Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti betegségek...

Szoptatás alatti betegségek és káros szenvedély?

Figyelt kérdés

Kb egy hete jól megfáztam folyik is az orrom, 6 hónapja szoptatom a bébimet és semmi baja. Létezik hogy ennyire ellenálló vagy csak később jön ki rajta? vagy nem is kell félnem ez nem olyan dolog amit elkaphat?



a másik kérdésem ha olyan helyen vagyok ahol dohányoznak akkor az mennyit árthat neki? (illatom más lesz stb)

Ha naponta 3-4 szál cigit elszívnék az is mennyire árthat neki? hogy kerül bele a tejbe és mennyire ártalmas? természetesen nem dohányzom csak feltevés. 15 évnyi dohányzás után kicsit már néha habzik a szám :) de kibírom.


köszönöm a válaszokat



2013. febr. 6. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőled azért nem fog nagyon elkapni semmit, mert a te szervezeted termel ellenanyagot a betegség ellen már, és azt azonnal kapja a kicsi anyatejen keresztül.


Nálunk legalábbis így volt, tőlem soha semmit nem kaptak el. Viszont egymástól a tesók igen (3 gyerek van), az ovis bacikat nem tudtam kivédeni a szoptatással sajnos.


Cigire nem tudok mit írni, én sem tudom, hogy milyen formában nyilvánulna meg a káros volta. Én is dohányos voltam, teljesen megértelek, a mai napig hiányzik... De megállom, mert muszáj :) (én nem tudnék megállni pár szálnál, igazi láncdohányos voltam, napi 1,5 doboz tuti kellett... )

2013. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:
77%

Ha csak sima meghűlés, akkor nincs mit elkapjon. :) De ha te "rendesen" beteg vagy, akkor is jót tesz neki, ha szoptatod, sőt. Így alapból kisebb az esélye, hogy ő is megbetegedjen, illetve ha mégis beteg lesz, könnyebben, gyorsabban átvészelheti. A tejedből már a tünetek megjelenése előtt készen megkapja az ellenanyagokat, ölősejteket, stb. Szóval komoly segítséget jelent az anyatej! (Ezt maternális immunitásnak nevezzük).


Hát, ha csak mások dohányoznak körülöttetek, akkor mindketten passzívan dohányoztok, ami ugyan "jobb", mint ha te magad szívnád, de tartósan ez se egészséges. Ha időnként muszájból el kell viselnetek, az még nem vészes, de rendszeresen ne tegyétek ki magatokat ilyesminek.

Te viszont lehetőleg ne szívd, és nemcsak a baba miatt, hanem magad miatt is! (Egyébként MINDEN vegyi anyag, amit mi magunkhoz veszünk, átkerül a tejbe is, csak változó mennyiségben, és nem feltétlenül okoz azonnali tüneteket.) Nem tudom, milyen dohányosként nem cigizni, én nem vagyok érintett; de ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy egy anya egyébként is szeretne minél tovább a gyermeke mellett lenni... márpedig a dohányzás csak rövidíti az életet.

Becsülendő, hogy most kitartasz és nem szívod :) - de szerintem gondold végig, hogy később, akár a szoptatás után is, újra elkezded-e. A baba születése egyébként is jó alkalom arra, hogy az ember egészségesebb életmódra váltson. Mindkettőtök egészsége és a példamutatás miatt is.

2013. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Azt is mondják, hogy az anyatejes babák ellenállóbbak, mint a tápszeresek, de szerintem ez sem minden esetben igaz. Függ inkább attól, hogy mennyire erős a baba immunrendszere és egyáltalán nem igaz, hogy a tápszereseké általánosságban gyengébb, illetve azért nyilván ügyelsz rá, ha köhögsz, tüsszögsz, akkor azt zsebkendőbe teszed, gyakrabban szellőztetsz is biztos és figyelsz az alapos kézmosásra. És így is elég jól meg lehet óvni egy gyereket a megfertőződéstől. Míg a gyerekek ezekre nem tudnak annyira ügyelni és ezért adják jobban át a másiknak, mint egy felnőtt a gyereknek.

