Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A lövöldözős harci computerját...

A lövöldözős harci computerjátékok mennyire veszélyesek a személyiség fejlődésére?

Figyelt kérdés

Valóban pschihopata gyilkossá is válhat valaki?

Esetleg csak kegyetlenné?

Szerinted csak jó szórakozás, reflexek fejlesztése és az egyre élethűbb emberábrázolás kiírtása csak pixelek vadászata?

Magam is szoktam néha nyomakodni és az adrenalin szintje tagadhatatlanul felmegy.

Szerinted van káros hatás?



2012. nov. 1. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... Nem ettől válik valaki gyilkossá... Én csak a dühöm kiélésére használom az efféle szoftvereket, de ölni képes nem lennék...
2012. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Normális ember nem lesz pszichopata játékoktól. Aki meg hajlamos rá annak nem kell játék se. Én pld undorodom ezektől a lövöldözős piff puff szemetektől! Engem nem szórakoztat!
2012. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen, a káros hatás a lényege. Legnagyobb esélye akkor van ha gyerekkorában kezdi... de felnőttként sem lehetetlen. A kérdés az hány órát tölt előtte, hány órán keresztül gyakorolja, mert hogy ez szükséges hogy függővé váljon és uralja a fantáziavilágát.

Épp ma nézem meg a témáról egy orosz dokumentumfilmet.

2012. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nincs káros hatása, h*lyeség amiket bemond a Híradó is hogy egy gyilkos xy megölt és hogy ez biztos azért van mert ilyen játékokkal játszik meg szereti a fegyvereket meg ilyenek... h*lyeség!!! Ezek a játékok azért vannak hogy egy stresszes napon suli/munkahely hazajövetele után beüljünk a gép/TV elé és kiircsunk pár ruszkit vagy terroristát. Szerintem ez az egyik legjob módszer a feszültség leadására.
2012. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Talán nem ennyire egyszerű.

Elég vad kölyök voltam és nagymamám azt az egyszerű módot választotta morálom emelésére, hogy újsághíreket olvastatott velem, mondván a szeme nem jó már és kommentálta a szörnyűségeket.

- Hogy tehette!.- mondta, - Száradt volna le a keze!.- és hasonlók. Mivel csibész voltam, engem szórakoztatott és ha kevés hír volt kreáltam...

Az tény, viszont, az első világháború elején a kiképzett, besorozott katonák találati pontossága alábbhagyott a csatatéren. Nem szívesen lőttek még a rájuk rohamozó ellenségre sem.

A helyzet megváltozott, mikor a kiképzésen céltábla helyett emberalakokra tanultak lőni.

Magam is úgy vélem, ártalmatlan, de az asszony mindíg piszkál. Végül is az egér nem revolver, de azért elbizonytalanodtam.

2012. nov. 1. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs összefüggés a lövöldözős játékok és a személyiségfejlődés között. Úgy, ahogy a horrorfilmektől sem lesz senki gyilkos.


Én is ilyen játékokon és horrorfilmeken nőttem fel, mégsem érzem, hogy bármiben is károsodtam volna.


25/F

2012. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez lehet indikátor, de okozó annál kevésbé.

Aki hajlamos az agresszióra, kegyetlenségre, az ilyen játékok nélkül is az lesz. Aki nem, arra meg nem fognak a játékok ilyen hatást gyakorolni. Ha az emberek kényszerből csinálnák, akaratuk ellenére rá lennének kényszerítve folyamatosan, hogy ilyenekkel játsszanak, hosszú idő után esetleg lehetnének beidegződések. De normális emberek, akik önszántukból játszanak ilyet a feszültség levezetésére, azok nem válnak ettől vérszomjas fenevaddá.

