Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után mennyivel...

Szoptatás után mennyivel lehet megcsináltatni a mellet? Ha később mégis vállalnánk még egy gyereket, akkor nem lesz ebből gond? Az már "megmarad"?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van nem tervezünk többet. A melleim eléggé tönkrementek, engem nagyon zavar. Nem szeretnék nagy mű melleket, csak olyasmit mint az eredeti volt. Mikortól ajánlott megcsináltatni?

Ha mégis vállalnánk egy harmadik gyereket őt is fogom tudni szoptatni? A mell ugyanolyan marad?



2013. febr. 8. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már abbahagytad a szoptatást minimum fél éve, akkor tudsz elmenni orvoshoz, bár olyat is hallottam már, hogy egy évet kell várni ezzel, mert még visszaalakul a zsírszövet, ami háttérbe húzódik a tejnek teret engedve.

A többit szerintem elmondják a konzultáción, én nem értek hozzá, de laikusként azt gondolom, hogy ha szeretnél még esetleg harmadikat, akkor inkább azután kéne plasztikázni.

A szoptatást nem tudom mennyire befolyásolja a felvarrás (az implantátum egyesek szerint zavarja, mások szerint nem), de az biztos, hogy újra változna az alakja, még akkor is, ha nem szoptatnád a babát egyáltalán.

2013. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Harmadik olyan 80 % hogy nem lesz, ha lenne akkor is csak 5-10 éven belül, addig nem nagyon akarok várni.

2013. febr. 8. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanugy vagyok mint te,ezért érdekelnek a válaszok.Nem biztos hogy lesz gyerekem már,de nincs kizárva.
2013. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm még szülés előtt pár évvel csináltatta meg, neki azt mondta az orvos, hogy ha az implantátum izom alatt van, akkor nem befolyásolja a tejmirigyek működését. Nem volt sok teje, de sajnos így is megereszkedett neki, korrigálni kellett műtéttel.
2013. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lelkiismeretesebb orvosok egy évet váratnak a szoptatás befejezése után, illetve ha még akkor sem látják úgy, hogy visszaállt volna a mirigyállomány, akkor még kell várni.

És igen, lehet szoptatni implantátummal, de nagy az esélye, sőt szinte biztos, hogy az újabb szoptatás után újra korrigálni kell a melleket.

2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én még várnék vele....ha már biztosan nem akartok harmadikat...vagy már megszületett:)

Én nem tudtam szoptatni a három gyerkőcből egyiket sem. Pár hétig...tiszta depi voltam mindegyik gyereknél...ilyenkor az ember magában keresi a hibát....és ha csak a lehetősége is felmerül annak, hogy nem , vagy nehezebben tudsz szoptatni...hát...meggondolandó!

2013. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szülés vagy szoptatás abbahagyása után min. 1 évet szoktak várni a komoly orvosok. Akkor megnézik, hogy mennyire rendeződött vissza a mell (a mirigyállomány leginkább), és ha minden oké, akkor lehet. Azért írtam így, hogy vagy, mert nem mindenki (tud) szoptat(ni), szóval a szülés után is kell várni ennyit.

Ha csak implantátum beültetés lenne, és izom alá csináltatod, azzal utána teljesen ugyanúgy lehet szoptatni, nem befolyásolja. Mellplasztika után min. 1, de inkább 2 évet szoktak javasolni várni a teherbeesésig. Ha felvarrás is lenne, akkor én szülés (esélye) előtt nem csináltatnám meg, mert szinte biztos, hogy utána korrekcióra lesz szükség, és nem biztos, hogy olyan szépen meg lehet csinálni.

Nekem 6 évvel a terhesség előtt volt a mellplasztikám, csak implantátum, szoptatás teljesen ugyanúgy működött, semmi gond nem volt, terhesség alatt szépen, arányosan nőtt meg a mellem. Szoptatás után teljesen ugyanolyanra visszaállt. Voltam kontrollon, nem mozdult el az implantátum.


De tudom, hogy nem mindenkinek alakul ilyen szerencsésen.

2013. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!