Szóval szerintem ezek a dolgok miatt nem lett beteg a babád.

A másik, hogy a napi 3-4 szál cigi is árt a babának, ha szoptatás alatt szívja az anyuka. Mindig ezzel jönnek, hogy de csak napi 3-4 szál. Igen ám, de számolja már össze az illető, hogy hány hónapig szoptat és szorozza be a szálakat. Hány doboz cigi jön ki? Na és az már ártalmas. Jobb, mintha valaki napi dobozszámra szívná, de ez sem jó.

A passzív dohányzásra pedig azt mondják, hogy még ártalmasabb, mint ha valaki saját maga szívja. Szóval amennyire csak tudod, kerüld az ilyen helyeket és ne gyújts rá!

Én is cigiztem, de leszoktam, mert le akartam szokni. A fiam már 2 és fél éves, mindössze másfél hónapig tudtam csak szoptatni, de még a mai napig nem cigizek és a terhesség alatt sem szívtam. És nem is tervezem, hogy visszaszokom. Jobb ez így az egészségemnek is, de főleg a családi kasszának.

2013. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Ha csak sima meghűlés, akkor nincs mit elkapjon


Olyan nincs, hogy szimplán meghűlés. A meghűléses megbetegedéseket is vírus okozza és a vírus pedig fertőző. Azt is simán át lehet adni.

2013. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
100%

Jó, mivel a szervezet a meghűlés miatt sérülékenyebbé válik, ezért a folyton jelen lévő vírusok, bacik könnyebben meg tudják támadni és betegséget okozhatnak.

Így már heles? ;)

2013. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. febr. 7. 08:39
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 5-ös!

Hiába a gúnyos irónia, ha egyszer olyat írsz, ami nem igaz, akkor ne sértődj meg, ha valaki kijavít!

Ugyanis amit az első válaszodban írtál, ha meghűlés, akkor nincs mit elkapni, illetve a második válaszodban, hogy meghűlésnél gyengül a szervezet és könnyebben el lehet kapni fertőzéseket, amit aztán tovább lehet adni és ami egyébként így igaz, ahogy leírtad, azért van különbség.

És nem tudom mi a fenéért kell azt lepontozni, aki megírja, hogy mi hogy megy a fertőzéseknél. De nyilván valakinek fáj, ha kijavítják vagy nem úgy gondolják, ahogyan ők...

2013. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
62%
xStefixnek van igaza, bizony van meghűlés vírus nélkül is... a sima megfázást nem vírus okozza, azt nem lehet elkapni, viszont ha már az ember megfázott akkor nagyon könnyel elkap vírussal terjedő dolgokat, az pedig már fertőző. Ezért keverik nagyon sokan. Általában a láz az ismertetőjele a vírusnak, ha végigmegy rajtad egy pár napos torokfájás láz nélkül, akkor az nem volt fertőző.
2013. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Legalább guglizzatok rá lányok, 4-esnek igaza van!


[link]


Meghűlés, nátha, megfázás... mind-mind vírus okozza :)

2013. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lustiknak, akiknek nincs kedvük tájékozódni:


"Ebben az esetben a megfázás nevet azért kapták ezen vírusok által okozott betegségek, mert hideg rontja a bőr és a nyálkahártya vérellátását.


Ez a folyamat gyengíti a test védekezőképességét, és utat nyit a kórokozóknak.


Valójában nem a hidegtől lesz valaki beteg, hanem a vírusoktól, de ezek megbetegítő tevékenységében a hideg is közrejátszik."


És mivel vírus okozza, fertőző. Azt hittem ezt mindenki tudja, csodálkozom, hogy nem, hisz tanítják az iskolában is :)

2013. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!