a szopizástól, viszont a 1,5-2 óra alatt nagyon kiázik a mellbimbó, és nem tesz neki jót. Ha nem fogadja el a cicit, fejd le, és add oda neki üvegből, majd néhány naponta próbáld újra cicire tenni. Ha nem megy, az sem baj, csak körülményesebb. A lényeg, hogy amíg lehet és van tejed, azt add neki oda. Amikor szopizik rendesen bekapja? Arra gondolok, hogy csak a bimbót, vgy a bimbót és az udvar egy részét?
2009. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkoztam bimbó védővel is, de azon keresztül is csorgott a vér a kis szájába, nekem meg megszakadt a szívem, hogy nem tudom táplálni. A bimbómat nem tudja teljesen bekapni, mert túl nagy és a szája túl pici, ezért bekapja a bimbót meg az udvar egy részét, több nem fér. Jelenleg fejem neki és cumisüvegből kapja az anyatejet, csak olyan nagy a körülöttem élők nyomása rám, hogy márpedig ciciből kell szopnia akármi is történik, hogy úgy érzem, hogy ettől kevésbé vagyok jó, hogy üvegből kapja.
2009. szept. 3. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sose tanult meg szopni,úgyhogy fejek és üvegből kapja.Lassan 6 hónapos és semmiben sincs elmaradva a többi babától,sőt... Mással ne foglalkozz,engem is kibeszéltek évek óta nem látott rokonok,hogy nem akarom etetni a gyereket.Most csak a babával foglalkozz,aki meg beszól annak add a kezébe,hogy szoptassa meg!
2009. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szard le a külvilgot, mi közük hozzá. vannak akik ilyenkor abbahagyják, és azt mondják, nem megy, és inkább tápot adnak, sajnos láttam ilyet.

amíg a te tejed kapja , és mindent megteszel, hogy azt kaphassa ,ne érezd magad rosszul.

ha üvegből kapja rosszabb ? nem hiszem.

és a rokonok, meg egyéb ismerősökre nem tartozik , hogy hogy eszik a baba. igen anyatejet kap, etetés időnél meg tessék szépen lelépni a kedves vendégeknek.

nem vagy rossz anya, egyeltalán. és ne idegeskedj , mert megérzi a pici.

boldog babázást

2009. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon drágák vagytok és igazatok van! Megpróbálom elsősorban magamban elrendezni ezt a dolgot, hogy a lényeg, hogy anyatejjel tápláljam a kicsikémet!
2009. szept. 3. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!