2012. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem a baj ott van, hogy az asszony hordja a nadrágot. xy női lapokból olvassa a hülyeségeket, te meg vevő vagy rá. eleve buta nővel nem érdemes összeköltözni, de ha már megtetted, viselned kell a következményeket.


válaszolva, nem ez teszi erőszakossá az embert. sőt, a düh kiélése ilyen formákban sokszor megelőzi a valódi problémákat.

aki embereket akar ölni nem játékok/filmek/zenék miatt fogja tenni.

2012. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Na, ez a 8-as aztán rendesen odatette magát. Mekkora egy korlátolt, bigott és tájékozatlan (!!) hozzászólás! Én pl. nem igazán tartozom a két elemit végzett, ráadásul magazinokon élő nőcik közé, ráadásul (sajnos), nekem releváns tapasztalatom van a játékfüggőség, ezen belül (túl?) pedig a "lövöldözős" játékok közvetett/közvetlen hatásával kapcsolatban. Olyan emberrel élek (szerencsére csak pár napig még), aki ugyanúgy azt hitte, a Battlefield meg a Crossfire meg a többi semmiféle hatással nem lesz a személyiségére. Valamilyen szinten én is játszottam anno, de egy idő után eluntam. Ő nem. Gyerekkora óta rendszeresen játszik, mondta, ez semmi problémát nem jelent(ett) neki vagy a környezetének. Nos, egy héttel ezelőtt, mikor óvatlanul (egyáltalán; miért is kéne bárkinek is óvatosnak lennie ebben az esetben?!) megkérdeztem tőle, hogy mikor szeretne vacsorázni, kb. 10-11 óra játékgépezés után, égő szemekkel rámtámadt, úgy megszorította az arcomat hogy napokig fájtak a fogaim, a szám belseje felrepedt, öntudatlanul (láttam, tényleg így volt, fekve játszott) úgy belém rúgott, hogy még azóta is lila a helye és azt mondta, ha legközelebb hozzá merek érni a gépéhez, eltöri a kezem. Nos, erre varrjatok gombot, kedves gyanútlan hozzászólók, akik csak kinevetik ezeket a híreket és tanulmányokat, amiket a témában megjelentetnek. Hiába sírt utána (de csak másnap!), meg hogy bocsánatot kér, 5 perc múlva már azt mondta, "tudhattam volna", hogy óvatosnak kell lennem ha játszik - szóval a lényeg, hogy totál bekattant, össze-vissza dumált, de semmiképpen sem volt meggyőző hogy tényleg maradnom kéne. Még pár nap amíg elintézem a dolgaimat és itt sem vagyok! És liberáliskodjon a játékfüggőkkel az, akinek két anyja van! Én ugyan nem várom meg a következő "alkalmat". Mert mindig van következő alkalom!! Ezt még a hülye is tudja.
2014. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Itt annyi a helyzet, hogy egy vad barommal (aki ráadásul bizonyára szenvedélybeteg) élsz. Ha nem játékokkal játszana, hanem mondjuk boxolna, akkor arra foghatnád.

Én is ismerek ilyeneket, hogy ha olyanja van, nem lehet hozzá szólni, mert nekimegy bárkinek. Legtöbbjük viszont sosem játszott számítógépes játékokkal (korukból, illetve társadalmi helyzetükből kifolyólag). És ismerek tucatnyi embert, barátaimat, akikkel évekig gyilkoltuk egymást (persze csak játékokban) és mégsem lettünk primitív vadállatok. Attól, hogy te kifogtál egy primitív embert, aki speciel játszik is ilyen játékokkal, azért még nem húzhatsz egyértelmű párhuzamot a játékok és a viselkedése közé.

Mondok egy analógiát:

Azok az emberek akik eddig ruhát húztak, mind meghaltak idővel. Bizonyára a ruha miatt. A biztonság kedvéért ezentúl mindenki járjon meztelenül!


Nevetséges, nem? Pedig ez a nevetséges analógia sokkal jobb statisztikával bír (záros határidőn belül 100%-os halálozás minden egyeden, aki valaha viselt ruhát a történelem folyamán), mint a játékok és az aggresszió közti kapcsolat taglalása.

2014. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!